حاشیه های نخستین بازی های المپیک 2016

روز اول بازیهای ریو با اتفاقات تلخ و شیرین آغاز شد، از یک آسیب‎دیدگی شدید تا رکوردشکنی‎های تیراندازان.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
حاشیه های نخستین بازی های المپیک 2016
نوآوران -

در این روز که برخی از شخصیتهای مطرح دنیا در محل مسابقات حضور پیدا کردند، یک دختر جوان نخستین مدال المپیک 2016 را کسب کرد، البته ورزشکاران کشورمان هم در این روز و در 4 رشته تیراندازی، قایقرانی، دوچرخهسواری و تنیس روی میز با ورزشکاران کشورهای مختلف رقابت کردند که بهترین نتیجه را بانوی تیراندازی کشورمان به دست آورد.

    حاشیهها و اتفاقات مهم در روز اول ریو

* جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در مسابقات دوچرخهسواری استقامت جاده حضور پیدا کرد. وی در حاشیه این دیدار با او کریس فروم، قهرمان دوچرخه سواری بریتانیا خوشی بشی داشت.

* وین هوآنگ ژوان با ثبت رکورد 202.5 امتیاز رکورد المپیک را از آن خود کرد. او با این نتیجه به مدال طلای رشته تپانچه بادی 10 متر آقایان دست یافت.

* آدام پتی، شناگر انگلیسی که از بریتانیا در المپیک 2016 ریو شرکت کرده است، در شنای 100 متر قورباغه موفق شد رکورد المپیک و جهان را بشکند. پتی با ثبت رکورد 57 ثانیه و 55صدم ثانیه موفق به بهبود رکورد این رشته شد.

* لی دو، تیرانداز چینی در مرحله مقدماتی رقابتهای تفنگ بادی 10 متر با ثبت حدنصاب 7/420 رکورد المپیک در این رشته را بهبود بخشید. او در پایان رقابتهای این رشته به مقام دومی دست یافت.

*اولین مدال رقابتهای المپیک به یک تیرانداز آمریکایی رسید. «ویرجینیا سراشر» در رشته تفنگ بادی 10 متر بانوان ضمن شکستن رکورد فینال المپیک نخستین مدال بازیهای المپیک 2016 را به نام خود کرد.

* قهرمانی «گرک فن آورمات» از بلژیک در مسابقات استقامت جاده در حضور بزرگان دنیای رکاب از جمله نیبالی ایتالیایی، کریس فروس بریتانیایی، خواکین رودریگرز اسپانیایی و آلخاندرو والورده از اتفاقات مهم روز نخست بود.

  حضور بانکیمون دبیر کل سازمان ملل در محل برگزاری مسابقات تیراندازی و عکس یادگاری مسئولان ورزش ایران با وی.

* الهه احمدی عملکرد بسیاری خوبی از خود در رشته تفنگ بادی 10 متر بانوان به جای گذاشت. او در عین شایستگی به مقام ششمی دست یافت.

* مصدومیت شدید ژیمناست فرانسه حادثه تلخ روز نخست بود.

* هوپ سولو دروازهبان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در بازی تیمش برابر فرانسه در المپیک ریو به میدان رفت و به اولین دروازهبان تاریخ تبدیل شد که 200 بازی ملی را در کارنامه دارد.

* 2 شلیک بهسمت چادر مخصوص خبرنگاران و سالن مدیا سنتر در روز نخست بازیهای المپیک صورت گرفت. این تیراندازی کار یک شخص بیارتباط با گروههای تروریستی بوده است.

* صدای انفجار خفیفی در مسابقات دوچرخهسواری شنیده شد که در ادامه مسئولان برگزاری عنوان کردند صرفا بمب صوتی بوده است.