بعد از گذشت ۶ ماه

سارق قاتل دستگیر شد

سارق جوانی که در مسیر فرارش عامل شهادت مامور پلیس شده بود، پس از ۶ ماه فرار دستگیر شد. فروردین ماه سال جاری ماموران گشت کلانتری به ۲ جوان که پلاک موتورشان را مخدوش کرده بودند مشکوک شدند. ماموران در این مرحله اقدام به توقف موتورسیکلت کردد که در این مرحله یکی از متهمان پا به فرار گذاشت. یکی از ماموران راننده موتورسوار را دستگیر و در ادامه گروهبان یکم به تعقیب متهم فراری رفت.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
قاتل
نوآوران -

تعقیب و گریز مامور جوان با پای پیاده به سمت خیابان آیت الله سعیدی بود که زمان عبور از این خیابان خودروی پراید سفید رنگی که زن جوانی پشت فرمان آن بود با سرعت زیاد با مامور پلیس تصادف کرد و متهم تحت تعقیب توانست پا به فرار بگذارد.

گروهبان یکم رضایی در حادثه به خاطر ضربه به سرش به کام مرگ فرو رفت. ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که متهم فراری یکی از تبهکاران حرفه ای است. تجسس ها برای دستگیری این متهم ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه او در منطقه دهکده المپیک شناسایی شد و ماموران در عملیاتی غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

او پس از دستگیری به دهها فقره زورگیری و سرقت های خشن بویژه از کارگران ساختمان های نیمه ساز در جنوب و جنوب غرب تهران بویژه در مناطق شهرک ولیعصر ، پاسگاه نعمت آباد ، خیابان زمزم و ... اعتراف کرد و درباره روز فرارش از دست مأمورین به کارآگاهان گفت: روز حادثه برای زدن بنزین به جایگاه سوخت رفته بودیم. قصد داشتیم تا پس از زدن بنزین به سرقت برویم و به همین علت یک چاقو همراه خود داشتم که آن را زیر لباس خود پنهان کرده بودم ؛ ناگهان در حین خروج از پمپ بنزین مأمورین کلانتری به ما دستور ایست دادند ؛ به راننده موتور گفتم که توقف نکند اما دیگر دیر شده بود و امکان فرار با موتور وجود نداشت ؛ چون سرقتهای زیادی انجام داده بودیم و چاقو همراهم بود طمینان داشتم که در صورت دستگیری به این زودی از زندان آزاد نخواهم شد.

او افزود: تصمیم به فرار گرفته و با عبور از اتوبان آیت الله سعیدی شروع به فرار کردم . یکی از مأموران در تعقیبم بود و چندین بار به من دستور ایست داد اما من همچنان به فرار خود ادامه دادم . ناگهان صدای برخورد بلندی را شنیدم ؛ در یک لحظه پشت سر خودم را نگاه کردم و دیدم که یک دستگاه خودرو سواری پراید با مأموری که مرا تعقیب می کرد ، تصادف کرده است ؛ به سرعت از محل متواری شدم و پس از آن از طریق روزنامه ها متوجه شدم که آن مأمور فوت کرده است.