گفت‌وگوی نوآوران با اولین بانوی مدال‌آور اسنوکر

امیدوارم بتوانم در مسابقات جهانی مدال کسب کنم

  1. ۱۰ ماه قبل
  2. ۰
امیدوارم بتوانم در مسابقات جهانی مدال کسب کنم
نوآوران -

اکرم محمدی امینی در رقابت‌های ورزش‌های بیلیاردی قهرمانی آسیا در رشته ناین بال انفرادی موفق شد نخستین مدال برنز تاریخ بانوان بیلیارد را برای ایران به ارمغان بیاورد. محمدی در مرحله نیمه نهایی مقابل چن سیمینگ از کشور چین ۹ بر ۲ مغلوب شد و به مدال برنز این رقابت ها بسنده کرد. وی پیش از این در رشته اسنوکر شش توپ نیز حضور داشت که در این رشته نتوانست از گروه خود صعود کند. کسب مدال برنز اکرم محمدی نوید بخش روزهای خوب بیلیارد بانوان ایران خواهد بود. تیم ملی ایران موفق به کسب یک مدال طلا توسط امیر سرخوش، یک مدال نقره  توسط سهیل واحدی و امیر سرخوش و دو مدال برنز توسط تختی زرعکانی و اکرم محمدی در رقابت های ورزش های بیلیاردی قهرمانی آسیا شده است. نخستین دوره رقابت های ورزش های بیلیاردی قهرمانی آسیا سوم تا یازدهم مهرماه به میزبانی کشور امارات بیلیارد (فجیره)در رشته های اسنوکر ۱۵ توپ، تیمی، شش توپ، ناین بال انفرادی، ناین بال تیمی و ایت بال چینی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد. تیم ملی بیلیارد  ایران با حضور سهیل واحدی، امیر سرخوش، آرمان دیناروند و مهران ارشادی در رشته اسنوکر، محمدعلی پردل، علی مقصود، کاوه زرعکانی در رشته پاکت بیلیارد، ساسان لشکری در رشته بیلیارد سه توپ  و در بخش بانوان  اکرم محمدی، بهناز اقدم ، نادیا کامران، در رشته اسنوکر و  مریم ایزدی، پریسا منگلی، اکرم محمدی در رشته ناین بال در این رقابت ها شرکت کرده است.

سطح مسابقات آسیایی چطور بود؟

سطح مسابقات خیلی بالا بود، بازیکنانی که در این مسابقات شرکت کرده بودند در مسابقات جهانی مدال کسب کرده بودند. بازیکنانی از کشور تایلند، هندریال چین و کره بودند که در سطح جهانی بازی می‌کردند. از ایران هم 5 بانو در این مسابقات شرکت کردند و از این 5 نفر، من از ایران به مقام سوم بانوان رسیدم. این مسابقات برای توان به صورت انفرادی در دو رشته اسنوکر و نایت شات برگزار شد. رقبای جهانی من تایلند، هند و کره بودند که هرکدام مدال‌آور بودند.

این رشته آقایان هم از ایران شرکت کرده بودند، آنها هم مدالی کسب کردند؟

در رشته آقایان ایران به مدال رسید. در رشته انفرادی آقای سرخوش مقام اول را کسب کرد، رشته تیمی آقای واحدی و سرخوش هر دو به مدال برنز دست پیدا کردند و آقای زرعکانی به مدال برنز این مسابقات دست یافتند.

شما گفتید که آقایان در این رشته گروهی بازی می‌کنند. بانوان هم در اسنوکر به صورت گروهی شرکت کرده‌اند؟

بانوان در اسنوکر به صورت انفرادی بازی می‌کنند و رشته گروهی ندارند، در مسابقات بیلیارد بانوان فقط در 2 رشته ناین بال و اسنوکر بازی می‌کنند. با اینکه رشته اصلی من اسنوکر است و در این رشته مهارت بالایی دارم ولی در ناین بال به مقام سومی رسیدم.  حتی در مسابقات جهانی هم فکر کنم بانوان رشته گروهی نداشته باشند.

نایت شات و اسنوکر چه فرقی با یکدیگر دارند؟

فرق این دو رشته در بیلیارد مثل فرق فوتبال و فوتسال است. میز اسنوکر بزرگتر، نایت ناین بال میزکوچک‌تری است نحوه‌ی بازی در این 2 رشته با یکدیگر متفاوت است.

  شما پس از 3 سال تمرین توانستید این مقام را کسب کنید. چه حسی دارید؟ فدراسیون پاداشی برای شما در نظر گفته است؟ فکر می‌کنید در مسابقات جهانی بتوانید مقامی کسب کنید؟

نمی‌دانم که فدراسیون پاداشی در نظر گرفته است یا خیر ولی در همان مسابقات برای مدال‌آوران مراسمی برگزار کردند و مورد تشویق قرار دادند.  هرکس دیگری هم جای من بود قطعا از مدال‌آوری در این مسابقات خوشحال می‌شد. امیدوارم بتوانم در مسابقات جهانی هم مدال‌آوری کنم. مسابقات جهانی یک ماه بعد در قطر برگزاری می‌شود. در این یک ماه من تمام تلاشم را خواهم کرد تا بتوانیم در این مسابقات با روحیه مدال‌آوری شرکت کنم، افتخار دیگری هم برای کشورم بدست آورم. در این یکماه فرصت تمریناتم را بیشتر خواهم کرد تا بتوانم مدال‌های بیشتری کسب کنم.