گفتگو با مهدی مهدوی، به بهانه خداحافظی‌اش از تیم ملی

ماندن من در تیم ملی بعضی‌ها را آزار می‌داد

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
ماندن من در تیم ملی بعضی‌ها را آزار می‌داد
نوآوران -

مهدی مهدوی، پاسور خوب تیم ملی والیبال ایران سال‌ها همراه با تیم ملی روزهای خوشی را پشت سر گذاشت و در آخرین حضورش هم به آرزوی دیرینه‌اش رسید و بازی در میدان بزرگی به نام المپیک را هم تجربه کرد. با درخشش مهدوی و هم تیمی‌هایش ایران توانست مقابل مدعیان والیبال حرفی برای گفتن داشته باشد. مهدوی در رده باشگاهی سابقه حضور در تیم‌های داماش گیلان، سایپا البرز، پیشگامان کویر یزد، باریج اسانس کاشان، میزان مشهد و بانک سرمایه را هم دارد. به هر حال با خداحافظی رسمی مهدوی باید منتظر ماند و دید که کادر فنی تیم ملی چه بازیکنی را به عنوان پاسور به تیم ملی دعوت خواهد کرد تا در کنار سعید معروف قرار بگیرد.

چی‌شد که به این رشته علاقه‌مند شدی؟

برادر من عضو تیم ملی جوانان بود، لتفاقی روزی به سرتمرین او رفتم . از آن روز به بعد در این رشته فعالیت می‌کنم. فکر می‌کنم بهترین انتخاب برای من این بود که وارد این رشته شوم.

چی شد که تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفتی؟

همیشه دوست داشتم در اوج از تیم ملی خداحافظی کنم، که این اتفاق هم پیش آمد. امیدوارم خاطره‌های خوبی از خودم در تیم ملی به جا گذاشته باشم. در این مدت که در تیم ملی بودم امیدوارم که توانسته باشم افتخاری برای کشورم کسب کرده باشم. از تیم ملی رفتم چون باید این اتفاق پیش می‌آمد من 17 سال برای تیم ملی بازی‌ کرده‌بودم و حالا وقت رفتن بود با اینکه برایم دوری از بازیکنان تیم ملی و دوری از بازی ها سخت است ولی باید می‌رفتم.

دلت برای تیم ملی تنگ نمی‌شود؟

وقتی که تصمیم گرفتم از تیم ملی بروم، فکر می‌کردم کار راحتی است خداحافظی از تیمملی و خوب سخت‌ترین مرحله این خداحافظی دل تنگی برای بازیکنان بود. امیدوارم که بچه‌ها بتوانند بدون من در تیم ملی موفق شوند.، که این اتفاق بدون من هم صد در صد اتفاق خوهد پیش می‌آید.

خداحافیت از والیبال به خاطر دلخوری از این رشته که نبود؟

نه، ولی یک‌سری‌ها  در والیبال هستند که انگاری از بودن من در تیم ملی ناراحت بودند. این که من در تیم ملی بازی می‌کنم باعث دلخوری‌آنها می‌شد و بودن من آنها را آزار می‌داد، انگار که جای پسر آنها را در تیم ملی گرفته باشم. این باعث اذیت من در تیم ملی می‌شد ولی آنقدر آزار دهنده نبود که بخواهم به خاطر آنها از تیم ملی خداحافظی کنم.

از این به بعد باید بازی‌ها را از تلویزیون دنبال کنی این امر برایت آزار دهنده نیست؟

وقتی که بازی‌ها شروع می‌شود واقعا قلبم شروع به تپیدن می‌کند این خیلی سخت است که مدتی به عنوان بازیکن در میدان باشی و حالا به‌خواهی که بازی‌ها را از تلیزیون دنبال کنی و امیدوارم که  تیم ملی همیشه موفق باشد.

بهترین خاطره‌ای که از حضورت در تیم ملی داشتی چه بوده است؟

بهترین خاطره‌ام مربود به مسابقات ژاپن بود که در آنجا تیمملی با قتدار توانست تیم ملی آمریکا را شکست دهد و پیروز شود.

تو یکی از مصاحبه‌هایت گفتی که دلت برای معروف تنگ می‌شود؟

بله، چون من و معروف دوستان خوبی هستیم و این دوستی خیلی قدیمی و عمیق است.  این دوستی به این چندسال ختم نمی‌شود. این که معروف را نبینم واقعا آزارم می‌دهد و امیدوارم که او بتواند همیشه موفق باشد و در تیم ملی بتواند بدرخشد. او کسی است که همیشه براین مورد احترام است و دوستی با او باعث افتخار من است.

حرف آخر

دست تک تک هواداران را می‌بوسم که در این مدت ما را حمایت کردند و همیشه کنار ما بودندو مارا تشویق کردند. امیدوارم که در این چندسال جواب زحماتهای مردم را داده‌باشم.