کوبا اولین قربانی تیم ملی ایران در المپیک ریو

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
کوبا اولین قربانی تیم ملی ایران در المپیک ریو
نوآوران -

اولین برد  تیم ملی والیبال ایران در رقابت های  والیبال المپیک ریو مقابل تیم ملی کوبا رقم خورد. تیم ایران در این دیداربا ترکیب شهرام محمودی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، سعید معروف و مهدی مرندی درمیدان حاضر شد.شاگردان رائول لوزانو بعد از تحمل دو باخت پیاپی  به مصاف کوبا رفتند. ضعیف ترین تیم گروه b که قبل از بخش بزرگی از بازیکنان و کادر فنی اش به دلیل رسوایی اخلاقی از دست داده بود.اما با این وجود مردان سرزمین شکر از همان ست نخست  کاملا سرسختانه مقابل تیم ملی ایران ظاهر شدند و حتی در برخی امتیازات از شاگردان لوزانو پیش افتادند اما  حریف تجربه و قدرت بازیکنان ایران نشدند و در ست اول با نتیجه 25 بر21 نتیجه را به تیم ایران واگذار کردند.

درست دوم تلاش کوبایی ها به اوج خود رسید. رقابت دو تیم بسیار جذاب و نفس گیر دنبال می شد اما در نهایت این تیم ایران بود که با نتیجه 31 بر29 به سود ایران تمام شد. کوبایی ها  درست سوم دیگر سخت کوشی دو ست قبل خود را کنار گذاشتند و در نهایت این ست هم با نتیجه 25 بر16 به سود ایران تمام شد تا طلسم نبردن والیبال ایران در رقابت های المپیک شکسته شود. در پایان این بازی شهرام محمودی با کسب 19 امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص داد. محمودی 12 امتیاز با اسپک، 3 امتیاز با دفاع روی تور و یک امتیاز با سرویس کسب کرد.

همچنین آنجل لوپز با کسب 15 امتیاز برای تیم ملی کوبا، امتیازآورترین بازیکن تیمش شد.

رائول لوزانو پس از پیروزی سه بر صفر ایران مقابل کوبا اظهار داشت: بازی خوبی انجام دادیم و توانستیم به پیروزی برسیم. وی خاطرنشان کرد: مقابل لهستان هم سطح خوبی ارائه داده بودیم اما در کسب پیروزی ناموفق بودیم اما آنچه در نهایت مهم است، پیروزی و امتیازی است که به دست می آوریم. امیدوارم مقابل مصر هم این سطح از بازی را ارائه کنیم زیرا به پیروزی در آن مسابقه احتیاج داریم و در نهایت برنده آن دیدار شانس بالایی برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی خواهد داشت.

مصر سند صعود به مرحله بعد

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدار خود در رقابت های المپیک ریو امروز و از ساعت 17:00 به مصاف  مصر خواهد رفت. قهرمان قاره سیاه تا اینجای مسابقات تنها یک برد مقابل کوبا به دست آورده و با توجه به دیگر نتایجش تیم ملی ایران می تواند از سد این تیم عبور کند. شاگردان رائول لوزانو در صورت برد در این دیدار صعود خود به جمع هشت تیم برتر رقابت های والیبال المپیک ریو را قطعی خواهند کرد.