رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد

دستگیری کیف‌قاپ روزنامه فروش

روزنامه فروش سارق بعد از تحقیقات گسترده پلیس در دام افتاده و به ده‌ها سرقت در پوشش روزنامه فروشی اقرار کرد.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
دستگیری کیف‌قاپ روزنامه فروش
نوآوران -

در همین رابطه، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقی که به بهانه فروش روزنامه در پشت چراغ قرمز تقاطع‌های شمال تهران اقدام به کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی می‌کرد، خبر داد.

 سرهنگ رضا بستو گفت:در پی وقوع چندین فقره سرقت گوشی به روش فروش روزنامه در تقاطع های مختلف محدوده قلهک پرونده‌ای در این رابطه تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار قرار گرفت.

این روزنامه فروش از غفلت مشتری‌هایش استفاده کرده و در زمان مناسب گوشی آن‌ها را مورد سرقت قرار می‌داده است. بعد از این که این اقدامات توسط او به صورت پشت سر هم انجام گرفت و شکایت‌های یکسانی از این دست به پلیس آگاهی در همان منطقه گزارش شد،‌ پلیس در این مناطق به بررسی برای شناسایی سارق پرداخت.

سرهنگ رضا بستو درباره دستگیری این متهم افزود: بلافاصله نقاط آلوده و جرم خیز که احتمال وقوع سرقت می رفت با توجه به شگرد سارق و یا سارقان تحت مراقبت کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه با به کارگیری شیوه های نوین پلیسی مشخص شد سارق پسر جوانی به نام «میثم» بوده که قبلا نیز توسط عوامل تجسس دستگیر و به مقام قضائی معرفی شده است.

سرهنگ بستو با بیان اینکه متهم در یک عملیات غافلگیرانه در حالی که در تقاطع دولت مشغول روزنامه فروشی بود دستگیر شد، ادامه داد: نامبرده پس از دستگیری در خلال بازجویی های پلیسی منکر هرگونه جرم شد و ادعا کرد که تنها برای فروش روزنامه سر چهارراه می‌ایستد. اما وقتی با تصاویر ضبط شده دوربین‌های کنترل ترافیک شهری مواجه شد، غافلگیر شده و لب به سخن گشود.

او در اعتراف‌هایش به ماموران پلیس گفت‌: به خاطر مشکلات مالی که داشتم مجبور شدم که به این کار دست بزنم و برای پیدا کردن طعمه‌هایم هم محدوده تجریش،‌گاندی و قلهک را که معمولا شلوغ است انتخاب کردم. او درباره اموال سرقت شده به ماموران پلیس گفت که گوشی‌های مسروقه را همان روز در بازار آب می‌کردم، اما حالا از کارم پشیمان هستم اما می‌دانم که این پشیمانی سودی ندارد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ تن از مالباختگان با مراجعه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران واقع در میدان نیلوفر، علیه نامبرده شکایت کردند، اضافه کرد: شاکی‌های احتمالی برای طرح و یا پیگیری شکایات خود به شعبه مبارزه با سرقت این پایگاه مراجعه کنند.