گفت‌و گو با مقانلو به بهانه بازگشت به تکواندو

امیدوارم اتفاقات ریو در مسابقات جهانی تکرار نشود

مقانلو به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندوی مردان ایران برای حضور در رقابت های فینال گرندپری(جایزه بزرگ) و جام جهانی 2016 انتخاب شد.بیژن مقانلو در سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰، ده سال سابقه عضویت در تیم ملی را داشته و در چهار سال پایانی سرگروه این تیم بوده که نقره و برنز جام جهانی ، یک طلا و دو برنز قهرمانی آسیا و برنز بازیهای آسیایی را در کارنامه خود ثبت کرده است. مقانلو یکی از پرافتخار ترین مربیان حال حاضر تکواندو ایران است که از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ تا کنون سکان هدایت تیم ملی را بر عهده داشته و توانسته 113 مدال رنگارنگ(50 طلا، 28 نقره و 33 برنز انفرادی و یک نقره و برنز تیمی) را همراه با تیم ملی کشورمان بدست آورده و عنوان بهترین مربی جهان و آسیا را در کارنامه وی به چشم می خورد. مسابقات فینال جایزه بزرگ(گرندپری) 2016 تاریخ 19 و 20 آذرماه و بیستمین دوره مسابقات جام جهانی تکواندو در روزهای 22 و 23 آذرماه در شهر "باکو" آذربایجان برگزار خواهد شد. فینال مسابقات گرندپری (G8) و مسابقات جام جهانی (G2) می باشد.

  1. ۱۰ ماه قبل
  2. ۰
امیدوارم اتفاقات ریو در مسابقات جهانی تکرار نشود
نوآوران -

برنامه‌ شما برای ادامه‌کار به عنوان نفر اول کادرفنی تیم چیست؟

انشاالله که بتوانیم با تجربیات گذشته تیم بهتری را داشته باشیم، و به هرحال امیدوارم که بتوانیم به سوی موفقیت پیش برویم. تیم ملی هم در مسابقات جهانی پررنگ‌تر حضور پیدا کند. و به یک سرانجام خوبی به پایان برسد. باتوجه به اینکه باید بیشتر تلاش کنیم که به اهدافمان برسیم، چرا که هیچ موقع هیچ مدالی بدون تلاش بدست نمی‌آید.  ما باید تلاش تیم را زیاد کنیم تا بتوانیم در مسابقات بدرخشیم و به خوبی بازی کنیم.گفت‌و گو با مقانلو به بهانه بازگشت به تکواندو

اتفاق خوبی که در ریو برای ما پیش آمد این بود که ما درباره روحی و روانی بازیکنان کار نکرده بودیم. و این امر باعث شد که بچه‌ها عملکرد ضعیفی را در ریو به نمایش بگذارند. اگر در ریو ما به وضع روحی بچه‌ها بیشتر اهمیت می‌دادیم شاید عملکرد بهتری را از آنها شاهد می‌شدیم، در حال حاضر به این نتیجه رسیدیم که باید همراه تیم روانپزشکی داشته باشیم، که بتوانیم در سخت‌ترین شرایط هم بازیکنان را از حاشیه خارج کنند.  با توجه به زمان باقی‌مانده ما خدابخش و عاشور‌زاده را در این مسابقات نداریم. و نباید انتظار داشت که رنکینگ بازیکنان در جهانی بالا برود. به خاطر اینکه ما دو بازیکن اصلی خود را نداریم و همچنین 2 مدال را از دست داده‌ایم. در مسابقات جام‌جهانی می‌توانیم از 2 بازیکن از 2 ملیت مختلف را در تیم استفاده کنیم.  ما هم تمام سعی‌خود را می‌کنیم تا از بازیکنان لیگ برتری استفاده کنیم، تا شرایط بهتری را در مسابقات جهانی را ایجاد کنیم. برای تیم ملی ما 7 بازیکن تیم‌های لیگ برتری را دعوت کردیم که انشاالله بتوانیم در مسابقات جهانی استارت خوبی بزنیم، و مقامی را در جهان کسب کنیم.