ثبت یک رکورد بی سابقه در ساحل مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در ایام تعطیلات عید سعید فطر، هیچ موردی از تلفات ناشی از غریق در سواحل مازندران به ثبت نرسید.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ثبت یک رکورد بی سابقه در ساحل مازندران
نوآوران -

به گزارش ایسنا، مجتبی اکبری با اشاره به اینکه با وجود گستردگی منطقه عملیاتی در سواحل مازندران و پوشش ٣٥١ نقطه حادثه خیز و ممنوعه توسط نجاتگران و ناجیان غریق، حتی یک غریق هم در ایام تعطیلات عید سعید فطر در سواحل استان نداشتیم که این وضعیت نشان دهنده کار بزرگی است که در مجموعه جمعیت هلال احمر استان مدیریت، برنامه ریزی و عملیاتی شده است.

وی با تبریک این دستاورد ارزشمند به همه نجاتگران و ناجیان غریق مستقر در ساحل و همکاران حوزه های مختلف جمعیت هلال احمر استان و همچنین تقدیر از همکاری و تدبیر اعضای کمیته پیشگیری و کاهش غریق که با مدیریت جمعیت هلال احمر مازندران فعالیت می کنند، تصریح کرد: تحقق این مهم نشان دهنده ظرفیت عظیم و راهبردی جمعیت هلال احمر استان در پیشگیری و مدیریت حوادث است.اکبری بیان کرد: تحقق این مهم با توجه به حضور حجم بی سابقه ای از مسافر و گردشگر در استان و ساحل مازندران، یک رکورد محسوب می شود.

داستان صدای انفجار در اراک چه بود؟‌

بروز انفجار مهیب در خیابان خیابان 15 متری سعدی - کوچه گنجی، اهالی محل را دچار شوک و ترس کرد.

به گزارش ایسنا، ‌به نقل از پایگاه خبری 125، با تماس اهالی محل با سامانه 125 مبنی بر بروز انفجار و حریق مغازه، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اراک ساعت 02:22 بامداد روز جاری آتش‌نشانان ایستگاه 160 و 220 را به محل حادثه اعزام کرد.

محسن فضلی معاون عملیات سازمان که در محل حادثه حضور داشت در این باره اظهار کرد: در محل حادثه یک باب مغازه به علت نامعلوم دچار انفجار شده و بر اثر این انفجار آتش‌سوزی نیز رخ داده بود.وی ادامه داد: بر اثر شدت انفجار درب مغازه از جای کنده شده بود.فضلی خاطرنشان کرد: در این حادثه با توجه به ساعت وقوع آن و عدم وجود افراد در داخل مغازه و نیز عبور و مرور نکردن افراد در محله خوشبختانه به کسی آسیبی نرسیده بود، اما اهالی محل دچار ترس و شوک ناشی از انفجار شده بودند.

وی تاکید کرد: در این عملیات آتش‌نشانان با قطع برق و گاز ایمن‌سازی‌های لازم را انجام دادند و با استفاده از چند رشته لوله آبدهی آتش‌نشانی، آتش‌سوزی ناشی از این حادثه را مهار و خاموش کردند.وی در پایان گفت: نیروهای عملیاتی پس از اطمینان از عدم وجود هرگونه خطر و تحویل محل به مالک آن به ماموریت خود پایان دادند.علت بروز این انفجار، توسط کارشناسان پیشگیری سازمان در دست بررسی است.

برپایی چادرهای حفاظت از حیات وحش

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر از برپایی چادر حفاظتی جهت کنترل شکار غیرمجاز و حمایت از حیات وحش در منطقه حفاظت‌شده پرور در شهرستان مهدیشهر خبر داد.به گزارش ایسنا، عباس زارع با اعلام این خبر اظهار کرد: این چادر حفاظتی با هدف کنترل شکار غیرمجاز، ایست و بازرسی و برخورد قانونی با متخلفان این عرصه برپا شده است.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مهدیشهر گفت: محیط‌بانان منطقه پرور و صیدوا به‌منظور حفاظت بهتر و حمایت از حیات‌وحش و جلوگیری از ورود دام و شکارچیان غیرمجاز و نیز اقدام سریع در برخورد با تخلفات احتمالی صورت گرفته در این مناطق، اقدام به برپایی چادر و ایستگاه‌های ایست و بازرسی در حوزه‌های استحفاظی خود کردند.وی ادامه داد: ماموران این شهرستان در شیفت‌های کاری خود، به صورت شبانه‌روزی در این چادرها مستقر شده و در موارد لازم برای برخورد با افراد خاطی وارد عمل می شوند.

زارع ضمن تشکر از تلاش شبانه‌روزی محیط بانان، اظهار امیدواری کرد با توجه به برپایی این چادرها در قسمت‌های مختلف این مناطق، شاهد پیشگیری از تخلفات احتمالی زیست محیطی در این شهرستان باشیم.وی از انتقال وسائل مورد نیاز توسط خود محیط بانان خبر داد و افزود: محیط بانان این منطقه پس از انتقال وسائل مورد نیاز در مناطق حساس اقدام به برپایی این چادرهای حفاظتی کردند.