سردار منتظرالمهدی :

دستگیری عاملان حمله مسلحانه به خودروی زندانیان

سخنگوی نیروی انتظامی از دستگیری عاملان حمله مسلحانه به خودروی حامل دو زندانی در غرب کشور خبر داد.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
سردار منتظرالمهدی
نوآوران -

سردار سعید منتظرالمهدی در حاشیه نشست فرماندهان نیروی انتظامی که صبح دیروز در مقر مرکزی ناجا برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش چهار فرد مسلح به خودروی دو زندانی امنیتی که در حال انتقال از بوکان به مهاباد بودند، حمله مسلحانه کرده و سعی در فراری دادن آنها داشتند.او با بیان اینکه این افراد با اقدام به موقع مأموران در هدف خود ناکام شده و در پی این حادثه یکی از پرسنل نیروی انتظامی دچار مصدومیت شد، گفت: پس از این اتفاق، تیمی ویژه رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و در همان روزهای نخست عاملان این حمله شناسایی شدند.سخنگوی نیروی انتظامی افزود: مدتی بعد در عملیاتی پلیسی این چهار فرد دستگیر شده و به مقر انتظامی منتقل شدند تا با تشکیل پرونده به جرم‌شان رسیدگی شود.

این حادثه روز دوشنبه سوم شهریور ماه سال جاری اتفاق افتاد و طی آن یک گروه مسلح به خودروی ماموران ناجا که در حال انتقال متهمان به زندان بود،‌ حمله کرده که منجر به مجروح شدن یک نیروی پلیس شد. این افراد ناشناس در فلکه علی آباد شهر بوکان با تیراندازی مسلحانه خودروی نیروی انتظامی را مورد هدف قرار دادند. در این حادثه یکی از نیروهای انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و از ناحیه کتف و دست و شکم دچار جراحت شد که بلافاصله مجروح به بیمارستان شهید قلی پور بوکان منتقل شد.

به گفته سعید منتظرالمهدی،‌سخنگوی ناجا،‌ متهمان به زندان منتقل و سرنخهایی از ضاربین دردست است که درکمترین زمان ممکن مهاجمان مسلح شناسایی و دستگیر خواهند شد.

 او در ادامه به این نکته اشاره کرده است که این متهمان به علت به قتل به دادگاه منتقل می‌شدند و علاوه بر این در یکی از گروهک‌های معاند نیز عضویت داشتند. علاوه بر این شواهد نشان می دهد مهاجمان مسلح قصد داشتند با ایجاد این درگیری متهمان در بند را فراری دهند که در این عملیات ناموفق یکی از مامورین پلیس زخمی و با اقدامات به هنگام مامورین پلیس، ضاربین بلافاصله از محل حادثه متواری شدند. 

اوافزود: مامورین پلیس برای کاهش ریسک بالای درگیری مسلحانه و همچنین برای حفظ جان مردمان حاضر درصحنه از تیراندازی صرف نظر کردند. او با بیان اینکه متهم موفق به فرار نشده است عنوان کرد: حال مامور مجروح مساعد است و برای مداوا به تبریز

اعزام شده است.