سرقت از دختربچه‌ها برای تأمین هزینه‌های اعتیاد

زن افیونی برای تامین هزینه های اعتیادش دست به ربودن دختربچه ها و سرقت طلاهایشان می زد. شهریور ماه سال جاری مادر جوانی وقتی در خانه یکی از آشنایان به حیاط خانه رفت تا دختر کوچولوی 4 ساله‌اش را که سرگرم بازی با دیگر بچه های فامیل بود صدا کند با صحنه عجیبی روبرو شد.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
سرقت از دختربچه‌ها برای تأمین هزینه‌های اعتیاد
نوآوران -

رونیکا داخل حیاط نبود و مادر جوان سراسیمه در بین بچه ها به دنبال دخترش می گشت که لنگه کفش دخترش را جلوی در حیاط دید و بچه ها فامیل نیز ادعا کردند که سرگرم بازی بودیم که زن جوانی ، رونیکا را در آغوش گرفت و با هم از خانه خارج شدند.

مادر جوان به خیابان رفت و با دادن مشخصات دخترش از مغازه دارها پرس و جو کرد و همگی ادعا کردند که دختر کوچولو را همراه زن جوانی دیده اند.

بدین ترتیب با جست وجوهای ناموفق خانواده رونیکا کوچولو در خیابان، پدر نگران با پلیس تماس گرفت و از ماجرای ربوده شدن دخترش خبر داد.

تیمی از ماموران پلیس غرب تهران برای ردیابی رونیکا کوچولو وارد عمل شدند و مشخصات رونیکا به تیم های گشت پلیسی گزارش شد تا اینکه ساعت 20:30 دقیقه ماموران سرنخی از دخترگمشده به دست آوردند.

رهگذران میدان المپیک با دخترکوچولویی که داخل پارک روی نیمکت گریه می کرد روبرو شدند که با صدای گریان از گم شدنش خبر می داد. خیلی زود این دخترکوچولو به کانکس پلیس انتقال داده شد و ماموران با توجه به مشخصاتی که از دخترگم شده در دست داشتند پی بردند این دختر 4 ساله همان رونیکای گمشده است.

در این مرحله رونیکا به آغوش خانواده اش بازگشت و در حالی که اشک می ریخت و از ترس دچار لکنت زبان شده بود از ماجرای سرقت طلاهایش از سوی زن غریبه خبر داد. در گام بعدی بازپرس آرش سیفی از شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران با توجه به ربوده شدن دخترکوچولو و سرقت طلاهایش دستور داد تا تیمی از ماموران پلیس آگاهی برای ردیابی زن فریبکار وارد عمل شوند.

کارآگاهان در تحقیق از رونیکا پی بردند که زن جوان به بهانه خرید خوراکی دخترک را به بیرون خانه کشانده و پس از سرقت طلاهایش او را در نزدیکی میدان المپیک رها کرده است.

ماموران در شاخه ای دیگر از تحقیقات به محل رها شدن دختر کوچولو رفته و با دوربین مداربسته ای روبرو شدند که در مسیر زن کودک ربا و رونیکا نصب شده بود و با بررسی فیلم زمان سرقت موفق به شناسایی زن جوان که فرنگیس نام دارد شدند.

همین سرنخ کافی بود تا فرنگیس که یکی از متهمان سابقه دار است ردزنی شود و خیلی زود وی در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرنگیس که 47 سال دارد همان ابتدا لب به اعتراف گشود و گفت: روز سرقت در خیابان ها پرسه می زدم تا طمعه ای پیدا کنم که ناگهان دیدم در حیاط خانه ای باز است و چند کودک سرگرم بازی بودند، برق طلاهای دخترکوچولو کافی بود تا به بهانه خرید خوراکی رونیکا را از خانه بیرون بکشم.

او افزود: دختر کوچولو وقتی دید می خواهم او را به گردش ببرم خیلی راحت به آغوشم پناه آورد و در حالی‌که او را در بغل گرفته بودم از خانه شان دور شدم و چند ساعتی را با هم در پارک بازی کردیم و پس از اعتمادسازی، طلاهایش را از گردن و گوشش به آرامی بیرون کشیدم ، دخترک با دیدن این صحنه شوکه شد و همانجا بود که از من ترسید و قبل از اینکه دستم رو شود پا به فرار گذاشتم.

فرنگیس ادامه داد: 27 ساله بودم که به تریاک اعتیاد پیدا کردم و این در حالی بود که همسر و فرزندانم بارها مرا به کمپ ترک اعتیاد بردند اما بی فایده بود و ماجرا از زمانی بدتر شد که دوستانم به بهانه لاغر شدنم پیشنهاد دادند تا شیشه بکشم و زندگی ام از همان روز پر دردسر شد و اردیبهشت ماه امسال برای تامین هزینه اعتیادم دخترکوچولویی را ربودم و طلاهایش را سرقت کردم اما خیلی زود دستگیر شدم و پس از 3 ماه زندان اوایل شهریور ماه با رضایت شاکی پرونده ام آزاد شدم.