درخواست داورزنی از مجلس:

به سلطانی فر فرصت خدمت در ورزش بدهید

مرد نخست والیبال ایران روز چهارشنبه از نمایندگان ملت خواست با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان، فرصت خدمت به مردم در این عرصه پرمخاطب را برای «سلطانی فر» مهیا کنند.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
داورزنی
نوآوران -

به گزارش نوآوران، «محمدرضا داورزنی» رئیس فدراسیون والیبال که رشته تحت مدیریتش در سال اخیر در اوج بوده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دغدغه های ورزش کشور را واکاوی کرد و به «مسعود سلطانی فر» پیشنهاد کرد در صورت کسب رای اعتماد نمایندگان ملت، به این دغدغه ها توجه ویژه داشته باشد.

وی گفت: وزیر آینده ورزش و جوانان باید در نخستین گام راهبرد ورزش کشور را برای حضور در رویدادهای مختلف جهانی و المپیک تبیین کرده و مشخص کند آیا می خواهیم آنچه در اختیار دولت است، همچنان دولتی باقی بماند یا امکان واگذاری آن به مردم و بخش خصوصی نیز وجود دارد.

رئیس فدراسیون والیبال در این زمینه گریزی به موضوع سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی زد و گفت: ‌در خصوص اجرای اصل 44 باید متعادل رفتار کنیم و نباید به گونه ای عمل شود که به اصطلاح معروف از هر طرف بام بیافتیم، یعنی آیا ضرورت دارد که همه بخش های حاکمیتی اقتصاد ورزش به بخش خصوصی واگذار شود. یا می توانیم بخش هایی چون ورزشگاه آزادی را همچنان دولتی نگاه داریم.

داورزنی از جمله مشکلات ورزش کشور را چگونگی اجرای ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ذکر کرد و گفت: یکی از موضوعاتی که در این زمینه مطرح است این است که آیا در زمینه واگذاری ها به بخش خصوصی باید از روش مزایده استفاده کرد که هر فرد پول بیشتری بدهد بتواند مدیریت این اماکن را به عهده بگیرد؟ در این صورت بهای ورزش برای مردم افزایش می یابد و این با اصل همگانی کردن ورزش در کشور در تعارض است.

وی به وجود چند هزار طرح نیمه تمام ورزشی در کشور نیز اشاره کرد و گفت:‌ باید رسیدگی به وضعیت این طرح ها جزو اولویت های وزیر آینده ورزش باشد. این طرح ها یا باید به مردم واگذار و یا باید راهکاری ارایه شود تا هر چه سریع تر وضعیت این طرح ها ساماندهی شود.

مرد نخست والیبال ایران که در گمانه زنی های رسانه ای به عنوان یکی از گزینه های نشستن بر کرسی وزارت ورزش و جوانان مطرح بوده است، همچنین توسعه ورزش در حوزه قهرمانی و حرفه ای را از دیگر اولویت های ورزش کشور عنوان کرد و گفت:‌ وزیر ورزش آینده کشور باید برنامه های این حوزه را اعلام کند تا فدراسیون ها بتوانند اهداف مرتبط با این برنامه را تنظیم و اجرایی کنند.

داورزنی تعامل بین دستگاه های مختلف و وزارت ورزش از جمله کمیته ملی المپیک را از ضروریات ورزش کشور دانست و گفت: ‌باید تعامل با وزارت ورزش و جوانان کاملا شفاف باشد تا هیچکس به خود اجازه ندهد که پای بیگانگان را در مسایل داخلی باز کرده تا به جای ما تصمیم گیری کنند.

وی افزود: باید با تدبیری مناسب تعارضات با وزارت ورزش و جوانان حل و شرایطی فراهم شود تا فدراسیون ها و کمیته ملی المپیک کارها و وظایف خود را انجام دهند و وزارت ورزش نیز نظارت داشته باشد.

رئیس فدراسیون والیبال در این زمینه به وضعیت وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان در مجلس اشاره کرد و گفت‌: تصور من آن است که «مسعود سلطانی فر» بتواند اعتماد نمایندگان ملت را جلب کند و آرزو دارم تا او با توجه به اعتماد بالایی که در دولت دارد، کار خود را شروع کند و ورزش کشور را با یک نگاه رو به جلو و افق و آینده بسیار خوب در میادین بین المللی از جمله المپیک به پیش ببرد و برنامه جامعی تا المپیک 2024 ارایه دهد.

وی گفت: فرصت زیادی تا آغاز بازی های ‌کشورهای اسلامی وجود ندارد و امیدوارم فدراسیون هایی که در این بازی ها حضور دارند در تعامل با وزارت ورزش و جوانان برنامه های خود را به خوبی دنبال کرده تا ایران حضور موفقی در این دوره از بازی ها داشته باشد.

داورزنی گفت: با توجه به عملکرد «مسعود سلطانی فر» در سمت قائم مقام وقت سازمان تربیت بدنی و استاندار در استان های مختلف کشور، ذائقه جامعه ورزش همچنان از تلاش های وی شیرین است و با این نگاه مثبت، وی می تواند منشا کارهای خوبی در این عرصه باشد.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: با توجه به مشکلات عدیده ورزش کشور، وزیر جدید ورزش و جوانان در صورتی در این حوزه موفق خواهد بود که با دولت در هماهنگی کامل و مورد اعتماد باشد.

وی افزود:‌ فردی که قرار است سکان ورزش کشور را بدست گیرد باید نقش ورزش در جامعه، جایگاه آن و کارهایی که باید در این حوزه انجام شود را بداند و کاملا نسبت به آن آگاهی داشته باشد.

این مدیر ورزشی گفت:‌ وقتی به این اهداف نگاه می کنیم، متوجه می شویم که انتخاب سلطانی فر از سوی دولت برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان تا چه حد مناسب و خوب بوده است، او فردی است که به دلیل علاقه به ورزش و دنبال کردن مسایل و موضوعات ورزشی، مورد اعتماد دولت است و شناخت خوبی از حوزه مسئولیتی که قرار است، بپذیرد، دارد.