دستگیری 6 باجگیر مأمورنما

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس از دستگیری 6 باجگیر مأمورنما که از اتباع بیگانه اخاذی می‌کردند، خبر داد.

  1. ۱ هفته،۱ روز قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

سرهنگ محمد اسماعیل مشایخ با اعلام این خبر بیان کرد: در پی کسب خبری و تماس‌های مکرر مبنی براینکه تعدادی افراد در پوشش مأمور و سو استفاده از مقام و مسئولان انتظامی شهرستان بندرعباس از اتباع بیگانه اخاذی می‌کنند، بلافاصله موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.


وی افزود: مأموران با گسترش چتر اطلاعاتی و تشکیل تیم ویژه با به دست آوردن سرنخ‌هایی مطلع شدند تعدادی افراد با سوءاستفاده از نام و عنوان مأموران و مسئولان انتظامی شهرستان اقدام به اخاذی از افاغنه کرده و با تهدید توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ و همچنین جهت اقامت، از آن‌ها باج‌گیری می‌کنند.


سرهنگ مشایخ با اشاره به اینکه این اقدام باعث جو بدبینی علیه مأموران و ناجا شده بود، خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته 6 نفر در این زمینه شناسایی که پس از اخذ مجوز قضائی در یک عملیات اطلاعاتی و غافلگیرانه هر 6 نفر دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.


فرمانده انتظامی بندرعباس تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه انتسابی بودند که درنهایت پس از مواجهه حضوری و ارائه مدارک و مستندات لب به اعتراف گشوده و به بزه انتسابی اعتراف کردند.


این مسئول انتظامی تأکید کرد: تاکنون 18 نفر از اتباع بیگانه که توسط این افراد از آنان اخاذی شده بود شناسایی شدند و متهمان در آخرین جرم ارتکابی معترف شدند که از یک نوجوان 15 ساله به بهانه صدور کارت اقامت تقاضای 150 میلیون ریال وجه نقد کرده بودند.


‌فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس بابیان اینکه تحقیق از متهمان جهت کشف سایر اخاذی‌های احتمالی ادامه دارد، اظهار کرد: شهروندان ضمن توجه به هشدارهای پیشگیرانه هرگونه موارد مشکوک به‌خصوص اقامت اتباع بیگانه را با شماره تماس 110 در میان بگذارند.