ورزشکاران در گفت‌وگو با نوآوران تاکید کردند:

سلطانی‌فر، ناجی ورزش ایران

سلطانی‌فر درباه اینکه وقتی به ریاست وزارت ورزش رسید قصد دارد چه کارهای انجام دهد صحبت‌های کرده است، او معتقد است که به مدیرانی که فقط به کارهای روز‌مره رسیدگی می‌کنند نیازی ندارد. او برای این‌که وزیر لایقی باشد معتقد است که باید به اهداف بلند مدت فکر کرد و باید تمام تلاشش را انجام دهد تا بتواند وزیر لایقی برای ورزش ایران باشد. وزیر پیشنهادی دولت روحانی از پیشنهاداتی که در این مدت به او شده است صحبت‌هایی کرده، او می‌گوید که پیشنهادی برای ریاست کمیته المپیک داشته است اما به دلایلی نشده که او به این ریاست منصوب شود. قبل از این‌هم چندین‌بار پیشنهاد ریاست فدراسیون فوتبال را نیز داشته است اما به دلیل اینکه فوتبال رشته‌ای است که باید تمام وقتش را صرف کند تا بتواند مدیر موفقی شود این پیشنهادات را نیز رد کرده است. او خود را یک مدیر توسعه می‌داند و می‌خواهد که در وزارت ورزش هم همین‌طور باشد و وزیر مورد اعتماد ورزشکاران قرار گیرد. او برنامه‌های مقطعی برای ورزش ندارد. سلطانی‌فر معتقد است که باید عملکرد فدراسیون‌ها را هر 6 ماه یکبار چک کند تا از اوضاع فدراسیون‌ها با خبر باشد.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
سلطانی فر
نوآوران -

علی پروین، اسطوره فوتبال ایران نیز از وزیر پیشنهادی روحانی حمایت کرده است و می‌گوید که شخصا با سلطانی‌فر آشنا است و او را بارها ملاقات کرده و از سلطانی‌فر حمایت کامل را می‌کند . پروین از تلاش سه سال گودرزی هم تشکر می‌کند و می‌گوید که او تمام سعی خود را کرده تا وزیر خوبی باشد اما نتوانسته است که این امر را به خوبی انجام دهد. اسطوره فوتبال می‌گوید که امیدوار است که این‌بار سلطانی‌فر بتواند رای اعتمادد مجلس را بدست آورد.

 مریم هاشمی

( قهرمان ووشوی ایران)

پیشاپیش ورود سلطانی‌فر را به عرصه ورزش تبریک می‌گویم. انشاالله که او مدیر لایقی باشد و بتواند وضعیت ورزش ایران را بهبود بخشد. هیچ مسئولی بدون خلا و بدون ایراد نیست و نبوده‌است وزیر پیشنهادی هم خالی از این قضیه نیست. امیدوارم که شرایط بهتر از قبل به وجود آید. گودرزی هم وزیر خوبی بوده و خسته نباشید به او می‌گویم ولی  امیدوارم که سلطانی‌فر بتواند شرایط ورزش را بهبود بخشد و ورزشکاران از او رضایت کامل را داشته باشند. با سابقه خوبی که سلطانی‌فر در تربیت بدنی داشته می‌شود امید رفت که او وزیر لایقی برای ورزش باشد.

      حمید درخشان

( سرمربی اسبق پرسپولیس)

مسلما تشخیص دولت روحانی بر این بوده است که وزیر ورزش عوض شود، سلطانی‌فر قبلا در تربیت بدنی حضور داشته است و اطلاعات کافی درباره ورزش داردو می‌تواند به رفع مشکلات ورزش کمک کند. با توجه به اینکه دید و آگاهی او نسبت به ورزش می‌تواند برای جامعه ورزشی مفید باشد.او باید برنامه‌ریزی کامل درباره ورزش داشته باشدتا بتواند در وزرات ورزش مفید باشد. نه اینکه فقط به فوتبال اهمیت دهد بلکه بقیه رشته‌ها را نیز درنظر بگیرد و بتواند فدراسیون‌ها را ترمیم و اصلاح کند و دنبال راه حلی برای رفع مشکلات ورزش باشد.

سلطانی‌فر معتقد است که می‌تواند تیم سرخابی‌ها را خصوصی سازی کند، نظر شما درباره این موضوع چیست؟

این امر شدنی است  و کار غیر ممکنی هم نیست فقط باید همکاری‌های لازم انجام شود. و راهکار مناسبی برای این کار پیدا کنند. باتوجه به نفوذی که در دولت دارد می‌تواند این‌کار را انجام دهد. او اگر بتواند این کارا را انجام دهد کمک بزرگی به این دو تیم  کرده است. امیدوارم در راهش موفق شود.

      رضا شاهرودی

( بازیکن اسبق تیم ملی)

وزیر ورزش باید از جنش خود ورزش باشد. گودرزی از مشاوران خوبی استفاده می‌کرد اما صلاح بر این شد که او از سمت خود برکنار شود. اگر سلطانی‌فر می‌خواهد که در وزارت ورزش موفق شود باید در نظر داشته باشد که چه کسانی را مشاور خود می‌کند به نظر من باید مشاورانی را استخدام کند از جنس ورزش‌ مثلا مشاور فوتبال پیشکسوت فوتبال باشد یا مشاوران دیگر ورزش‌ها هم همین‌طور. اینگونه او می‌تواند به ورزش کمک کند.

پیشکسوتان و مدیران عالی که به هر دلیلی کنار کشیدند می‌تواند به عملکر او در ورزش کمک کند. امیدوارم که سلطانی‌فر بتواند در این کار موفق باشد و عملکرد خوبی را برجای بگذارد.

به نظر شما خصوصی سازی سرخابی‌های توسط سلطانی‌فر امکان‌پذیر است؟

این کار سختی است و تا به حال هر وزیری که به این مقطع می‌رسد می‌خواهد که این دو تیم را خصوصی سازی کند. مدارکی است که مانع از خصوصی سازی این دو تیم می‌شود اما اگر سلطانی‌فر بتواند این کار را انجام دهد کاربزرگی کرده است.

چون این امر باعث بهبودی استقلال و پرسپولیس می‌شود. امیدوارم او بتواند که این کار را انجام دهد و این دوتیم خصوصی شود.


خبرنگار: مونا ربیعیان