رستم و سهراب افسانه ای نیستند

مرادی دومین مرد طلای کاروان ایران

سهراب مرادی پیش از این به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های المپیک لندن حضور داشت که در مسابقات هشتاد و پنج کیلوگرم، با سه ضربه ناموفق در مرحله یک ضرب از رقابت‌ها حذف شد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
مرادی دومین مرد طلای کاروان ایران
نوآوران -

سهراب مرادی که خاطر خوبی از المپیک لندن نداشت خواست ناکامی در  لندن را با گرفتن مدال در ریو جبران کند.وزنه بردار ایرانی  مزد سال ها تلاش و کم لطفی هایی که به او شده بود را در ریو گرفت تا آخرین تلاشش برای مدال طلای المپیک موفق باشد.

     شگفتی کاروان ایران در شب دوم مسابقات وزنه برداری

در شب گذشته کاروان وزنه برداری ایران شگفتی ساز شد کار کاروان ایران با علی هاشمی در وزن 94 کیلو آغاز شد ولی متاسفانه او از به‌دست آوردن مدال بازماند و نتوانست برای کاروان ایران مدالی کسب کند و اما سهراب مرادی وزنه بردار 94 کیلو کشور توانست در یک ضرب مدال طلای خود را تصویب کند. مرادی برای اولین وزنه خود وزنه 178 کیلو را انتخاب کرد که به راحتی توانست از پس این کار برآید و برای بار دوم 182 کیلو را با اقتدار بلند کرد و پس از کیانوش رستمی دومین فرد در کاروان ایران شد که به مدال طلا دست یافت.

رستمی در دوضرب توانست 221 کیلو را بالای سر ببرد  وزنه بردار ایرانی با مهار وزنه ۲۲۱ کیلویی و مجموع ۴۰۳،توانست دومین مدال طلای کاروان ایران را کسب کند  اوبعد از تصویب مدال طلای خود خواست تا رکورد ایلیای قزاق را بزند وزنه 234 کیلویی را درخواست کرد که در دور دوم نتواست و در این وزن ناکام ماند و خواست تا بار سوم هم این وزن را امتحان کند ولی باز هم ناکام ماند.کاروان ایران برای دومین بار مدال طلای المپیک ریو را به‌دست آورد.ایران با دو طلای سهراب مرادی و کیانوش رستمی به رتبه 20 توزیع مدال ها  صعود کرد.

سهراب مرادی پس از به‌دست آوردن دومین مدال برای کاروان ایران در نشست خبری گفت : آرزوی من این است که وزنه برداری ایران سه طلا بگیرد و بهداد هم طلا بگیرد. من بعد از لندن مشکلاتی داشتم و نا امید شدم و  به خانه بازگشتم. و بعد تصمیم گرفتم تنها تمرین کنم.همه به من  می‌خندیدند که در سرما تمرین می کنم . حتی بعدش مشکل بازنشستگی اجباری داشتم. تمام تلاشم را کردم چون شاید آخرین حضورم در المپیک باشد. کسی از ٤ سال بعد خبر ندارد.مردم به من می گفتند چرا تلاش می کنی اما من سخت کار کردم و طلا گرفتم.