با رضایت پدر خانواده صورت گرفت

بخشش پسری که خواهر و مادر خود را به قتل رساند

متهمی که در سال 82 پس از قتل مادر و خواهرش جسد آنها را به آتش کشیده بود، پس از 13 سال از سوی پدرش در پرونده قتل خواهرش بخشیده شد.

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
بخشش پسری که خواهر و مادر خود را به قتل رساند
نوآوران -

 داستان از این قرار بود که اهالی محل با شنیدن صدای انفجار از خانه ویلایی به کوچه می آیند و موفق می‌شوند پسر خانواده را که قصد خودکشی با چاقو را داشته را زمینگیر کنند. 

در ادامه تحقیقات پلیسی بازپرس کشیک قتل متوجه شد مادر و دختر نوجوان از سوی عامل جنایت خفه شده‌اند و سپس جسدها داخل حمام کشانده شده و قاتل سعی داشته با آتش زدن اجساد آنها را از بین ببرد. با به دست آمدن این سرنخ‌ها و در ادامه تحقیقات پلیسی پسر جوان به دادسرا احضار شد و در برابر بازپرس گفت که من به خانه آمده بودم که یکدفعه خواهرم از کلاس بازگشت. مادرم از دست او عصبانی بود و با مشت به او حمله کرد. عصبانی شدم و خواهرم را از زیر دستش بیرون کشیدم و شروع به کتک زدن مادرم کردم که یکدفعه او پرت شد و سرش به کناره کابینت در آشپزخانه خورد و جان خود را از دست داد. بلافاصله پس از این خواهرم که ترسیده بود شروع به جیغ کشیدن کرد و می‌خواست به کوچه فرار کند که جلوی او را گرفتم و او را هم با پیچاندن جوراب مادرم به دور گردنش خفه کردم. بعد از آن می‌خواستم جنازه‌ها را دفن کنم که پشیمان شدم از این رو اجساد مادر و خواهرم را به داخل حمام کشانده و با یک بطری یک و نیم لیتری بنزین آنها را سوزانده که یکدفعه حمام منفجر و من از خانه بیرون آمدم. قصد داشتم با خودزنی خودم را بکشم که مردم نیز جلویم را گرفتند.

با اعتراف صریح متهم به قتل مادر و خواهرش و اقدام برای سوزاندن اجساد صحنه قتل توسط متهم بازسازی شد. پس از تکمیل تحقیقات پرونده و صدور کیفرخواست پرونده به دادگاه کیفری استان تهران منتقل شد به‌این ترتیب جلسه محاکمه پسر ۱۹ ساله در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد و قاتل در دفاع از خود به قاضی گفت: اتهام قتل مادر و خواهرم را قبول دارم. روز حادثه آنقدر عصبانی بودم که اصلا بر رفتارم کنترل نداشتم حالا هم پشیمانم و از دادگاه تقاضا دارم هرچه زودتر من را اعدام کنند.

با اعتراف متهم و با تصمیم قاضی متهم به خاطر قتل مادر و خواهرش به قصاص نفس محکوم شد و پرونده به دیوان رفت. بعد از تایید حکم قصاص توسط دیوان، قاتل ۱۹ ساله در انتظار اجرای حکم قرار گرفت. تا اینکه هفته گذشته پدر او با مراجعه به شعبه اجرای احکام از حق قصاص دخترش انصراف داد و گفت پسرم زندگی من را تباه کرد. من از حق قصاص مادر و خواهرش می‌گذرم و دوست ندارم یک داغ  دیگر ببینم. 

اما همچنان با توجه به اینکه اولیای دم مادر قاتل از او گذشت نکردند، حمید در یک قدمی قصاص قرار دارد.