پژمان قلعه‌نوعی:

ترسی از تست دوپینگ ندارم

بعد از سهمیه المپیکی که کاوه موسوی و پژمان قلعه‌نویی در رقابت‌های بلاروس به دست آوردند، حرف و حدیث‌های زیادی درباره صحت و سقم سهمیه شان به وجود آمد. با این حال فدراسیون دو و میدانی با استعلام از فدراسیون بلاروس این سهمیه را تایید کرده اما هنوز هم این صحبت‌ها ادامه دارد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
ترسی از تست دوپینگ ندارم
نوآوران -

پژمان قلعه‌نویی ابتدا در مورد کسب سهمیه‌اش می‌گوید: «مسابقات خیلی خوبی در بلاروس داشتیم و ما هم با آمادگی کامل به این کشور رفته بودیم. تمرین‌های سختی را پشت سر گذاشته بودیم و انگیزه زیادی برای کسب سهمیه در روزهای پایانی داشتیم.»

او ادامه داد: «اردویی که در مجارستان زیر نظر آدریان آنوش داشتیم کمک خیلی زیادی به ما کرد و توانستیم رکوردهای خوبی بزنیم.»

ملی‌پوش پرتاب چکش دوومیدانی در مورد اینکه گفته می‌شود شاید رکوردهای او و موسوی با دوپینگ بوده است و شک و شبهه‌ای که درباره سهمیه شان ایجاد شده اینطور واکنش نشان می‌دهد: «کسانی که این صحبت‌ها را می‌کنند چیزی از ورزش نمی‌دانند. من در فروردین ماه رکورد 75 متر را ثبت کردم و طبیعی است که 2 ماه بعد با تمرین‌های بهتر 2 متر پیشرفت داشته باشم و این چیزی نیست که غیرطبیعی به نظر برسد. مسابقات آنقدر سطحش خوب بود که 4 بار رکورد ملی ایران جابه‌جا شد.» قلعه‌نویی همچنین می‌گوید: «هیچ مشکلی برای تست دوپینگ نداریم و قرار است به محض رسیدن به ایران تست دوپینگ بدهیم. حرف و حدیث همیشه وجود دارد و من تصمیم گرفتم مقابل کسانی که تهمت می‌زنند، سکوت کنم و با رکوردهایی که به ثبت می‌رسانم پاسخ آنها را بدهم و خودم را ثابت کنم.»

ملی‌پوش پرتاب چکش دوومیدانی با اشاره به زمان باقیمانده تا آغاز المپیک نیز می‌گوید: «تنها خواسته ما از فدراسیون این است که بتوانیم زیر نظر آنوش کار کنیم و همچنان مربی ما باشد. او اردیبهشت ماه قراردادش تمام شده بود و به دلیل رفاقتی که با ما داشت در این 2 ماه برنامه تمرینی می‌داد. امیدوارم در این یک ماه شرایط مناسبی فراهم شود.»