گفتگوی نوآوران با بانوی طلایی تیم ملی تیراندازی

نجمه خدمتی: برای موفقیت در المپیک نیاز به فشنگ داریم

عضو تیم ملی تیراندازی زنان ایران با کسب نشان طلای تیراندازی تپانچه بادی ده متر بانوان در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ در اینچئون کره جنوبی نخستین طلاآور ایران در این بازی ها لقب گرفت و یکی از امیدهای ایران در المپیک ریو برای کسب مدال محسوب می شود.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
نجمه خدمتی: برای موفقیت در المپیک نیاز به فشنگ داریم
نوآوران -

نجمه خدمتی درباره مسابقات جام جهانی آلمان و شرایط آن گفت: تیم ما نتایج خیلی خوب نگرفت و در دوره های قبلی جام های جهانی بهتر عمل کردیم. در آلمان فینالیست نداشتیم اما بر حسب این نتایج نمی توان قضاوت کرد. زیرا بر طبق برنامه ریزی پیش می رویم و شرایط تمرین طوری است که به مرور به اوج می رسیم. البته در رقابتهای هانوفر عملکردمان خیلی خوب بود. در این رقابت ها که تیراندازان مطرح نیز حضور داشتند ما مدال های متعددی کسب کردیم و بسیار خوب نتیجه گرفتیم.

بانوی تیراندزی کشورمان درباره انتقاداتی که بابت نتایج تیم ملی در جام جهانی می شود گفت: برخی به نتایج جام جهانی آلمان انتقاد می کنند و می گویند که تیراندازان افت داشته اند و تا المپیک هم شرایط اینطور است. اما به نتیجه یک مسابقه نمی توان اتکا کرد و اگر شرایط فراهم شود و به مسابقات فرانسه و اتریش برویم تجربه خوبی کسب می کنیم. در مسابقات فرانسه تمامی المپیکی ها حضور دارند و برای آشنا شدن بیشتر با رقبا بسیار مهم است که به فرانسه برویم. در شرایطی که ما با مشکل کمبود فشنگ مواجه هستیم و تمرینات کمی در بخش خفیف داریم، اما با این حال با اختلاف کمی به فینال سه وضعیت جام جهانی آلمان نرسیدیم. امیدوارم مشکل فشنگ حل شود زیرا ما در این بخش هم شانس داریم.

در حالی که کمتر از دو ماه به برگزار مسابقات المپیک باقی مانده خدمتی درباره شرایط تیم ملی تیراندازی گفت: فرصت چندانی تا المپیک نمانده و نباید فرصت سوزی شود. در شرایطی که بانوان تیرانداز می توانند مدال آورالمپیک باشند اما شرایط المپیکی نیست. هر اعزامی که می خواهد انجام شود ما دغدغه داریم که آیا می رویم یا نه. بارها حتی ساک را بسته ایم، اما سفر کنسل شده است و یا در آخرین لحظات سفر قطعی شده است. ما تنها باید به تیر زدن فکر کنیم و رکوردمان را بالا ببریم. فدراسیون تمام تلاش خود را می کند و اعزام ها را انجام می دهد اما باید مسئولین ورزش نیز کمک کنند که در دو ماه مانده تا المپیک ما دیگر مشکلی نداشته باشیم.