گزارش نوآوران درباره برنامه‌کاری سلطانی‌فر

ورزش‌ ایران بهتر است خصوصی‌ شود

سلطانی‌فر، وزیر پیشنهادی دولت روحانی معتقد است که باید دولت و مجلس کمک وزارت ورزش کنند. او می‌گوید مذاکراتی که با نمایندگان مجلس داشته بسیار خوب و امیدوار کنند بوده است. سلطانی‌فر امیدوار است که ماحصل این صحبت‌ها رای اعتماد باشد و بتواند وزیر ورزش شود.

  1. ۸ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
سلطانی فر
نوآوران -

به گزارش نوآوران، او درباره روز اول کاری خود می‌گوید که نمی‌توان گفت که از اولین روز وزارت ورزش متحول می‌شود. ما در وزراتخانه مشکلات بسیاری مثل نبود مدارک بالادستی‌های وزارتخانه که یکی از مهمترین وظیفه است که به این مدارک رسیدگی شود و همچنین وزیر ورزش باید رویکردهای کلی که وزارت ورزش برای جوانان در نظر داشته بررسی کند. سلطانی‌فر می‌گوید که از روزها و هفته‌های اول باید برنامه ریزی کاملی برای حضور در وزارت ورزش باید داشته باشیم که بتوانیم مشکلات ورزش ایران را رفع کنیم. و شرایطی به وجود آوریم که همه ورزشکاران راضی باشند تا بتواند در مسابقات آسیایی و جهانی مقامی‌کسب کنند. انشاالله که بتوانیم در این امر موفق عمل کنیم.

وزیر پیشنهادی ورزش درباره تیم فوتبال و کی‌روش اینگونه صحبت‌کرده است که تیم ملی ایران در مسابقات مقدماتی تا به امروز خوب ظاهر شده است و توانسته نتایج خوبی بدست آورد. ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا تیم ملی با اقتداربه جام‌جهانی صعود کند. تا به اینجا که از نتایج تیم ملی و عملکرد کی‌روش راضی‌هستیم. کی‌روش مربی موفقی در ایران است و نباید تجربه و کارنامه خوب او را نادیدیده گرفه شود. امیدوارم که تیم ملی در بازی‌های جام‌جهانی روسیه هم همین‌طور خوب بازی‌کند و نتایج بهتری از جام جهانی برزیل بدست آورد.

یحیی گل‌محمدی درباره سلطانی‌فر می‌گوید که امیدوارم که مدیر قابلی باشد، او اطلاعات زیادی در مورد ورزش ایران دارد و این امر به او کمک می‌کند تا در این راستا موفق شود. او می‌تواند که به رفع مشکلات ورزش کمک کند. بحث خصوصی ساز تیم‌ها نباید فقط بحث دو تیم استقلال و پرسپولیس باشد بلکه کل ورزش‌ها و تیم‌های ما باید خصوصی‌سازی شود. این امر هم به وزرات ورزش کمک می‌کند هم به بودجه‌های دولتی. چون مدیرانی که از طرف دولت بیایند دلشان به حال تیم و پول دولت نمی‌سوزد. وزیر پیشنهادی دولت بهتر است بیشتر به وضعیت خصوصی‌سازی تیم‌ها و ورزش‌ها عمل کند تا مدیرانی که سرکار می‌آیند بتوانند عملکرد مثبتی داشته باشند. در کل من امیدورام که سلطانی‌فر بتواند در این راستا موفق باشد، بتواند برنامه‌های خوبی برای رفع مشکلات ورزش ایران داشته باشد.

مجتبی عابدینی معتقد است گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای وزارت ورزش و جوانان با توجه به توانمندی مدیریتی بالا می تواند ورزش را از بحران خارج کند. ملی پوش شمشیربازی گزینه پیشنهادی رییس جمهور را برای وزارت ورزش و جوانان با توانمندی بالای مدیریتی ارزیابی کرد و گفت : دکتر سلطانی فر یکی از مدیران قوی و بسیار نزدیک به رییس جمهور است که برای بار دوم به مجلس شورای اسلامی معرفی می شود و این مهم بیانگر اعتماد دکتر روحانی به ایشان است . از همه مهمتر دکتر سلطانی فر پیشینه قوی مدیریتی در حوزه های مختلف از جمله در ورزش دارد که قهرمانان را به حضور اثر بخش او امیدوار کرده است. فکر می کنم با سابقه خوب ورزشی که از سلطانی فر می شناسیم، وی می تواند ورزش را از بحران فعلی خارج کند. شاید اگر در سال 92 وزیر ورزش و جوانان زودتر انتخاب می شد و رای اعتماد می گرفت چه بسا من در المپیک می توانستم به مدال دست پیدا کنم.

ملی پوش شمشیربازی با اشاره به رای سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی به گزینه پیشنهادی رییس جمهور، عنوان کرد: از نمایندگان مجلس خواهش می کنم به انتخاب رییس جمهور رای اعتماد بدهند چرا که ارتباط خوب دکتر سلطانی فر با رییس جمهور می تواند منشا خیر و خوبی در ورزش باشد.


خبرنگار: مونا ربیعیان