گزارش اختصاصی نوآوران از وزیر پیشنهادی ورزش

حمایت ورزشکاران از سلطانی‌فر

سابق خوب سلطانی‌فر در گذشته و رابطه ‌او با رییس جمهورباعث این امر شود که او یکی از کاندیدای وزارت ورزش باشد. او که انتخاب اول روحانی برای این وزارت بوده‌است اما به دلیل نیاوردن رای کافی در آن زمان نتوانسته بود وزیر ورزش شود، گودرزی در آن زمان رای اعتماد را بدست آورده بود در زمان گودرزی هم کارها خوب پیش می‌رفت فقط تنها نکته منفی زمان گودرزی این بود که اکثر فدراسیون‌ها مدیری نداشتند و به سرپرست در فدراسیون اکتفا کرده‌بود. با توجه به این‌که سلطانی‌فر خودش زمانی ورزشکار بوده و رابطه خوبی با ورزشکاران دارد می‌تواند روز‌های خوبی را برای ورزش کشورمان به ارمغان بیاورد. نکته‌ی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که رییس جمهور، سلطانی‌فر را کامپیوتر ورزش می‌داند. قطعا با آمدن و به سمت وزیر ورزش شاهد تغییرات خوبی در ورزش خواهیم بود.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۱
سلطانی فر
نوآوران -

پیشینه مسعود سطانی‌فر:

سلطانی‌فر در سازمان تربیت‌بدنی دوره مصطفی‌ هاشمی‌طبا 2 سال قائم‌مقام بود و همچنین معاونت اداری مالی این سازمان‌ را نیز بر عهده داشت. وی یکی از سه وزیر پیشنهادی کابینه حسن روحانی بود که موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس نهم نشد. او که به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شده بود با 117 رای موافق، 148 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نهم نشد.

سوابق سلطانی‌فر به شرح زیر است:

1 دو سال قائم مقام و هچنین معاونت اداری و مالی سازمان تربیت بدنی کشور

2 چهار سال عضویت در شورای عالی اداری کشور

3 چهار سال عضویت در شورای عالی اطلاع‌رسانی کشور

4 دوازده سال سابقه استانداری در سه استان؛ گیلان، زنجان و مرکزی

5 هشت سال معاون سیاسی در استانداری‌های فارس، همدان و هرمزگان

6 معاون اسبق سازمان تربیت بدنی کشور

7 شش سال در مرکز پژوهش‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام

8 عضو غیرموظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش

حمایت گسترده از سلطانی فر، وزیر پیشنهادی برای  ورزش و جوانان

مریم طوسی (ورزشکار):

سلطانی‌فر ورزش را به قله‌های موفقیت خواهد رساند

هاشمی طبا:

با توجه به اینکه سلطانی فر از لحاظ مدیریتی دارای کارنامه خوبی است و سوابق ورزشی نیز دارد قطعا از نمایندگان مجلس رای اعتماد را خواهد گرفت.

رییس فدراسیون تنیس:

با رای اعتماد بالای مجلس به سلطانی فر هم به بخش ورزش کمک می شود و هم حوزه جوانان جان تازه‌ ای می گیرد چرا که سلطانی فر در بخش جوانان هم تخصص خوبی دارد.

همتی (نماینده مردم سمنان در مجلس):

با حضور سلطانی فر تحولات چشمگیری در ورزش و حوزه جوانان رقم می خورد

بهنام محمودی (پیشکسوت والیبال) :

سلطانی‌فر در بدنه سازمان تربیت بدنی قرار داشته که طلایی‌ترین دوره ورزش ما که زمینه‌های رشد پایه‌گذاری شد به آن دوران برمی‌گردد. قطعا کسی با این تجارب الان نیز می‌تواند به کار وزارت ورزش و جوانان بیاید و تجربه‌های خود را در خدمت ورزش قرار دهد.

سلطانی‌فر بهترین شد!

برخی از رؤسای فدراسیون‎های ورزشی این روزها در اقدامی قابل تأمل، با تعریف و تمجید‎هایی عجیب و غریب به‌دنبال بازکردن جای خود در دل گزینه رئیس‌جمهور برای وزارت ورزش و جوانان هستند.

