نماینده مجلس:

«‌سلطانی فر» توانایی جذب بخش خصوصی در ورزش را دارد

نماینده مردم تبریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد «مسعود سلطانی فر» در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موفق بود، گفت: برای حل مشکلات ورزش ایران باید تعامل خوبی بین بخش خصوصی و ورزش کشور ایجاد شود و وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری این توان را دارد.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
سلطانی فر
نوآوران -

به گزارش نوآوران، «اصغر مسعودی» روز شنبه گفت:‌ سلطانی فر سابقه خوبی در ورزش و سازمان تربیت بدنی دارد و همانطور که گفتم عملکرد وی در حوزه اجرایی از جمله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می تواند وی را یک مدیر موفق ورزشی کند.

وی ادامه داد: با تمام این اوصاف هر کسی که به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود، به تنهایی نمی تواند مشکلات عرصه ورزش و جوانان کشور را حل کند و بر همین اساس وزیر ورزش و جوانان باید تعامل خوبی با دستگاه ها و نهادهای مختلف داشته باشد تا از امکانات و حمایت های سایر بخش ها نیز استفاده کند.

مسعودی یادآور شد، به طور مثال استفاده از ظرفیت وزارت آموزش و پرورش در حوزه استعدادیابی برای رشته های مختلف ورزش و کاهش هزینه های بخش استعداد یابی می تواند کمک موثری برای توسعه ورزش در عرصه قهرمانی و حرفه ای محسوب شود.

نماینده مردم تبریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ اگر وزیر ورزش و جوانان نتواند حمایت بخش خصوصی را در ورزش کشور جلب کند و از سوی دیگر در استفاده از ظرفیت و امکانات سایر نهادها در بخش ورزش و جوانان ناتوان باشد، قطعا مشکلات وزیران قبلی این حوزه ادامه می یابد.

مسعودی با بیان اینکه بیشتر مردم و مسئولان، وزارت ورزش و جوانان را با عبارت وزارت ورزش یاد می کنند، ‌ادامه داد:‌ متاسفانه در دوره قبلی فعالیت قابل توجه ای در حوزه جوانان انجام نشده و این درحالی است که یک وزیر موفق برای داشتن عملکرد خوب باید در دو حوزه جوانان و ورزش برنامه ارایه کند و تعامل و ارتباط خوبی بین دو حوزه مذکور ایجاد کند.

مسعودی ادامه داد: تصور من براین است که سلطانی فر رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی خواهد گرفت، اما وی نباید به ناچیزها در میادین ورزشی قانع باشد و باید با همت عالی از همان ابتدا در رشته های مختلف با شناسایی برترین ها و ارایه یک برنامه ریزی دقیق ورزشکاران را برای حضور در میادین بین المللی و المپیک آماده کند.

مسعود سلطانی فر، گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای جایگزینی محمود گودرزی، در ابتدای تشکیل دولت یازدهم نیز برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شد که با 117 رای موافق، 148 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نهم نشد.

سلطانی فر متولد 1338 در تهران، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و از اعضای حزب اعتماد ملی است.

وی معاون اسبق سازمان تربیت بدنی، قائم مقام مصطفی هاشمی طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال در سال های 1374و 1375 و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

جلسه رای اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی رئیس جمهوری برای سه وزارتخانه ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی، سه شنبه هفته جاری (یازدهم آبان ماه) برگزار می شود.