جانشین فرمانده پلیس کشور خبر داد

کشف شش هزار و 500 میلیارد تومان کالای قاچاق

از ابتدای امسال شش هزار و 500 میلیارد تومان کالای قاچاق در کشور کشف شده است که این میزان رشد 21 درصدی کشف کالاهای قاچاق را نشان می‌دهد. این آماری است که اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا اعلام کرده است. به گفته او برخورد با قاچاق کالا از برنامه‌ها و اولویت‌های پلیس است و در همین راستا پلیس از ابتدای امسال 140 باند قاچاق کالا را متلاشی کرده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
قاچاق
نوآوران -

او که در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهی انتظامی استان مازندران در ساری صحبت می‌کرد با اشاره به موضوع امنیت عینی و احساس امنیت اعلام کرد برای جلب رضایت مردم باید هر دو نوع امنیت در کشور برقرار شود

او برخورد با شرکت های هرمی را از دیگر فعالیت های پلیس بیان کرد و گفت: در این زمینه نیز شماری پرونده به محاکم قضایی ارسال شده است.

جانشین فرمانده ناجا در بخشی از سخنانش به کاهش ۱۰تا ۱۱ هزار نفری کشته شدگان تصادفات افزود: در حال حاضر میزان تلفات حدود ۱۶ هزار نفر است درحالی که ۱۸ میلیون دستگاه خودرو در کشور وجود دارد.

مومنی در ادامه افزود: این در حالی است که در سال ۸۴ و ۸۵ شمار کشته شدگان به هشت هزار نفر رسید با آنکه حدود هفت میلیون دستگاه خودرو در کشور وجود داشت.

او با انتقاد از پایین بودن کیفیت خودروها یادآور شد: همچنان از کیفیت پایین خودروها ناراضی هستیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور همچنین با اشاره به مرگ ۵۹ نفر در دریای خزر در سال جاری و کاهش ۱۲ درصدی آن گفت: درباره مسئله دریای استان‌های شمالی باید جلسات ویژه‌ای برگزار شود.

مومنی، با بیان اینکه اغلب غریق‌ها در خارج از طرح های سالم‌سازی دریا بوده است خواستار بکارگیری و استفاده از تمام ظرفیت های نیروی انتظامی در این بخش شد و به خانواده‌ها توصیه کرد تا امنیت اخلاقی، بهداشت و ایمنی در طرح‌های دریا را مدنظر قرار دهند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برگزاری کنسرت‌های موسیقی هم گفت: نیروی انتظامی باید قانون را اجرا کند، نیروی انتظامی موظف به اجرای قانون است و موضع درباره کنسرت ها نیز همان است که سخنگوی ناجا اعلام کرده بود.

پیش از این هم پلیس از تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور خبر داده بود. فرمانده پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور مقابله با دارو، مشروبات الکلی، سلاح و مهمات را در اولویت کاری در راستای مقابله با قاچاق دانسته و گفته بود قاچاق کالا جزو دغدغه‌های مسئولان و به ویژه نیروی انتظامی است و همه تلاش‌ها برای کاهش پدیده قاچاق و ایجاد رونق در تولید محصولات داخلی است.

در همین زمینه پلیس آگاهی هم وارد عمل شده است چنانچه مسعود منفرد، جانشین پلیس آگاهی هم اعلام کرده مبارزه با قاچاق کالا و مبارزه با سرقت در کنار آموزش و تربیت کارآگاهان و کارشناسان از اولویت‌های اصلی پلیس آگاهی در سال ۹۵ است.

در نهایت بر اساس سیاست‌های پلیس در سال 95 گفته شده پلیس مصمم است به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و اهداف اقتصادی دولت با قاچاق کالا قبل از مبادی ورودی تا محل عرضه آن در بازار مقابله کند و به مقابله با قاچاق به عنوان یکی از وظایف ذاتی پلیس توجه بیشتری شود.