بخشش پس از 7 سال در یک قدمی چوبه دار

پسر جوان که در یک زورگیری دست به جنایت زده بود پس از 7 سال در یک قدمی چوبه دار از سوی اولیای دم بخشیده شد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
بخشش پس از 7 سال در یک قدمی چوبه دار
نوآوران -

اسفند ماه سال 88 ماموران کلانتری 190 مجیدیه در جریان حمله مرگبار 3 جوان موتور سوار به مرد میانسالی در خیابان 16 متری مجیدیه قرار گرفتند و با حضور در صحنه مرگبار با جسد مرد 46 ساله که غرق خون روی زمین افتاده بود روبه‌رو شدند.

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که 3 جوان زورگیر با حمله به طعمه‌شان با چاقو ضرباتی به این مرد زده و پس از سرقت کیف دستی سوار بر موتور پا به فرار گذاشته اند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس ویژه قتل در صحنه جرم حاضر شده و پس از تحقیقات ابتدایی تجسس ها برای دستگیری عاملان این زورگیری مرگبار کلید زده شد.

ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند که 2 سرقت دیگر نیز در همان زمان جنایت از سوی 3 زورگیر موتور سوار صورت گرفته است و طعمه های این زورگیران خشن برای شناسایی آنها در برابر آلبوم مجرمان سابقه دار قرار گرفتند.

ردیابی های پلیسی ادامه داشت تا اینکه مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری 102 پاسداران ماجرای عجیبی را فاش کرد و همین کافی بود تا ماموران خود را در یک قدمی 3 زورگیر خشن ببینند.

پدر میانسال به ماموران گفت: چند روز پیش متوجه پول زیادی در جیب پسرم شدم و او را زیر نظر داشتم که در تماس تلفنی که پسرم با یکی از دوستانش داشت شنیدم همراه 2 تن از دوستانش دست به زورگیری زده اند. در ادامه ماموران به سراغ پسر جوان که «فرید» نام داشت رفته و پس از دستگیری اش مشخص شد که وی همراه 2 تن از دوستانش در منطقه مجیدیه دست به سرقت زده‌اند. فرید در اعترافاتش گفت: روز حادثه با دوستانم مشروبات الکلی خورده بودیم و سوار بر موتور بودیم که به میلاد و محمدرضا پیشنهاد دادم تا از عابرپیاده ای زورگیری کنیم و در نخستین سرقت مرد جوانی را که قصد داشت از پل عابرپیاده بالا برود هدف زورگیری مان قرار دادیم و سپس با پیشنهاد محمدرضا چاقو خریدیم تا راحت تر دست به سرقت بزنیم. او افزود: ساعت 10 شب بود که با مرد میانسالی که قصد عبور از خیابان را داشت روبرو شدیم و با محمد رضا و میلاد به سراغش رفتیم و مجبور شدیم با چاقو 2 ضربه به مرد میانسال بزنیم و بعد از آن سرقت دیگری را انجام دادیم و به خانه هایمان رفتیم. ماموران در ادامه با اطلاعات به دست آمده به سراغ 2 همدست فرید رفته و پس از دستگیری ، آنها به زورگیری هایشان اعتراف کردند اما باور نداشتند که مرد میانسال با ضربات چاقو به کام مرگ فرو رفته است.

پس از اعترافات 3 متهم، روز 17 اسفند همان سال بازسازی صحنه جنایت با حضور بازپرس شاهنگیان در محل حادثه برگزار شد. میلاد که از سوی بازپرس پرونده قاتل شناخته شده بود در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران پشت تریبون دفاع قرار گرفت و در اعترافاتش گفت: شب حادثه با دوستان مشروبات الکلی خورده بودیم و برای کیف قاپی به خیابان زدیم و زمانی‌که به سراغ طعمه مان رفتیم او در برابر ما مقاومت کرد که مجبور شدم با چاقویی که محمدرضا خریده بود ضرباتی به طعمه مان بزنیم و کیفش را به سرقت ببریم و اصلا قصد کشتن نداشتم و پشیمانم.

در این مرحله قاضی عزیز محمدی همراه 4 قاضی مستشار ، میلاد را به جرم مباشرت در قتل عمدی به قصاص نفس – اعدام - و به اتهام مشارکت در سرقت‌های مقرون به آزار به 5 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کردند و محمدرضا نیز به اتهام مشارکت در سرقت مقرون به آزار به 5 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد و فرید برای معاونت در چهار سرقت به پرداخت 13 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

خانواده قربانی این جنایت از روز نخست اصرار به اجرای حکم اعدام داشتند اما پس از مدتی پدر قربانی قاتل پسرش را بخشید اما فرزندان وی خواستار قصاص بودند. بنا به این گزارش، در حالی‌که پرونده در یک قدمی اجرای حکم بود خانواده قربانی جنایت صبح روز 23 شهریور ماه با حضور در دادسرای امور جنایی تهران در شعبه اول اجرای احکام به مناسبت عید قربان حاضر به بخشش قاتل پدرشان شدند و میلاد که در یک قدمی مرگ بود از قصاص نجات پیدا کرد.