3طلا و 5 نقره برای کاروان منا

شبی پر از مدال برای ایران

طی 5 روزی که مسابقات پارالمپیک آغاز شده است ایران به رتبه 17 مدال‌آوران رسیده است.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
شبی پر از مدال برای ایران
نوآوران -

ایران در این مسابقات 3 طلا و نقره کسب کردند. مجید فرزین در رشته وزنه‌برداری، ساره جوانمردی در رشته تیراندازی با تپانچه و محمد خالوندی در رشته دوو میدانی به مدال طلا دست یافتند؛ گروه میکس تیمی ریکرو، علیرضا قلعه ناصری در رشته دوو‌میدانی، سامان پاکبازدر رشته دوومیدانی، عبدالله حیدری و سجاد محمدیان در رشته دوومیدانی به مقام دوم رسیدند و مدال نقره کسب کردند.

ساره جوانمردی اولین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرد. او در فینال رقابتهای تپانچه بادی ۱۰ متر P۲ با کسب امتیاز ۱۹۲.۳ و پیشی گرفتن از قهرمان بازی های پارالمپیک لندن به نشان طلا دست یافت.

مجید فرزین در وزن 80 کیلوگرم دومین نفر در روز پنجم کاروان منا که به طلا دست یافت. او با 9 وزنه بردار دیگر به رقابت پرداخت که با ثبت وزنه 280 کیلوگرمی و شکستن رکورد جهان و پارالمپیک مدال طلا را بر گردن آویخت.

محمد خالوندی آخرین مدال طلای کاروان منا را در روز ششم کسب کرد. او توانست با با ثبت رکورد 43 متر و 76 سانتیمتر به عنوان قهرمانی جهان، نشان طلا و سهمیه پارالمپیک دست یابد.

سامان پاکباز از ایران در نخستین روز از مسابقات پارالمپیک ریو در رشته پرتاب وزنه کلاس F-۱۲ مردان موفق شد وزنه را به فاصله ۱۵/۹۸ متری پرتاب کند و مدال نقره بگیرد.علیرضا قلعه‌ناصری هم در رشته دوومیدانی( پرتاب دیسک) به مدال نقره دست یافت و شبی رویایی برای کاروان منا به دست‌آورد.

گروه میکس تیمی ریکرو کاروان ایران که متشکل از ابراهیم رنجبر و زهرا نعمتی در پارالمپیک به مدال نقره دست یافتند. این تیم در مرحله فینال بازی‌های پارالمپیک برابر چین شکست خورد و نایب قهرمان شد.

سجاد محمدیان با ثبت رکورد 14 متر و 31 سانتیمتر به‌عنوان دوم و مدال نقره رسید.آلد دیویس از بریتانیا در این ماده با 15 متر و 97 سانتیمتر مدال طلا را بر گردن آویخت و تیلونه پیلای از آفریقای‌جنوبی با 13/66 مدال برنز را از آن خود کرد.

عبدالله حیدری در پرتاب های اول، دوم و سوم به ترتیب رکوردهای 42.03 متر، 43/77 متر و 40/82 متر را به ثبت رساند. وی در پرتاب های چهارم و پنجم مرتکب خطا شد و در تلاش ششم نیز نیزه را 41/91 متر پرتاب کرد و با ثبت بهترین رکوردش که همان 43/77 متر بود، ضمن ارتقای رکورد شخصی‌اش، صاحب مدال نقره شد.

         برنامه مسابقات امروز پارالمپیک

محمد فتحی درپرتاب نیزه، ساعت 01:33

شهلا بهروزی راد در رشته دوومیدانی، ساعت 17:15

علی صادق زاده در رشته وزنه‌برداری

(وزن 107- کیلوگرم)، ساعت 17:30

علیرضا مختاری در رشته پرتاب وزنه، ساعت 17:35

اسدالله عظیم در رشته پرتاب وزنه،ساعت 17:35

سجاد نیک پرست در رشته پرتاب نیزه، ساعت 18:32

هادی نوری در رشته تیروکمان، ساعت 19:15

تیم ملی ایران در رشته میکس تپانچه،ساعت19:30

بهمن گلبارنژاد در رشته تایم تریل،ساعت 21:00

تیم ملی ایران در رشته‌والیبال نشسته بانوان، ساعت 21:30

 سیامند رحمان در رشته وزنه‌برداری(وزن 107+ کیلوگرم)، ساعت 23:30