پرچمدار کاروان ایران در ریو

زهرا نعمتی: غیر ممکن‌ها را می‌توان ممکن کرد

زهرا نعمتی عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی پارالمپیک شده است. او همچنین در مراسم کمیته بین‌المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی «بنیاد بین‌المللی اسپورت آکورد» شد.

  1. ۱۰ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
زهرا نعمتی: غیر ممکن‌ها را می‌توان ممکن کرد
نوآوران -

 زهرا نعمتی پرچمدار ایران در المپیک 2016، ورزشکار پارالمپیکی کشورمان و یکی از امیدهای مدال‌آور در پاراالمپیک است که او به خاطر اتفاقات پیش آمده در المپیک ریو این کماندارالمپیکی کشورمان می‌گوید با اتفاقاتی که رخ داده دیگر به حضور در المپیک فکر نمی‌کند. او که به عنوان پرچمدار در ریو 2016 حاضر شد ولی پس از حذف ناباورانش در مسابقات و اتفاقات پیش‌آمده در ریو باعث شد تا او بعد از مسابقات قصد خداحافظی از المپیک را داشته باشد و تمام تلاشش را برای بازی های پارالمپیکی کند تا بتواند مثل مسابقات قبل مدال آور باشد.

        علاقه زهرا نعمتی به تیراندازی

رشته تیراندازی با کمان را دوست دارم به خاطر اینکه خیلی متفاوت است، تفاوت زیادی با رشته قبلی که انجام می دادم دارد. من قبل از این رشته ، تکواندو کار بودم و در این رشته فقط با پا کار می کردم و الان در رشته تیروکمان با دست هایم کار می کنم و این کار برای من واقعا لذت بخش است.همسر من آقای راهام شهابی‌پور هستند که یکی از تیراندازهای خوب کشورمان هستند و همیشه من را در بازی ها یاری می کردند، او همراه همیشگی من در همه‌ مراحل زندگی است.

 همسر زهرا نعمتی ضمن تمجید از عملکردن همسرش در المپیک می گوید

آرزوی قلبی همیشگی من کسب بهترین مقام ها توسط زهرا نعمتی بوده است. البته ورزش و قهرمانی هیچ وقت قابل پیش بینی نیست. اما خوب من به عملکرد زهرا در مسابقات اطمینان دارم و مطمئن هستم که بهترین بازی اش را در مسابقات پارالمپیک انجام خواهد داد و نماینده شایسته ای برای کشورمان خواهد شد.

   حسی که زهرا نعمتی از پرچمداری در رژه المپیک تجربه کرده بود

قطعا پرچمداری در المپیک یک افتخار خیلی بزرگ بود و یک حس خوب ، یک حس غرور خیلی خوبی داشت و شاید دیگر تکرار نشود و این حس تا پایان عمر همراه من خواهد بود. این حس واقعا قابل وصف نیست اما آرزو می‌کنم همه ایرانی‌ها یک روزی در هر کاری این حس غرور را نسبت به کشورشان را تجربه کنند و امیدوارم این اتفاقات برای همه پیش بیاید.

  پرچمداری در ریو برای همسرش هم غرور آفرین بود

این اتفاق قابل وصف نیست و باعث افتخار هر شخصی است که به عنوان پرچمدار کشورش در آن جا بودند و جلوی صف ورزشکاران رژه رفتند اصلا قابل پیش آمدن نباشد و این خیلی اتفاق بزرگی بود برای ما و باعث افتخار من هم بود این که زهرا پرچمدار المپیک باشد.

    اهدافی که نعمتی برای بازی در پارالمپیک دنبال می کند

همه هدف من همین بود که بتوانم یک پیامی را نه تنها به مردم کشورم بلکه به مردم دنیا ندهند که خواستن توانستن است و شرایط ذهنی را این ما هستیم که می سازیم و می توانیم با پشتکارو با همه وجود بخواهیم و تلاش کنیم قطعا اتفاق خواهد افتاد و سد ذهنی را خودمان برای خودمان ایجاد می کنیم و می‌شود ناممکن‌ها را ممکن کرد و معادلات را بهم ریخت. امیدوارم که با این اتفاق توانسته باشم یک جرقه کوچکی در ذهن هر فردی زده باشم که می‌شود کارهای ناممکن را انجام داد حتی در بدترین شرایط ممکن هم باشیم می توانیم پیروز شویم.

      حرف آخر

شهابی پور: آرزوی موفقیت برای تمام ایرانیان را دارم و می خواهم که مردم کاروان پاراالمپیک را دعا کنند تا سربلند به کشورمان برگردند.

نعمتی: دوست دارم به مردم ایران بگوییم که چقدر دوستشان دارم بگوییم که ممنونم ازپیام‌های قشنگی که برایم می گذارید و اینکه برایم دعا می کنید امیدوارم که بتوانم در پار المپیک مردم را خوشحال کنم. ممنونم به خاطر همه ی دلگرمی هایی که به من بخشیدید.