بانوی طلایی ووشوی ایران

در دنیای ووشو بانوان چهره‌ای شناخته شده است. شهرتش هم دو دلیل عمده دارد. اول به دلیل مدال‌های متعددی که در رقابت‌های مختلف جهانی و قاره‌ای به دست آورده و دلیل دوم به خاطر وجود خواهرانش است. دو خواهر به نام‌های شهربانو و سهیلا منصوریان.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
بانوی طلایی ووشوی ایران
نوآوران -

خواهرانی که کنار الهه منصوریان در رقابت‌های مختلف حضور دارند و مانند او افتخارآفرینی می‌کنند اما افتخارآفرینی‌های الهه منصوریان کمی زودتر از دو خواهر دیگرش اتفاق افتاد.

اولین بار نام الهه منصوریان در بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو شنیده شد. بانوی سانداکار کم سن و سال که هراسی از رقابت با رقبای آسیایی‌اش نداشت. الهه در اولین تجربه بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال برنز شد. مدالی که در هیاهوی مدال طلای خدیجه آزاد پور دیگر بانوی سانداکار حاضر در بازی‌های آسیایی دیده نشد. آزادپور پس از آن از دنیای ووشو محو شد اما الهه منصوریان ماند. بانویی که هیچ وقت از تمرین و مبارزه خسته نمی‌شود. حتی اگر مصدوم باشد تا آخرین لحظات می‌جنگد. الهه ووشو این را در عمل هم نشان داده است. مثل رقابت‌های قهرمانی جهان برابر حریف کره‌ای‌اش. زمانی که در مرحله فینال گونه‌اش براثر ضربه حریف دچار شکستگی شد و عملا لحظاتی از مسابقه را با یک چشم پشت سر گذاشت اما دست از مبارزه نکشید تا قهرمان جهان شود.

مدال طلا را به دست آورد اما باز هم مدال طلای الهه خیلی پررنگ نبود. با اینکه با صورتی زخمی روی سکوی قهرمانی ایستاد اما هیچ زمانی این دیده نشدن‌هایش بهانه‌ای نبود تا از زمین و زمان ایراد بگیرد و طلبکارانه حرف بزند. الهه منصوریان در بازی‌های آسیایی اینچئون هم دوباره صاحب مدال شد اما بازهم مدالش طلایی نشد. حریف چینی مجال کسب طلا را به او نداد. او عزمش را جزم کرد تا در رقابتی دیگر حریف چینی را شکست بدهد. تابویی که شکستنش برای الهه سخت نبود اما فرصت برایش مهیا نمی‌شد.

رقابت‌های قهرمانی آسیا این فرصت را برایش فراهم کرد. فرصتی برای ثبت یک اتفاق بزرگ در ووشو بانوان. اتفاقی که سال‌ها است در انتظارش بودند اما انگار شکست چینی‌ها طلسمی بود که با هیچ سحر و جادویی هم باز نمی‌شد. اما الهه منصوریان این بار طلسم را شکست. بدون هیچ ورد و جادویی. او فقط تلاش کرد. روزی دو نوبت تمرین فشرده با مربی بد قلق چینی که فقط از شاگردانش تمرین سخت می‌خواست.

الهه منصوریان به همراه دو خواهرش روزهای سخت را پشت سر گذاشت تا در نهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا چین را هم شکست بدهد. حالا او مدالی ارزشمند را به دست آورده است اما در فضای مجازی و واقعی بازهم دیده نشد. بانویی که مدال‌های طلایش متعدد است اما این مدالش طعم دیگری داشت. اگرچه مانند دیگر بانوان مدال‌آور ایران هیچ زمانی آنچنان که شایسته است دیده نشد.