گفت‌و گوی نوآوران با مربی تیم ملی جودو:

دخالت فدراسیون باعث جدایی من از تیم ملی شد

ابدی‌نقش، مربی سابق تیم ملی جودو درباره شرایط تیم ملی می‌گوید که این تیم آینده خوبی دارد و امیدوارم که بتواند در مسابقات جهانی مدال بیاورند. او از اختلاافش با فدراسیون توضیحاتی داده است که این اختلاف به‌خاطر دخالت‌های معاون فدراسیون در تمرینات جودو کاران بوده است. این امر باعث جدایی او از تیم ملی شده است. شاگردان او در حال آماده شدن برای شرکت کردن در مسابقات جهانی هستند او به شاگردانش امیدوار است که بتوانند در مسابقات مدال‌آوری کنند.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
دخالت فدراسیون باعث جدایی من از تیم ملی شد
نوآوران -

درحال حاضر به ‌چه‌کاری مشغول هستید؟

من در حال حاضر مربی تیم باشگاه خودم هستم، شاگردانی دارم که در تیم ملی حضور دارند و می‌توانند مدال‌آور باشند.من در همه رده‌های سنی از نونهالان گرفته تا بزرگسالان بازیکن تیم ملی دارم. اخیرا هم یک یاز شاگردانم قهرمان المپیک ساحلی توجیتسو شده است. یکی دیگر هم قهرمان ابزی‌های آسیا شده است.

فدراسیون بازیکنان تیم ملی را حمایت می‌کند؟ ورزش شما مشکلی از طرف اسپانسر ندارد؟

نه در این رشته هرکس اسپانسر تیم خودش است و اگر تیمی در لیگ حضور دارد یا به اسم شهر یا اسپانسر خود بازی می‌کند. الان باشگاه من پایگاه استعدادیابی معرفی شده است. با اینکه ما تا به حال چیزی از فدراسیون ندیدیم و فقط خودمان تمام هزینه‌های بازیکنان را پرداخت می‌کنیم. لیگ جودو لیگی حرفه‌ای است و بازیکنان قدرتمندی دارد، که با این ورزشکاران می‌تواند ایران می‌تواند در مسابقات جهانی مدال‌آوری کند.

از درگیری که با فدراسیون داشتید بگید، چرا با فدراسیون درگیر شدید و از سرمربیگری تیم ملی استعفا دادید؟

درگیری نبود، مشکل سلیقه به وجو آمده‌بود، وقتی رییس فدراسیون من را مربی تیم ملی انتخاب کرد نباید دیگران در کار مربی دخالت کنند. بحث اختلاف ما از جایی شروع شد که رییس فدراسیون در آن زمان نمایدنده‌ای داشت که او سر تمرینات ما حضور پیدا می‌کرد و سعی داشت تمرینات و برنامه‌های خود را به بازیکنان دیکته کند، او که قبلا ورزشکار بوده و از سرمربیگری هیچی نمی‌دانست نباید درباره تیم نظر می‌داد. این اختلافات در بازی‌های جهانی و در ارودی تیم ملی به  وجود آمد و ما در آن مقطع به مقام سومی رسیدیم که این مقام به زائقه او خوش نیامد و به‌صورت رسمی دیگر در کارهای مربی دخالت می‌کرد که این امر باعث شد که وقتی از مسابقات برگشتیم دیگر بر سر تمرین نرفتم و رسما از تیم ملی جدا شدم. من در کار مربیگریم تنها  مربی بودم که در مسابقات جهانی هم‌راه ورزشکارانانم به این مسابقات اعزام شدم که این امر به نفع ورزشکاران نیز بود. در آن دوره من اولین مدال طلای جودو را با صفویه آوردم . سری بعد هم تمام ورزشکاران ایران را بلااستثنا به فینال مسابقات آسیایی رساندم، این بی‌سابقه‌ترین اتفاقی بود که در جودو پیش‌آمد.در حال حاضر هم در جوانان و نوجوانان هم شاگردانم به مقام سوم مسابقات آسیایی رسیدند. شاگردان من در حال تمرین برای مسابقات جهانی هستند تا بتوانند در این مسابقات مقامی کسب کنند.

گودرزی از ریاست وزرات ورزش استعفا داد، او برای این رشته کاری انجام داده بود؟

وقتی گودرزی بود که ما چیزی از وزارت ورزش ندیدیم، فقط در وقت‌های پایانی ریاستش رییس فدراسیون را عوض کرد و سردار درخشان را به عنوان ریاست فدراسیون معرفی کرد. که این بهترین کار او در دوران ریاست وزارت ورزش بوده است. درخشان یکی از کسانی است که می‌تواند جودو را به صورت جهانی معرفی کند. او قبلا هم رییس فدراسیون جودو بوده است و سابق خوبی در این زمینه دارد. امیدورام جودو آینده خوبی داشته باشد.


خبرنگار: مونا ربیعیان