گفت و گو ی«نوآوران» با اکرم محمدی امینی

بیلیارد در آینده نزدیک مدال آور خواهد بود

بیلیارد باز نابغه ایرانی، اکرم محمدی امینی از معدود خانم های ورزشکاری است که در رشته بیلیارد در سطح ملی فعالیت دارد.این نابغه بیلیارد و اسنوکر ایرانی است که با 28 سال سن سه بار قهرمان کشور شده است

  1. ۱۰ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
بیلیارد در آینده نزدیک مدال آور خواهد بود
نوآوران -

 علاوه بر فعالیت در این رشته در رشته هایی چون بسکتبال، شنا، غواصی و نجات غریق هم دارای تجربه است. اکرم محمدی امینی از دوران کودکی علاقه فوق العاده زیاد به رشته بیلیارد داشت.او در مسابقات داخلی موفق به کسب 3 مدال طلای بانوان در شاخه اسنوکر شده و در حال حاضر سخت در حال تمرین و تلاش است تا در آینده بتواند برای کشور ایران در مسابقات برون مرزی مدال کسب کند.

   چرا این رشته که اغلب مردم فکر می‌کنند رشته‌ای مردانه است بیلیارد را انتخاب کردید؟

من فقط در این رشته فعالیت نداشتم در رشته‌های دیگر مثل شنا، بسکتبال، غواصی و نجات غریق هم فعالیت داشتم تا اینکه متوجه علاقه خودم به این رشته ورزشی شدم وبیلیارد را انتخاب کردم و استعداد زیادی در این رشته دارم.

   فدراسیون با این موضوع که بانوان بخواهندوارد این رشته شوند مشکلی نداشته است؟

  از سال 90 فدراسیون تیم ملی بانوان را راه‌اندازی کرد و مسابقات رسمی در کشور شروع شده بود و مسابقات در سطح کشور برگزار می شد.

   ازنظر فدارسیون فعالیت بانوان دراین رشته ورزشی وجود اشکالی ندارد؟

   خیر از سال90 فدارسیون به‌صورت رسمی این رشته را برای بانوان راه اندازی ونسبت به برگذاری مسابقات کشوری اقدام وفعالیت آن را ویژه بانوان بدون هیچ مشکلی شروع کرد. ومسوولان فدراسیون نیز از نظر مالی تا جایی که مقدور بوده به حمایت بانوان واعزام آنان به مسابقات آسیایی وجهانی کمک کرده‌اند این رشته ورزشی درآینده نزدیک از رشته های مدال آور برای ایران خواهد بود.

   استقبال بانوان از این رشته ورزشی خوب بوده یا خیر؟

متاسفانه خیلی از خانم‌هاخبر ندارند که اصلا رشته ای به‌نام بیلیارد برای آنان در ایران وجود داردوفدراسیون برای اولین بار حضور بانوان در این رشته راتایید واعلام کرد که بانوان می‌توانند دراین رشته فعالیت کنند.

   در این رشته ورزشی امیدی برای بانوان ایرانی هست؟

بله انشاالله به‌زودی چون خانم‌هاخیلی خوب هستن وبا کمی تمرین وتلاش وکوشش می‌توانند در سطح جهانی قرار گرفته وحتی برای کشور مدال کسب کنند.

   انتخاب بازیکنان جهت حضور در مسابقات چگونه است؟

در این رشته مانند رشته های دیگر ورزشی پس از برگزاری مسابقات انتخابی نفرات برتر شناخته شده و از سوی فدارسیون به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند تا زیر نظر مربی که با نظارت آقای تیموری انتخاب شده نسبت به تمرینات آمادگی جهت حضور در مسابقات اقدام کنند.من امسال مسابقات جهانی در کشور مصر بودم وماه آینده مسابقات آسیایی وماه بعدش هم مسابقات جهانی رو پیش را دارم.

   امیدی هست که مدالی را در مسابقات آسیایی در این رشته کسب کرد؟

انشاءالله من تمام تلاش وکوششم رو می‌کنم ودر مسابقات قبلی نیز نشان دادم که با حریفان اختلافی زیادی ندارم وکسب مدال در بازی‌های آسیایی دور از دسترس نمی باشد وبستگی به شرایط مسابقات دارد.

   لباس‌های این رشته ورزشی از نظر حجاب چگونه است؟

لباس‌های تیم ملی با پوشش اسلامی است وبا لباس‌های کشورهای دیگرهیچ‌گونه مغایرتی ندارد.