فدرر:

ویمبلدون 2017 برمی‌گردم

راجر فدرر بعد از باخت تلخ به میلوش رائونیچ گفت سال 2017 به ویمبلدون برمی‌گردد و این شکست را جبران خواهد کرد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ویمبلدون 2017 برمی‌گردم
نوآوران -

برنده 17 گرنداسلم که هفت تایش در قدیمی‌ترین آنها در انگلیس بوده و آخرین آنها را 4 سال پیش در همین جام به دست آ‌ورده، گفت: «امیدوارم یک بار دیگر به سنترکورت برگردم.» خداحافظی او با هواداران آنقدر طولانی شد که برخی فکر کردند آخرین مسابقه‌اش بوده: «می‌‌خواستم از هواداران تشکر کنم و به این فکر نمی‌کردم که برای آخرین بار در این زمین بازی کرده‌ام.» شانس سوم قهرمانی که دو روز قبل از این مسابقه، بازی پنج‌سته خود با مارین چیلیچ کروات را برده بود، بعد از شکست برابر حریفی که 9 سال از او کوچکتر است، گفت: «میلوش جنگید، او باور داشت، همانطور که مقابل چیلیچ من باور داشتم و جنگیدم. آفرین به او.» اگر فدرر 34 ساله به فینال می‌رسید مسن‌ترین فینالیست بعد از کن رزول 39 ساله می‌شد که در سال 1974 به جیمی کانرز باخت اما او در دهمین بازی‌اش در نیمه‌نهایی ویمبلدون بازنده بود.

او سال سختی را سپری می‌کند. مصدومیت باعث شد نتواند در اوپن فرانسه شرکت کند تا رکوردش برای حضور در 65 گرنداسلم متوالی از سال 1999 از بین برود. امسال نتوانسته به 88 قهرمانی‌اش چیزی اضافه کند که از سال 2000 تا به حال بی‌سابقه بوده. او در نیمه‌نهایی اشتوتگارت و هاله که زمین‌های مورد علاقه‌اش بود، شکست خورده بود.

فدرر در دو سال اخیر به فینال ویمبلدون رسیده و مغلوب جوکوویچ شده بود. او نگاهش به المپیک است و بعد اوپن آمریکا البته به شرطی که مصدومیتش برابر رائونیچ جدی نباشد: «رویای من هشتمین قهرمانی در اینجا است اما این تنها دلیل ماندن و مسابقه‌دادنم نیست در غیر این صورت خودم را فریز می‌کردم و قبل از ویمبلدون سال بعد در می‌آمدم. ویمبلدون مهم است اما همه چیز نیست.»