هیچ چیزی تلخ‎تر از این نیست که انسان یک خواب بد را دوبار ببیند، حالا در کمتر از 4 سال این خواب بد، برای چهارمین بار است که دیده می‎شود. هر بار که دولت تدبیر و امید در آغاز راهش گزینه‎ای را برای وزارت ورزش به مجلس معرفی کرد، تعداد کثیری از رؤسای فدراسیون‎های ورزشی بر طبل شادانه کوبیدند که «ای دوست، تو را که بهتر؟»، «آنچه همه خوبان دارند تو یک‌جا داری» و هزاران «الهی قربانت شوم‎های» دیگر، اما برای چه؟

چه اتفاقی می‎افتد که همه آنهایی که همگی مدعی نخبه بودن در ورزش هستند و در جمع‎های خانوادگی خود معقول‎ترند، در چنین فضایی این‎چنین بی‎نزاکت می‎شوند. قطعاً پاسخ‎هایی کاملاً علمی، جامعه‎شناسانه‎ و رفتارشناسانه در این خصوص وجود دارد اما مهمتر این است که چرا کسی عین خیالش هم نیست؟ قبلاً این‌طور نبود، رؤسای فدراسیون‎های ورزشی خودشان را به کوچه دیگر نمی‎زدند، آن‌قدر بی‌خیال نبودند، یک وقت‎هایی هم اخلاق وجود داشت، حداقل ادایش را در می‎آوردند.

بهتر است مسئولان ورزشی کشور به‌جای صدور بیانیه‎های عاطفی و پر از احساس، به‌جای مصاحبه‎های آن‌چنانی در رسانه‎ها و سایت‎های فدراسیون، خود را با عملکردشان به وزیر جدید معرفی کنند. بهتر است توانایی‎های مدیریتی‎شان را به رخ بکشند تا اینکه بخواهند پاچه‎‎های مسعود سلطانی‎فر که معلوم نیست رأی اعتماد بیاورد یا نه را بخوارند! البته شاید برخی اطرافیان وزیر پیشین ورزش و گزینه امروز این وزارتخانه به آنها می‌گویند در مدح سلطانی‌فر حرف بزنند.


سلطانی‌فر و اولین جلسه غیررسمی با معاونین وزارت

مسعود سلطانی فر روز گذشته به وزارت ورزش رفت و در جلسه ای با حضور معاونان وزارت ورزش و جوانان از برنامه های خود گفت.

مسعود سلطانی فر، وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت، به مجلس شورای اسلامی (که سه شنبه هفته آینده تکلیف او مشخص می شود)، امروز در اولین حضورش به این وزارتخانه رفت. او در جلسه ای غیررسمی با معاونین این وزارت صحبت هایی داشت و اولین حضور خود در ساختمان سئول را تجربه کرد.

 با توجه به شایعات روزهای گذشته مبنی بر تغییرات عمده سلطانی فر در جمع معاونین وزارت ورزش به نظر می رسد این نشست به نحوی ایجا دلگرمی برای معاونین بود مبنی بر اینکه تغییراتی پیش رو نیست و صحبت های مطرح شده در حد شایعه است.

یک کارشناس ورزشی درباره سلطانی‌فر به نوآوران می‌گوید که: انتخاب سلطانی‌فر برای این وزارت‌خانه بسیار خوب بوده‌است و همه‌ی ورزشکاران او را تایید می‌کنند. گذشته سلطانی‌فر در زمان حضورش در تربیت بدنی که توانسته بود خودش را ثابت کند. او 2 سال قائم مقام امور مالی تربیت‌بدنی بوده‌ات با سابقه‌ای که او در سیاست دارد و حضورش در پژوهش‌های مصلحت نظام و ریاست سازمان میراث فرهنگی، از این جایگاه‌ها بیرون آمدند و به حکم ریاست جمهوری او به‌عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس ارائه شد.

او در ادامه درباره اینکه بهترین گزینه وزرات ورزش است می‌گوید:

سلطانی‌فر گزینه اولین نامزد پیشنهادی انتخاباتی روحانی بوده‌است و به نوعی انتخاب اول روحانی برای وزارت ورزش اما متاسفانه در مجلس نهم موفق به کسب رأی اعتماد نشدند، این‌بار هم وزیر پیشنهادی رییس جمهور در مجلس است و به دلیل این‌که او به ورزش اشراف دارد و می‌تواند به ورزش کمک کند.

نکته‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد این است که او به نوعی کامپتیور ورزش نام‌گرفته است و بالاخره به عنوان یک مدیر خوب ارتباط خوبی با نهاد ریاست جمهوری که این امر قطعا می‌تواند کمک حال ورزش باشند.

او درباره رسیدگی به فدراسیون‌ها اینگونه گفت: حضور سلطانی‌فر می‌توانیم شاهد یک‌سری تغییرات خوب در ورزش باشیم، البته گودرزی هم در زمان ریاست وزارت ورزش تمام تلاش‌های لازم را انجام دادند، برنامه زیر‌های خوبی هم داشتند ولی تنها ایرادی که او داشت این بود که اکثر فدراسیون‌ها با سرپرست هدایت می‌شد، این امر باعث این می‌شد که وضعیت فدراسیون‌ها متزلزل باشد. با آمدن سلطانی به این وزارت شاهد خبرهای خوب از سمت ورزش باشیم، درحال حاضر انتخابات ریاست‌های فدراسیون‌ها در زمان مقرر صورت می‌گیرد. انشاالله که ورزش ایران روبه بهبودی رود.


خبرنگار: مونا ربیعیان