لیبروی تیم ملی بعد از حذف نامش از المپیک به "نوآوران" گفت :

از تیم ملی خداحافظی نکردم

لیبرو تیم ملی والیبال ایران که از ترکیب ایران برای حضور در المپیک خط خورد برای سایر ملی پوشان آرزوی موفقیت کرد اما درباره واکنش هایی که در آن درباره خداحافظی اش از تیم ملی صحبت شده بود اعلام کرد صحت ندارد و خبر خداحافظی اش از تیم ملی دروغ را دروغ دانست.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
از تیم ملی خداحافظی نکردم
نوآوران -

لیست تیم ملی والیبال ایران برای حضور در المپیک ریو اعلام شد و مهم ترین نکته این لیست غیبت فرهاد ظریف در این رویداد مهم بود. جز ظریف، علیرضا مباشری و آرمین تشکری هم از ترکیب کنار گذاشته شدند اما غیبت ظریف توجه همه را بیش از تمام اسامی جلب کرد. سعید معروف، مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، مصطفی شریفات، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد قائمی، حمزه زرینی، محمد جواد معنوی نژاد، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی اسامی هستند که لوزانو قصد دارد برای المپیک با خود به ریو ببرد و یک نفر دیگر هم باید از جمع ملی پوشان خط بخورد.

با این حال مهدی مرندی هم در لیگ جهانی سال گذشته کار خود را در تیم ملی عالی آغاز کرد و در رقابت با ظریف موفق شد شانس بازی در المپیک را کسب کند. این رفتار حرفه ای جاری در تیم ملی والیبال دلیلی شد تا ظریف بعد از خط خوردنش از ترکیب تیم ملی اعلام کند:« ممنون از همه مردم عزیزم که در این چند سال حضورم در تیم ملى همیشه من را مورد لطف قرار دادند. با نظر سر مربى قابل احترام تیم از لیست بازیکنان اعزامى به المپیک کنار گذاشته شدم. براى دوستانم در تیم ملى آرزوى بهترین ها را دارم. همیشه دوستتان دارم.»

اما این اظهارات او تیترهای مانند "خداحافظی ظریف از تیم ملی" را به همراه داشت که ساعت ها این طور به نظر می رسید که او از تیم ملی خداحافظی کرده است اما او با رد این مساله فورا اعلام کرد:« نمی‌دانم چرا چنین برداشتی از پست منتشر شده من شده است، من در متنی که نوشتم، برای دوستانم در تیم ملی آرزوی بهترین‌ها را کردم و اصلاً حرفی از خداحافظی از تیم ملی نزدم. در مورد اینکه چرا در لیست دعوت شده به اردوی تیم ملی حضور ندارم نمی‌توانم حرفی بزنم و این نظر لوزانو است که چه کسی دعوت شود و همراه تیم ملی به برزیل برود.»

فرهاد ظریف از سال 2002 میلادی کار خود در تیم ملی والیبال ایران را آغاز کرد و حضوری مداوم با پیراهن تیم ملی داشت. او در زمان هدایت حسین معدنی برای مدتی از تیم ملی دور بود اما با حضور ولاسکو در ایران ظریف یک بار دیگر به تیم ملی بازگشت. مسابقات گرند پری والیبال در سال 2013 جایی بود که ظریف برای همیشه از تیم ملی خداحافظی کرد اما با حضور کواچ در تیم ملی از او خواسته شد تا یک بار دیگر به ترکیب ملی پوشان قرار بگیرد. حالا لوزانو تصمیم گرفت تا لیبروی دیگری را به المپیک ببرد اما او همچنان قصد دارد با لباس ایران بازی کند: «شرایطم برای حضور در تیم ملی ایده‌آل است و هیچ مشکلی ندارم. من در کوران رقابت‌های انتخابی المپیک و همچنین در لیگ جهانی همراه تیم ملی بودم و از آمادگی لازم برخوردارم. من آمادگی بازی در تیم ملی را دارم. در صورت دعوت شدنم به تیم ملی می‌توانستم در المپیک برای تیم ملی بازی کنم. در هر صورت برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم با تلاش در رقابت‌های المپیک بتوانند دل مردم را شاد کنند.»