ساعی:

تکواندو هیجان دارد و سوارکاری آرامش

هادی ساعی را خیلی وقت است به جای شیاپ‌چانگ در رقابت‌های سوارکاری می‌بینیم.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
تکواندو هیجان دارد و سوارکاری آرامش
نوآوران -

قهرمانی که خیلی وقت است از تکواندو فاصله گرفته اما اکنون حضوری پررنگ در رقابت‌های سوارکاری کشور دارد. رقابت‌های بین‌المللی پرش با اسب فرصت دوباره‌ای بود تا ساعی را بار دیگر در کنار مانژسوارکاری رویت کنیم. البته او نه به‌عنوان سوارکار که این بار در نقش مربی ظاهر شد چرا که این دوره از رقابت‌ها ویژه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان برگزار شد. او درباره حضورش در سوارکاری می‌گوید: 17 سال است که در سوارکاری حضور دارم ولی اگر بخواهم به صورت حرفه‌ای حساب کنم باید بگویم از زمانی که تکواندوی قهرمانی را کنار گذاشتم در سوارکاری فعالیت می‌کنم. الان 8 سال است که به طور حرفه‌ای سوارکاری می‌کنم. از زمانی که از تکواندو خداحافظی کردم، بیشتر در سوارکاری دیده می‌شوم.

او درباره تفاوت‌های سوارکاری و تکواندو گفت: تکواندو هیجان دارد و سوارکاری آرامش اما هر دو جذابیت‌های خاص خود را دارند.

حضور ساعی به‌عنوان یک ستاره و قهرمان المپیک در سوارکاری توجه عموم را به این رشته جذاب بیشتر کرده. خود ساعی در این باره می‌گوید: حضور ورزشکاران مطرح در عرصه سوارکاری باعث می‌شود تا این رشته به عموم بیشتر معرفی شود و البته جذب افراد عادی را به آن رقم بزند. اکنون بیشتر از هر زمان دیگری به سوارکاری بها داده می‌شود.

و پیش‌بینی قهرمان المپیک از تایم حضورش در سوارکاری: حسنی که ورزش سوارکاری دارد این است که سن و سال در آن مطرح نیست. سوارکاران بالای 60 سال هم می‌توانند در رقابت‌های المپیک شرکت کنند. یکی از دلایلی که سوارکاری را انتخاب کردم این است که سن و سال در این رشته مطرح نیست و فقط آمادگی بالای بدنی را می‌طلبد. بنابراین برای خودم محدودیت زمانی تعریف نکرده‌ام و تا جایی که بتوانم این رشته را دنبال خواهم کرد.