اینبار در گیشا

داستان اسیدپاشی ها ادامه دارد

باز هم اسیدپاشی در تهران حادثه آفرید. سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از وقوع حادثه اسیدپاشی در روز سه شنبه در محله گیشا خبر داد.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
داستان اسیدپاشی ها ادامه دارد
نوآوران -

محمد شهریاری گفت: پس از وقوع این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ اطلاع داده شد و مأموران با حضور در خیابان 37 محله گیشا متوجه شدند دختر ۲۴ ساله‌ای دچار سوختگی با اسید شده است. او بیان کرد: پس از بررسی‌ها مشخص شد دختر جوان در منزل فردی اقامت داشته و مدت ۳ سال با این پسر دوست بوده و شب حادثه هم در منزل او بوده است.

شهریاری ادامه داد: بر اساس اظهارات این دختر جوان، مشخص شد که وی از ارتباط این پسر با یک دختر دیگر با خبر شده و بر سر همین موضوع با یکدگیر درگیر شده اند و در نهایت پسر نیز محتویات یک بطری را که اسید بوده به صورت این دختر می‌ریزد.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در پایان گفت: متهم که دارای سابقه کیفری در زمینه سرقت است، فراری است، اما اقدامات لازم برای دستگیری وی انجام شده است.

تکرار داستان سهیلا

پرونده جنجالی اسیدپاشی در اصفهان اذهان عمومی به خصوص بانوان را به خود مشغول کرد. پرونده ای که تبعات سنگین آن موجب شد که این قضیه به حوزه امنیت ملی کشیده شود. در این مدت در حاشیه محافل سیاسی، نظامی و انتظامی و قضایی، رسانه های داخلی و خارجی، پیگیر پرونده حادثه اسیدپاشی بوده اند و در اصفهان نیز دغدغه محافل انتظامی و قضایی همیشه دستگیری عامل اسیدپاشی و احقاق حق قربانیان بی گناه این جنایت بوده است. بسیاری از مسوولان کشور نیز به این پرونده واکنش نشان داده و از قربانیان آن عیادت کردند. سهیلا جورکش که اولین قربانی این اسیدپاشی‌ها بود هنوز هم در بستر بیماری است و درمانش ادامه دارد. در همین ارتباط، شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، به تازگی با سهیلا جورکش یکی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان دیدار کرد. جورکش در این دیدار خواستار دیدار با رییس جمهور، در اختیار داشتن یک پرستار و مکانی در تهران هنگام سفر به پایتخت برای ادامه درمانش شد. مولاوردی نیز درجریان روند درمانی جورکش قرار گرفت و نسبت به پیگیری مطالباتش قول مساعد داد و همچنین برای بیمه این قربانی اسیدپاشی با وزارت کار و رفاه اجتماعی رایزنی‌هایی را انجام داد. در جریان این حادثه و بعد از واکنش‌های عمومی نسبت به این موضوع،‌ دادستان کل کشور گفت: از آنجا که جنایت اسیدپاشی قابل اغماض نیست، باید قصاص صورت گیرد و این افراد به اشد مجازات قانونی برسند.

او افزوده بود: ستادی در دادستانی استان اصفهان جهت پیگیری این موضوع تشکیل شده است. دادستان کل کشور همچین در رابطه با فعالیت‌های رسانه‌های بیگانه درباره موضوع اسیدپاشی خاطرنشان کرده بود: اولین اقدام آنان ارتباط دادن موضوع اسیدپاشی با امر به معروف و نهی از منکر بود که باید گفت این دو موضوع هیچ ارتباطی با هم نداشته و کسی که مقید به اسلام است به خوبی به این امر واقف است که انجام چنین جنایاتی در شرع اسلام حرام اعلام شده است. رییسی گفته بود: این رسانه‌ها با ناامن جلوه دادن وضعیت کشور و با تسلط نظام سلطه بر فضاهای مجازی رسانه‌ها به دنبال بحران‌آفرینی در کشور هستند که همواره با بزرگ‌نمایی در هر مسئله‌ای سعی در ایجاد آسیب روانی در کشور دارند. دادستان کل کشور با تاکید بر برخورد قاطع با عوامل این جنایت اعلام کرده بود: نتایج تحقیقاتی که از متهمان به عمل می‌آید به زودی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

استفاده از اسید در نزاع‌های خیابانی

حادثه مشابه مربوط تیرماه سال جاری است که فریادهای سوختم سوختم مردی در یکی از بوستان‌های شمال تهران اهالی داخل پارک را به سمت خود کشاند و با مشاهده صحنه دلخراش مردی که از شدت سوختگی به خود می‌پیچید تیم‌های امدادی و ماموران پلیس را در جریان سناریوی اسید پاشی قرار دادند. مرد جوان خیلی زود به بیمارستان شهید مطهری منتقل شد و او که از ناحیه کمر و پا هدف اسیدپاشی مردان غریبه قرار گرفته بود تحت درمان قرار گرفت. قربانی اسید پاشی به ماموران گفته است: چندی پیش برای تفریح و پیاده‌روی به این پارک آمده بودم که مرد جوانی به سمتم آمد و پس از صحبت کوتاه با تهدید مرا از پارک بیرون کرد و ادعا کرد اگر یکبار دیگر پا در این پارک بگذارم زندگی ام را سیاه می‌کند. این مرد ادامه داده است: نمی دانم چرا مرد جوان این رفتار را با من کرد اما چند روز به این پارک نرفتم ولی نزدیک ترین محل برای پیاده روی به خانه ام همین پارک بود که عصر روز حادثه به پارک رفتم و بعد از یک ساعت پیاده روی، روی نیمکت پارک نشسته بودم که مرد جوان همراه یک مرد دیگر به سراغم آمدند.