با انتشار خبر بازداشت غندالی کلید خورد

خبرهای ضد و نقیض بازداشت مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان

خبر بازداشت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اینکه خیلی زود تکذیب شد اما خبرهایی که در یک هفته گذشته درباره بازداشت برخی مدیران این صندوق شنیده می‌شد را تایید کرد.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
خبرهای ضد و نقیض بازداشت مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان
نوآوران -

 پیش از این برخی منابع آگاه به نوآوران گفته بودند برخی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان بازداشت شده‌اند اما در تماس «نوآوران» با مدیرعامل این صندوق این خبر تکذیب شده بود اما دیروز با انتشار خبر بازداشت مدیرعامل این صندوق در فضای مجازی باردیگر این موضوع به فضای رسانه‌ای بازگشت.

شهاب‌الدین غندالی، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره اخبار بازداشت برخی مدیران این صندوق به تسنیم گفته به عنوان مطلع در رابطه با وضعیت ضمانتنامه‌های بانک سرمایه احضار شده و توضیحاتی در این‌باره ارائه کرده‌است و موضوع بازداشت صحت ندارد.

این در حالی است که غندالی چند هفته پیش هم چنین به ایرنا گفته که اصلا چنین چیزی وجود ندارد وعقلانی نیست که شش هزارمیلیارد تومان از حساب این صندوق برداشته شود.

او گفته برای روشن شدن اذهان عمومی باید گفت که هیچکس در این صندوق تاکنون پاداشی دریافت نکرده و تمامی اسناد مربوطه به نمایندگان مجلس ارائه شده‌است. صندوق ذخیره کارکنان آموزش و پرورش با موسسات مختلف تجاری زیادی همکاری دارد و سود زیادی از منابع این مشارکت‌های تجاری نصیب این صندوق می‌شود اما معلمان آموزش و پرورش کمتر بهره‌ای از این درآمد دارند. سال‌هاست که بحث‌هایی در رابطه با عملکرد غیرشفاف صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح است و هر بار بحث تحقیق و تفحص از این صندوق توسط مجلس ناکام می‌ماند همچنین مباحثی در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی در این صندوق مطرح شد اما شهاب‌الدین غندالی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با انتشار فیش 14میلیونی حقوق خود این شایعه را نیز رد کرد.

اخیراً‌ جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت در مجلس در صحن علنی اعلام کرد که تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در این مجلس و مجلس نهم ابتر ماند، در مجلس دهم مجددا طرح امضا و تحویل هیات رئیسه شد اما  هنوز در دستور رسیدگی قرار نگرفته است. این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته است که «اطمینان دارم افرادی در دولت و مجلس اجازه تحقیق و تفحص را نمی‌دهند اما بدانید که شش هزار میلیارد تومان از پول فرهنگیان چپاول شد و بانک سرمایه، ماشین‌سازی اراک و سایر بنگاه‌های اقتصادی زیر مجموعه ورشکست شدند این افراد خائنانی هستند که باید محاکمه شوند و به سزای عمل خود برسند.» علی مطهری نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: این تحقیق و تفحص به کمیسیون آموزش مجلس دهم ارجاع شده و باید طبق آیین نامه آن را در دستور کار قرار دهد بنده به این کمیسیون توصیه می‌کنم هرچه سریع تر این کار را انجام دهد. این در حالی است که چند روز بعد کوچکی‌نژاد مطالبی را که به نقل از او مبنی بر چپاول شش هزار میلیارد تومان از حساب صندوق ذخیزه فرهنگیان در رسانه منتشر شده را تکذیب کرد.

کوچکی نژاد گفته است که اصلا چنین چیزی نبوده و منظور من از مطالبی که در جلسه علنی مجلس گفته ام صرفا در حد تذکر بوده است.