متهم را شناسایی کنید

دستگیری دزدان شیشه‌ای خطوط اتوبوس‌های تندرو تهران

سارقان خطوط اتوبوس که چندین بار به این شیوه اقدام به سرقت کرده بودند توسط پلیس آگاهی دستگیر شده و بعد از اعتراف، همدست جدید خود را به پلیس معرفی کردند.

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
دستگیری دزدان شیشه‌ای خطوط اتوبوس‌های تندرو تهران
نوآوران -

هشتم تیرماه فردی با مراجعه به کلانتری به مأموران گفت که در خط اتوبوسرانی راه آهن – تجریش مورد سرقت به شیوه جیب بری قرار گرفته است. مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی ، به کارآگاهان گفت : به قصد رفتن به میدان تجریش و در میدان ونک ، سوار اتوبوس تندرو شدم که بین راه متوجه شدم کیف پولم به همراه 8 میلیون تومان وجه نقد ، کارت ملی ، کارت نظام مهندسی، چندین کارت عابربانک که رمز را روی آن نوشته بودم، سرقت شده است .

  شناسایی و دستگیری سارقان حرفه ای

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب های عابر بانکی متعلق به مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقان در چندین مرحله اقدام به برداشت پول از حساب های او کرده‌اند. با شناسایی دقیق محل برداشت پول ها و بررسی تصاویر دوربین های مداربسته ، کارآگاهان موفق به شناسایی دو مجرم سابقه دار و حرفه ای شدند .

بررسی سوابق مجرمان حکایت از آن داشت که هر کدام از این دو متهم دارای بیش از 10 فقره سابقه سرقت در پلیس آگاهی بوده و بارها توسط پایگاه های مختلف آگاهی و همچنین اداره مبارزه با جیب بری آگاهی مرکز دستگیر و روانه زندان شدند ؛ در ادامه بررسی سوابق این متهم نیز مشخص شد که آنها اواخر سال گذشته با تأمین قرار از زندان آزاد و مجددا سرقت های خود را از سر گرفتند .

با شناسایی دقیق این دو متهم و با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق آنها ، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه آن ها در «خیابان هاشمی» و «خیابان کارگر جنوبی – خیابان وزیری» شده و با اطمینان از حضور آنها در مخفیگاه‌هایشان، هر دو نفر آنها را در دو عملیات همزمان دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شدند .

متهمان با انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی ، به ده‌ها فقره جیب بری در مراکز پرتردد به ویژه در ایستگاه های خطوط اتوبوس‌های درون شهری اعتراف و سومین عضو گروه خودشان را نیز معرفی کردند .

با معرفی سومین عضو گروه سارقین حرفه ای جیب بری ، کارآگاهان بلافاصله او را به عنوان سارق حرفه ای و سابقه دار در زمینه سرقت و جیب بری با بیش از 10 سابقه دستگیری شناسایی کردند ؛ بلافاصله محل تردد او در محدوده چهارراه ولیعصر شناسایی و او نیز دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد .

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به اعتیاد شدید هر سه متهم به مصرف انواع موادمخدر شیشه و هروئین ، عنوان داشت : «با توجه به سوابق متعدد متهمین در ارتکاب سرقت به شیوه جیب بری ، شناسایی دهها مالباخته و اعتراف صریح هر سه متهم به دهها فقره سرقت و جیب بری ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر آنها از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است. بنابراین از کلیه مالباختگانی که به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته و موفق به شناسایی تصاویر سارقان شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.»