نماینده چابهار: وضعیت امنیتی چابهار را به صورت ویژه پیگیری می‌کنیم

کودک چابهاری؛ قربانی تیراندازی سارقان مسلح

اشرار مسلح با تیراندازی به یک خودرو در چابهار سرنشین خردسال خودرو را به قتل رساندند.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
کودک چابهاری؛ قربانی تیراندازی سارقان مسلح
نوآوران -

راکبان موتور سیکلت قصد سرقت یک دستگاه خودروی پژو را داشتند که با اقدام صاحب خودرو که قصد فرار می کند مواجه می‌شوند. سارقین مسلح به تعقیب خودرو پرداخته و سپس به سمت ماشین تیراندازی می کنند که یکی از تیرها از صندوق عقب خودرو عبور کرده و به کودکی که در صندلی عقب ماشین نشسته بوده اصابت می کند و موجب مرگ این کودک می شود.

نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند در مجلس با حضور در منزل واحد جدگال - پدر مرحوم عبدالرئوف جدگال - کودک خردسالی که در تیراندازی اشرار سارق کشته شد، ضمن دیدار و دلجویی از آنان طی تماس تلفنی با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور از وضعیت امنیت شهر چابهار گله و اعتراض خود را اعلام کرد.

عبدالغفور ایران‌نژاد با تشریح جزئیات حادثه روز قبل و حوادث مشابه در این چند ماه اخیر در شهر چابهار خواستار پیگیری جدی و فوری مسوولان امنیتی کشور برای ناامنی های چابهار شد. او تاکید کرد که وضعیت امنیتی چابهار را به صورت ویژه پیگیری می‌کند.

امنیت استان سیستان و بلوچستان پیش از این نیز مورد تهدید قرار گرفته است،‌ آذرماه سال گذشته فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از اانفجار تله انفجاری در مناطق کوهستانی شهرستان نیک‌شهر و شهادت یک مامور نیروی انتظامی خبر داد.

به گفته او، یک مامور نیروی انتظامی بر اثر انفجار تله انفجاری در مناطق کوهستانی شهرستان نیکشهر به شهادت رسید.

بعد از چند ساعت تعداد شهدای این حادثه تروریستی به دو نفر افزایش یافت. در این حادثه، ابتدا تعدادی از تروریست‌ها با حمله به پاسگاه انتظامی کهیر، یک تن از سربازان نیروی انتظامی را مجروح کردند. در ادامه خودروی یگان تکاوری که در حال انتقال این مجروح به مرکز درمانی بود در تله انفجاری تروریست‌ها گرفتار شد و متأسفانه دو نفر از مأموران نیروی انتظامی به شهادت رسیدند. پس از این حادثه خودروی دیگری که برای امدادرسانی به یگان تکاور عازم منطقه شده بود، مورد حمله اشرار قرار گرفت اما این حمله تلفاتی نداشت.

همچنین اواخر خرداد ماه سال جاری در یک درگیری در منطقه عمومی خاش نیروهای انتظامی با شناسایی اشرار تروریست با آنان درگیر شدند که در این درگیری ۵ تروریست به هلاکت رسیده و دو نفر متواری شده‌اند. از این تروریست‌ها مقادیر زیادی مواد منفجره و تله انفجاری به دست آمد.

ماموران انتظامی با اطلاع از ورود یک گروه تروریستی از خاک پاکستان به داخل استان به سرعت با یک گروه عملیاتی ویژه انتظامی در ۳۰ کیلومتری شهر مسیر اشرار تروریست را رد زنی کرده و در کمین آنان نشستند.

ماموران انتظامی با اطلاع از ورود یک گروه تروریستی از خاک پاکستان به داخل استان به سرعت با یک گروه عملیاتی ویژه انتظامی در منطقه ۳۰ کیلومتری شهر مسیر اشرار تروریست را رد زنی کرده و در کمین آنان نشستند. هنگامی که اشرار وارد کمین نیروهای انتظامی شدند درگیری مسلحانه آغاز شد که در همان ابتدای درگیری چهار تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

سه نفر از اشرار با استفاده از موقعیت جغرافیایی منطقه متواری شدند که در جریان عملیات تعقیب و گریز یک نفر از آنان به هلاکت رسید.‌به گفته سردار حسن رحیمی،‌ از این گروه شرور تروریست تاکنون مقادیر زیادی سلاح و مهمات و تله‌های انفجاری و حدود ۶۰ کیلو مواد انفجاری برای عملیات‌های تروریستی به دست آمده است. همچنین از این افراد تعدادی کتاب و جزوه‌های دستورالعمل استفاده از بمب و نیز کتاب‌های ضد دینی به دست آمده بود.