رییس پلیس فرودگاه های کشور

گرایش قاچاقچیان به ترانزیت مواد مخدر از طریق پست

رییس پلیس فرودگاه های کشور گفت: قاچاقچیان به خاطر سخت گیری های پلیس در حوزه مسافری به سمت استفاده از محموله های پستی برای ترانزیت مواد مخدر رفته اند. سردار حسن مهری گفت: امسال ۱۱ برابر کشفیات ما در محموله های پستی افزایش داشته ااست و این نشان می دهد قاچاقچیان به خاطر سخت گیری های پلیس در حوزه مسافری به سمت استفاده از محموله های پستی برای ترانزیت مواد مخدر، چرخش داشته اند. او با اشاره به اینکه کشف تریاک همچنان در صدر کشفیات مواد مخدر در سطح فرودگاه ها است گفت: در ابتدای امسال در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط سگ های موادیاب باندی کشف شد که با استفاده از دستگاه های گرم کن مواد، اقدام به ترانزیت تریاک به استرالیا می کردند که در آخرین رصد ۲۰ کیلوگرم مواد از نوع تریاک را به مقصد استرالیا ترانزیت می کردند که ۷ نفر در این باره دستگیر شدند و مخفیگاهشان در اطراف تهران منهدم شد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ع
نوآوران -

مسافر لندن قاچاقچی شیشه

مهری در ادامه با اشاره به دستگیری مسافر لندن که اقدام به قاچاق شیشه و شیره تریاک کرده بود، گفت: این متهم به طرز عجیب و حیرت آوری اقدام به جاسازی موا مخدر در جداره های ساک کرده بود که با هوشیاری ماموران شناسایی و دستگیر شد.

مهری ادامه داد: به همه مسافرانی که سعی می کنند چهره ایرانیان را به عنوان افراد متخلف نشان بدهند هشدار می دهیم که پلیس تمام محموله ها را رصد می کند. چه در پروازهای داخلی و چه خارجی هیچ باری بدون کنترل وارد هواپیما نمی شود و به همین دلیل هیچ راه امنی برای قاچاقچیان وجود ندارد.

رییس پلیس فرودگاه های کل کشور با اشاره به همکاری مستمر این پلیس با پلیس اینترپل گفت: انشاالله بتوانیم اقداماتی انجام بدهیم که ایرانیان در همه جای دنیا عزت داشته باشند.

مهری درباره بارهای امانت که توسط مسافران جابجا می شود، گفت به مسافران توصیه می کنم به هیچ عنوان از افرادی که نمی شناسند امانت باری را قبول نکنند مشاهده شده حتی داروها در بعضی کشورها ممنوعه است و باعث دردسر برای حمل کننده آن می شود حتی بعضی از داروهای گیاهی هم ممنوعیت ورود دارد و برای هموطنان ما مشکل ایجاد می کند.

سردار مهری با اشاره به اینکه در حوزه مسافری ۴۸ درصد کاهش کشفیات داشته ایم، گفت: قاچاق مواد مخدر از حوزه مسافری به حوزه باری انتقال پیدا کرده است. در حوزه پروازهای داخلی میزان کشفیات نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

مهری هم‌چنین با اشاره به اینکه جاسازی های طلا و ارز بیشتر در بسته های سوپ و کتاب است، گفت: در حوزه قاچاق طلا ۱۷ درصد و در حوزه قاچاق ارز ۶۸۵ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

پیچیدن طلا و ارز در کاغذ کاربن تاثیری بر دستگاه ایکس ری ندارد

سردار مهری با اشاره به تصورات غلط قاچاقچیان برای جاسازی طلا و ارز گفت: قاچاقچیان بر طبق یک باور غلط طلا و ارز قاچاق را لابه‌لای ورق های کاربن می پیچند و گمان می کنند که این ترفند باعث به غلط انداختن دستگاه های ایکس ری می شود که این باور غلط است و قطعا شناسایی و دستگیر می شوند.

او هم‌چنین با اشراه به اینکه امسال قاچاق عتیقه نداشته‌ایم، گفت: مسافری با 35عدد ساعت مارک و مسافری که ۳ کیلو و ۹۰ کیلوگرم طلا داخل لباس هایش جاسازی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

او در حوزه قاچاق ارز به دستگیری متهمی اشاره کرد که اقدام به قاچاق درهم کرده بود که ارزش محموله ۷۰۰ هزار درهم بود که ارزش آن بیش از ۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

سرقت در فرودگاه ها

بیشتر سرقت ها به فرودگاه امام خمینی و مهرآباد و فرودگاه مشهد مربوط می شود تا جایی که ۱۰ درصد سرقت ها کاهش داشته و ۴۰ درصد کشفیات افزایش داشته است.

مهری به دستگیری فردی که اقدام به سرقت در نمازخانه فرودگاه می کرد اشاره کرد و گفت: سارق از اول سال تاکنون در فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام دستگیر شده اند.

به گفته این مقام مسئول خروج پول رایج کشور سقف دارد و هر مسافری طبق قانون فقط می تواند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان پول ایرانی از کشور خارج کند.