به اتهام نقش داشتن در انتقال غیرقانونی ۲۱۰ کانتینر انجام شد

بازداشت برخی از کارکنان گمرک و سازمان بنادر

به گفته یکی از مقام‌ مسوول چند نفر از کارکنان سازمان بنادر و همچنین گمرک ایران، به اتهام نقش داشتن در انتقال غیرقانونی ۲۱۰ کانتینر حامل کالاهای قاچاق بازداشت شده‌اند.

  1. ۱۱ ماه قبل
  2. ۰
چند نفر از کارکنان گمرک و سازمان بنادر ایران بازداشت شدند
نوآوران -

قاسم خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به خبرگزاری تسنیم گفته است که در این پرونده "تعدادی از کارکنان درب خروج، ترخیص کاران و ارزیابان، برخی کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی و شرکتهای پیمانکار سازمان بنادر" بازداشت شده‌اند.

البته محمد سعیدنژاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفته است که هیچ یک از کارکنان این سازمان بازداشت نشده‌اند.

یک ماه پیش نیروی انتظامی استان هرمزگان از کشف یک محموله ۲۱۰ کانتینری کالای قاچاق خبر داد. ارزش این محموله ۱۹۰ میلیارد تومان ارزیابی شده و آن را "بزرگترین محموله قاچاق کشف‌شده" در دهه‌های اخیر توصیف کرده‌اند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق گفته است که قاچاق بودن ۹۸ کانتینر از ۲۱۰ کانتینر مورد بحث "قطعی" شده و بررسی روی این پرونده ادامه دارد.

نیروی انتظامی یک ماه پیش اعلام کرد در این رابطه ۱۷ نفر بازداشت و ۲۳ نفر احضار شدند.

قاسم خورشیدی امروز گفته است: "قاچاق سازمان یافته و کلان بدون مداخله و تبانی کارکنان دستگاههای متولی در مبادی رسمی امکان پذیر نیست."

او در عین حال گفته: "آنچه که مهم است این است که مدیریت عالی گمرک جمهوری اسلامی و همینطور گمرکات اجرایی اراده مبارزه با فساد داخل گمرک را دارند."

اقتصاد ایران دچار مشکل مزمن فساد است و مقام‌های مختلف درباره پیامدهای بالای فساد سازمان‌یافته هشدار می‌دهند. یکی از جنبه‌های عمده فساد اقتصادی در ایران مشکل قاچاق کالا است.