درگیری پلیس با آدم‌رباها باعث جراحت یکی از آن‌ها شد

پایان گروگانگیری یک تبعه افغان پس از 20 روز

مردادماه امسال زنی افغان به کلانتری مراجعه کرده و گفته بود که همسرش در ساعت هفت صبح از خانه خارج شده و پس از آن دیگر جوابگوی تماس های تلفنی او نیست. از همان روز پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا اینکه بعد از 20 روز،‌ مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران،‌ روز گذشته از شناسایی و دستگیری چهار گروگانگیر مرد افغان خبر داد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
پایان گروگانگیری  یک تبعه افغان پس از 20 روز
نوآوران -

همسر مرد ربوده شده به پلیس گفته بود: صمد ( 50 ساله – تبعه افغانستان ) ساعت هفت صبح منزل را به مقصد محل کارش در یک مرکز تهیه غذا در خیابان مرزداران ترک کرد اما چند ساعت پس از آن، از محل کارش تماس گرفتند که صمد امروز سر‌کار نیامده و گوشی همراه او نیز خاموش است.

او 24 ساعت پس از تشکیل پرونده، دوباره به پایگاه هفتم پلیس آگاهی مراجعه و خبر از گروگانگیری همسرش و درخواست پول از سوی آدم ربایان برای آزادیش داد. به گفته زن،‌ فردی ناشناس از تلفن همراه صمد تماس گرفته و مدعی شده بود که او را ربوده اند و درخواست 200 میلیون تومان برای آزادی او کرده بود.

بعد از آن،‌ ضمن انجام هماهنگی با مقام قضایی، پرونده برای ادامه رسیدگی، رهایی گروگان و دستگیری ربایندگان در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت. با آغاز تحقیقات میدانی از اطرافیان و افراد مرتبط با صمد مشخص شد که یکی از اتباع کشور افغانستان به نام «حسین» ( 25 ساله ) چندی پیش با صمد درگیری داشته است و این فرد نیز همزمان با تاریخ ربوده شدن صمد ناپدید شده است.

براساس این گزارش، با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه ربایندگان و محل نگهداری فرد ربوده شده در شهرستان باغستان شناسایی و این محل تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت. بعد از شروع عملیات،‌ ماموران ضمن هدف قرار دادن یکی از ربایندگان از ناحیه پا ، سه رباینده دیگر را دستگیر و صمد را نیز یک از اتاقک خارج و نجات دادند.

صمد پس از آزادی از دست ربایندگان گفته است که به مدت 20 روز با چشمانی بسته و دست و پای زنجیر شده در داخل یک اتاقک زندانی بوده. به گفته او ربایندگان در پوشش مأمور او را دزدیده بودند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که اسماعیل به عنوان نگهبان و سرایدار در ویلای محل نگهداری گروگان مشغول بکار بوده و متهمان با استفاده از این موقعیت و اطمینان داشتن از عدم حضور صاحب ویلا ، اقدام به انتقال فرد ربوده شده و نگهداری او در داخل این محل کرده اند . پلیس درباره سرانجام ربایندگان نیز گفته است:‌ یکی از متهمان برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل و سه متهم دیگر پرونده نیز پس از انجام تحقیقات برای صدور قرار قانونی به دادسرای امور جنایی اعزام شده‌اند.