آخر هفته طلایی در انتظار کاروان ایران

13 روز از رقابت های المپیک ریو می گذرد. کاروان ورزشی ایران اگرچه این هفته را با طلاهای وزنه برداری آغاز کرد اما ناکامی های پی در پی تیم ملی کشتی فرنگی ایران باعث شد تا کام ورزش ایران تلخ شود

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
آخر هفته طلایی در انتظار کاروان ایران
نوآوران -

شاید نقطه اوج این ناکامی‌‌ها در رقابت های دسته فوق سنگین رقم خورد. جایی که بهداد سلیمی با هیاهو و جنجال فراوان حذف شد تا کاروان ایران به نقطه اوج خود برسد. حالا و در روزهای پایانی المپیک ریو تیم‌های ملی کشتی آزاد و تکواندو زنان و مردان تنها امید کاروان ورزشی ایران برای جبران ناکامی ها هستند.

     تنها بانوی باقی مانده درریو

کیمیا علیزاده تکواندو کار 19 ساله تیم ملی ایران تنها ورزشکار زن باقی مانده کاروان ورزشی ایران در ریو است. علیزاده در وزن 57 کیلو گرم در یک قرعه سخت می بایست به مصاف جید آنا زانیوویچ از کرواسی برود. تکواندو کار 29 ساله ای که از امیدهای تیم کرواسی برای کسب مدال طلا است . جونز مدال‌طلای المپیک نوجوانان سنگاپور را در کارنامه خود دارد.

مبارزه این دو تکواندو کار امروز از ساعت 19:00 برگزار می‌شود.

     جمعه طلایی با کشتی

شاگردان رسول خادم از روز جمعه رقابت های خود در مسابقات کشتی آزاد را برگزار خواهند کرد.

حسن رحیمی در وزن 57 کیلو گرم اولین نماینده ایران خواهد بود که باید به مصاف رقبای سرسخت خود برود. اصلی‌ترین رقیب رحیمی در این وزن ویکتور لبسدوف از روسیه خواهد بود. حسن رحیمی از ساعت 17:30 فردا به مصاف حریف خود خواهد رفت. البته رقیب رحیمی بعد از وزن کشی مشخص می شود.

حسن یزدانی نماینده وزن 74 کیلو گرم را می توان مطرح‌ترین کشتی گیر امروز دانست. مدتهاست اهالی کشتی منتظر دیدن بازی او مقابل جردن باروس آمریکایی هستند. رویارویی‌ای که در مسابقات لاس وگاس رخ نداد و حالا یزدانی قصد دارد با شکست این غول آمریکایی تاریخ ساز شود. یزدانی هم بعد از رحیمی به روی تشک خواهد رفت.

      نابودگر رودر روی رقبا

مهدی خدابخشی تکواندو کاروزن 80 کیلو گرم ایران هم آخرین نماینده کاروان ایران در روز پنج شنبه خواهد بود. خدابخشی که از سوی فدراسیون جهانی لقب نابود گر را دریافت کرده است از امیدهای کسب مدال طلای کاروان ایران به شمار می رود. میلاد بیگی تکواندو کار ایرانی اصل آذربایجان هم در وزن خدابخشی حضور دارد و امکان رویارویی این دو نفر وجود دارد. مسابقه خدابخشی هم از ساعت 18:15 امروز آغاز می شود.

این 4 ورزشکار در صورت موفقیت می توانند آخر هفته ای طلایی را برای کاروان ورزش ایران رقم بزنند.