گزارش "نوآوران" از فرار المپیکی ها

ویروس زیکا المپیک را با مشکل مواجه کرد

۲۱ ورزشکار از بازی‌های المپیک ریو به خاطر ویروس زیکا انصراف دادند که تعداد زیادی از آنها را گلف‌بازان تشکیل می‌دهند. ویروس زیکا یکی از مهمترین دلایلی است که خیلی از بهترین قهرمانان جهان در رشته‌های مختلف تصمیم گرفتند از حضور در المپیک ریو انصراف دهند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ویروس زیکا المپیک را با مشکل مواجه کرد
نوآوران -

مونا ربیعیان : به عنوان مثال جیسون دی نفر اول گلف جهان یکی از ۲۰ ورزشکار انصرافی است. اگرچه گلف بعد از ۱۱۲ سال به المپیک برگشته، اما ویروس زیکا باعث شد تا بهترین‌های جهان تصمیم به انصراف بگیرند. خبرگزاری فارس نوشت:

در حالی که کمتر از یک ماه به برگزاری المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی جهان باقی مانده است، 21 ورزشکاری که از این رقابت ها انصراف داده اند را با هم مرور خواهیم کرد.

1- جیسون دی: گلف‌باز شماره یک جهان از استرالیا که یک ماه قبل از المپیک انصرافش را اعلام کرد.

2- روری مک‌ایلروی: گلف‌باز ایرلندی که در مصاحبه خود اعلام کرد به خاطر حفظ سلامتی‌‌اش در المپیک شرکت نمی‌کند.

3- ویجی سینگ: گلف‌بازی از فیجی که اعلام کرد با وجود اینکه دوست داشت این بازی‌ها را تجربه می‌کرد، اما به خاطر ویروس زیکا انصراف می‌دهد. وی افزود: احساس بدی دارم، اما در نهایت تصمیم گرفتم در المپیک شرکت نکنم.

4- تی‌جای ون گاردرن: دوچرخه‌سواری از آمریکا که درباره انصرافش گفت: اگرچه می‌تواند با رعایت اقداماتی از شیوع این ویروس جلوگیری کرد، اما همسر من باردار است و نمی‌خواهم این ویروس به وی منتقل شود.

5- استفن کوری: بسکتبالیست آمریکا که دقیقا به ویروس زیکا اشاره نکرده و دلایل دیگری را برای انصرافش اعلام کرده است.

6- جسیکا انیس هیل: ورزشکار هفتگانه انگلیس که اعلام کرد: من باید مطمئن شوم چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد و چه خطراتی وجود دارد.

7- هوپ فالو: دروازه‌بان تیم ملی بانوان آمریکا که درباره انصرافش اظهار داشت: نمی‌خواهم برای داشتن بچه ناسالم ریسک کنم.

8- سایمون هالپ: تنیسوری از رومانی که به خاطر نگرانی شدید از ویروس زیکا تصمیم به انصراف گرفت. او در این باره گفته: مجبور بودم تحقیقات زیادی را درباره ویروس زیکا انجام دهم و در این باره با پزشکان زیادی هم صحبت کردم. شنیده‌ام حتی اگر خانمی باردار نباشد و به این ویروس مبتلا باشد، بعد از اینکه باردار شد این ویروس فعال خواهد شد.

10- گریج رادر فورد: ورزشکار پرش طول از بریتانیا که دارای یک فرزند است. همسر وی اعلام کرد گریج تنها ورزشکاری نیست که از این بازی‌ها انصراف می‌دهد. آنها می‌خواهند در آینده بچه‌های بیشتری داشته باشند و این ویروس برای آنها خطرناک خواهد بود.

10- آدام اسکات: گلف‌باز شماره ۸ جهان از استرالیا

11- لوئیس اوستوزن: گلف‌باز شماره ۱۴ از آفریقای جنوبی

12- چارل اسوارتزل: گلف‌باز شماره ۲۳ جهان از آفریقای جنوبی

13- گریم مک‌دوول: گلف‌باز شماره ۷۳ جهان از ایرلند

14- لبرون جیمز: بسکتبالیست تیم ملی آمریکا

15- جردن اسپیت: گلف‌باز شماره ۳ جهان از آمریکا

16- داستین جانسون: نخستین گلف‌باز آمریکایی است که از بازی‌های المپیک ریو انصراف داد.

17- هیدکی ماتسویاما: گلف‌باز شماره ۱۷ جهان از ژاپن که اعلام کرد: من به این نتیجه رسیدم که نمی‌توانم سلامتی‌ام را به خطر بیندازم.

18- شان لوری: از ایرلند، وی درباره انصرافش از المپیک گفت: من و ندی به تازگی ازدواج کرده‌ایم. من خوش شانس هستم که در آینده صاحب یک خانواده خواهم شد.

19- مارک لیشمن: گلف‌باز شماره ۳۷ جهان از استرالیا که دلیل انصرافش را مشکلات جسمی همسرش اعلام کرد و گفت نمی‌تواند این ریسک را بکند که در المپیک شرکت کند.

20- براندن گریس: گلف‌باز شماره ۱۱ جهان از آفریقای جنوبی دلیل انصرافش را ویروس زیکا اعلام کرد و گفت در نظر دارد در ماه نوامبر ازدواج کند.

21- برندون دو ژانگ: گلف‌بازی شماره ۳۱۹ جهان از زیمبابوه گفت: این خیلی خوب است که بخواهم برای کشورم بازی کنم، اما نمی‌توانم.