ناکامی در کاروان ایران

جوان ترین ورزشکار ایران ناکام ماند

کاروان ایران روزهای اول المپیک را به باخت های متعدد شروع کرد و در روز پنجم بازیها هم به برد دست نیافت و ورزشکاران در این روز هم به ناکامی رسیدند جوان ترین ورزشکار المپیک حتی نتوانست رکود خود را در المپیک بشکند و به کمتر از رکورد خود رضایت داد و از فینال بازی ها جا ماند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
جوان ترین ورزشکار ایران ناکام ماند
نوآوران -

به گفته مربی نسیمی شاد آخر شدن این شناگر امری طبیعی بود به خاطر اینکه سهمیه این ورزشکار وایتکاد(whitecard) بوده است در این رشته تقریبا همه ورزشکاران با سهمیه حضور داشتند جز دو ورزشکار که با سهمیه وایتکاد(whitecard)  شرکت کردند.  فدراسیون جهانی شنا برای نسیمی شاد به خاطر 200 متر قهرمانی جهان این رشته رو تعیین کرده بود. رکورد این ورزشکار نسبت به بقیه اختلاف کمی داشت و  این رتبه المپیک طبیعی بوده است.

 نسیمی شاد سال گذشته این رکورد را در مسابقات بینالمللی در مهر ماه زده بود. این ورزشکار در ماه گذشته هم چند بار توی پیست شنا کرده بود. این بهترین نتیجه توی پیستش هم بود. آریا نسیمی شاد شنای 200 برایش مشکل بود و انتظار بیشتر از این ورزشکار جوان  نباید داشته باشیم بعد از 2 بار تمرین اینجا خیلی بهتر از تمرین خود ظاهر شد. این رکورد توی المپیک قابل پیش بینی بوده است و او مقداری هم در زمان بازی استرس داشت که این بازیکن را در زمان بازی ضعیف نشان داد.این بازیکن زمان شروع اگر سریعتر آغاز می کرد می توانست رکورد بهتری را کسب کند و به رکورد خود دست یابد و بالاخره المپیک یک تجربه ای برای این بازیکن بود که در مسابقات بعدی تلاش خود را بیشتر کند.

     وضعیت رتبه بندی شناگران در المپیک

در رشته شنا اینطوری که شما برنده یا بازنده باشید نیست  مثلا استنس توی فینال اول یا دوم بشه نتیجه از دست میرود ولی معمولا در این رشته رکورد است که نتیجه را تعیین می کند . فرد و برنامه ریزی برای المپیک یا برای مسابقات دیگر معلوم کننده این نتیجه  است . نسیمی شاد به خاطر سن کم حضورش در المپیک  نکته مثبتی دارد  و او خود را برای المپیک بعد استرس در مسابقه را نخواهد داشت و راحتتر مسابقه خواهد داد و تقریبا با مسیر مسابقه نیز آشنایی دارد و این امر به او برای مسابقات بعدی کمک کند. او 4 سال مهلت دارد تا تلاش کند و ضعف های خود را برطرف و با آمادگی بیشتر در این مسابقات حضور پیدا کند.

      جایگزینی برای نسیمی شاد

نسیمی شاد یکی از رکورداران  ایران است و کس دیگری نمی تواند  بهتر از رکوردار باشد و در مسابقات جهانی دوایرانی شرکت داشتند و بین این دو نفر نسیمی شاد انتخاب شد و این در شرایطی است که هر  دو نفر میتوانستند سهمیه بگیرند ولی فدراسیون جهانی تشخیص داد که فقط یک نفر از ایران این سهمیه را بگیرد و از ایران فقط نسیمی شاد و جمال کاوشی فر بوند و به دلیل اینکه نسیمی شاد 200 متر قورباغه را به خوبی پشت سر گذاشت و بهتر از کاوشی فر عمل کرد انتخاب شد و این سهمیه اهدایی به او تعلق گرفت.