گفت‌گوی نوآوران با قهرمان رشته جودو:

پاداش قهرمانان در شان یک قهرمان نبود

حمیدرضا ملک‌زاده‌، بازیکن تیم ملی جودو میگوید که به این ورزش علاقه خاصی دارد و نمی‌تواند از این ورزش دل بکند. او از پاداشی که به مدال‌آورن داده شده رضایت ندارد و می‌گوید که این پاداش در شان یک قهرمان نیست. ملک‌زاده از شرایط مسابقات آسیایی راضیت کامل را داشت و دلیل اینکه در این مسابقات نتوانسته بود مدالی کسب کند را اشتباهات فردی خود می‌دانست و امیدوار است که بعد از مصدومیتش بتواند در مسابقات برون مرزی مدال کسب کند و افتخاری دیگر برای رشته جودو کسب کند. حمیدرضا در نوجوانان مدال‌های برای این در مسابقات مختلف کسب کرده بوده و تمام تلاشش را می‌کند تا در مقطع جوانان هم مدالی برای ایران کسب کند.

  1. ۹ ماه قبل
  2. ۰
پاداش قهرمانان در شان یک قهرمان نبود
نوآوران -

هزینه‌های که فدراسیون برای ان ورزش انجام داده شما در جریان هستید به عنوان یک قهرمان؟

راستش را بخواهید من در جریان هزینه‌های پرداختی فدراسیون برای باشگاه‌ها نیستم، و نمیدانم که چه  هزینه‌های بر عهده ی فدراسیون بوده ولی می‌توانم بگویم که نفراتی که امسال طلا گرفته بودند پاداش ١٥٠ دلاری از فدراسیون دریافت کرده بودند، که انصافا در شان قهرمان اسیا این پاداش‌ها نیست. در شرایطی که رییس فدراسیون جودو تازه عوض شده‌است و ما هنوز با مدیریت جدید آشنایی نداریم ولی این پادش هم برای قهرمانان کم است.

شما قبلا در نوجوانان مدال‌آوری کرده بودید، فکر می‌کنید با این شرایط در جوانان هم می‌توانید مدال‌آوری کنید؟

مسابقات نوجوان شرایط متفاوت‌تری با مسابقات جوانان دارد و این امر خوب در نحوه بازی تاثیر زیادی دارد ، تقریبا همه ورزشکاران این رشته از نوجوانان به جوانان اضافه شدند و تنها تفاوت آن در این است که کشورهای دیگر برای مسابقات برنامه‌ریزی دارند و حتی اردوی یم ملی آنها نیز به موقع انجام می‌شود. با اینکه بازی‌های لیگ به‌صورت حرفه‌ای برگزار می‌شود ولی این امر هیچگاه‌ نمی‌تواند جای اردو تیم ملی را بگیر و نمی‌توان گفت که سطح بازیکنان را بالا می‌برد. چون ورزشکاران در شرایط متفاوت مسابقه هست که می‌تواند شرایط جهانی را درک کنند. این که ما هیچ اردویی نداریم و تیم ملی زیاد کار نمی‌کند شرایط را بریا مسابقات سخت می‌کند. امیدوارم که این شرایط هم در آینده درست شود و ما هم بتوانیم در این رشته پیشرفت داشته باشیم.

از شرایط مسابقات آسیایی بگوید، چطور بود؟

شرایط مسابقات آسیایی از نظر تعداد شرکت کنندگان و مسابقات سطح خوبی داشت و افرادی که در این مسابقه شرکت کرده بودند هم عملکر خوبی داشتند ، منم و مربی تیم ملی  از عملکردی که در این مسابقات داشتم راضی بودیم ، این مسابقات برای  من حکم تجربه تازه داشت که توانستم کسب کنم و اگر در این مسابقات با تجربه بالاتری شرکت می‌کردم می‌توانستم مدال این مسابقات را کسب کنم. متاسفانه من در آسیا به خاطر اشتباهات فردای که دراشتم باختم. امیدوارم در مسابقات بعدی بتوانم مدال کسب کنم.

به مسابقات بزرگسالان برون مرزی خواهید رسید؟

 متاسفانه من در مسابقات انتخابی ارتش مصدوم شدم  و با این مصدومیت مسابقات بزرگسالانان را از دست خواهم داد. اما من امیدوارم که بتوانم تا انتخابی این مسابقات از بند مصدومیت رها شوم و بتوانم به مساباقت جهانی برسم. در حال حاضر من  تمام تفکراتم را بر روی مسابقات برون مرزی جوانان تمرکز می‌کنم و تمام تلاشم را می‌کنم که در این مسابقات مدال بگیرم  و در رده جوانان هم افتخاری برای کشورم کسب کنم. چون در نوجوانان توانسته‌بودم که مدال کسب کنم و تمام تلاشم را بریا کسب مدال در جوانان خواهم کرد.