لیگ جهانی والیبال

جدال صربستان و برزیل در فینال

مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال با دو دیدار در لهستان پیگیری شد و تیم های برزیل و صربستان با شکست حریفان خود به دیدار نهایی این رقابت ها صعود کردند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
لیگ جهانی
نوآوران -

 به گزارش نوآوران مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2016 با دو دیدار در لهستان پیگیری شد.
در نخستین مسابقه تیم های صربستان و ایتالیا به مصاف یکدیگر رفتند که تیم ملی صربستان در ادامه روند مثبت خود در این رقابت ها، موفق به شکست سه بر دو ایتالیا شد و به عنوان نخستین تیم به دیدار نهایی راه یافت.
ملی پوشان صربستان در ست های اول و چهارم با امتیازهای 25 بر 23 و 25 بر 18 مغلوب ایتالیا شدند اما در ست های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 23 و 15 بر 11 به پیروزی رسیدند تا به نهمین برد خود در لیگ جهانی 2016 دست یابند.

در دومین دیدار این مرحله تیم های برزیل و فرانسه به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه فینال زودهنگام از سوی کارشناسان والیبال نام گرفته بود  در این مسابقه سه بر یک فرانسه را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد تا برای کسب دهمین مدال طلای خود به مصاف صربستان برود. ملی پوشان فرانسه که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها نیز هستند در ست دوم 25 بر 23 به پیروزی رسیدند اما در ست های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 16، 28 بر 26 و 33 بر 31 مغلوب برزیل شدند تا در دیدار رده بندی به دنبال مدال برنز این رقابت ها باشند.        

 مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2016 یکشنبه شب در لهستان پیگیری خواهد شد که ابتدا دو تیم فرانسه و ایتالیا برای مدال برنز به مصاف هم خواهند رفت و سپس تیمهای برزیل وصربستان نیز دردیدار نهایی مقابل یکدیگر قرار می گیرند. 

صربستان تا کنون شش بار به مقام نایب قهرمانی لیگ جهانی والیبال دست یافته است اما هنوز بر روی سکوی نخست این رقابت ها قرار نگرفته و در این دوره از رقابت ها برای هفتمین بار بخت خود را برای کسب قهرمانی خواهد آزمود.
تیم ملی والیبال برزیل با 9 قهرمانی پرافتخارترین تیم لیگ جهانی است.