گفت و گوی نوآوران با ستاره تیم ملی والیبال

غفور: روی صعود به مرحله دوم تمرکز کرده ایم

پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران که مدت هاست با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند حالا خود را به روزهای ایده آل نزدیک کرده است.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
غفور
نوآوران -

امیر حسینی - بعد درخشش در 3 بازی ابتدایی انتخابی المپیک ریو در توکیو، امیر غفور با مصدومیت شدید زانو رو به رو شد تا در دیگر بازی ها نتواند سایر بازیکنان را همراهی کند. شماره 10 تیم ملی والیبال ایران در حال گذراندن دوران مصدومیت زانو بود که کمر درد هم سراغ او آمد. وقتی ملی پوشان در رقابت های لیگ جهانی به میدان می رفتند غفور به تنها در تهران مشغول درمان و تمرینات اختصاصی بود. او حالا یک بار دیگر تمرینات خود را آغاز کرده است و از طرف لوزانو در ترکیب اصلی ایران در المپیک ریو قرار گرفت تا تمرینات خود را یک بار دیگر مسمم تر از گذشته آغاز کند و مثل بازی های ابتدایی انتخابی المپیک بدرخشد.

امیر غفور قرار بود در هفته سوم لیگ جهانی به ترکیب لوزانو اضافه شود اما این اتفاق رخ نداد. او در مورد دلیل غیبتش برای هفته سوم لیگ جهانی و آخرین وضعیت مصدومیت خود می گوید: « من در ابتدا از ناحیه زانو و بعد کمر دچار مصدومیت شدم اما الان شرایط بهتری دارم و از فردا با تیم در تمرینات ۶ به ۶ تمرین می‌کنم. مصدومیت سایر بازیکنان هم رفته رفته بهتر می‌شود و در قالب تیمی شرایط بهتر از قبل خواهد بود اما هنوز به صددرصد آمادگی نرسیده‌ایم. امیدوارم که تیم ایران با شرایط ایده‌آل به المپیک برود.»

غفور در ادامه درباره دیدارهای دوستانه تیم ملی پیش از حضور در برقابت های المپیک نیز گفت:« قطعا این دیدارها می تواند کمک کند تا به شرایط و فرم ایده آل نزدیک تر شویم و در شرایط مسابقه قرار گیریم. مطمئنا مسابقه با شرایط تمرینی تفاوت زیادی دارد و ما طی روزهای باقی مانده تا المپیک با تمرینات و بازی های تدارکاتی بهتر از گذشته خواهیم شد و امیدوارم به مرز آمادگی صد در صدی در این رقابت ها دست یابیم».

غفور در این مدت تمرینات خود را بیشتر به صورت انفرادی پشت سر گذاشته است اما حالا با سایر بازیکنان کار خود را پیگیری می کند. او در شرایط تیم ملی برای المپیک را این طور تشریح می کند:« ما اول باید خودمان خوب بازی کنیم اینکه بگوییم تیمی ضعیف شده ما را به هدف‌مان نمی‌رساند اما امیدوارم در مرحله اول بازی‌های خوبی را ارائه دهیم.»

حالا نقطه نظرات در مورد عملکرد تیم ملی بسیار است به طوریکه عده ای حضور در این مسابقات را موفقیت می دانند و اگر ایران به دور دوم صعود کند که چه بهتر اما بازیکنی مثل محمد موسوی هم معتقد است نتیجه یعنی ایران به جمع 4 تیم برتر المپیک صعود کند. امیر غفور در مورد کسب بهترین نتیجه برای ایران می گوید:« اینجا دو موضوع مطرح است. اول ذهنیتی که خودمان داریم. دوم توقعی که مردم دارند. ذهنیت خودمان به کنار چون اگر چیزی بگویم ممکن است توقعات بالا برود اما چیزی که تیم فکر می‌کند ورود به مرحله دوم بازی‌های المپیک است.»

در حالی که این روزها شیوع ویروس زیکا در برزیل و در آستانه رقابت های المپیک نگران کننده است او در این باره واکنش جالبی دارد و می‌گوید:« فکر می‌کنم به تنها چیزی که  فکر نکرده بودم همین مثل زیکا تو برزیل بود به خیلی چیزای مهم‌تری ما داریم فکر می‌کنیم. تمام هم و غم ما این که ایشالله بریم تو المپیک  به تونیم یه نمایش خوب داشته باشیم. واقعا مسئولیت بازیکنان که الان انتخاب شدند برای تیم ملی خیلی سنگین است و کار خیلی سختی داریم تو المپیک و امیدواریم از پسش بتونیم بر بیایم».