گفت و گو با اکبری درخصوص استعفای سرمربی تیم ملی

هندبال ایران همچنان در تلاطم

خبرهای هندبال همچنان نشان دهنده بی‌سروسامانی‌های فدراسیون هندبال را درپی‌دارد. نبود یک رییس در این فدراسیون باعث این نابسامانی‌ها است با این‌که اکبری سرپرست این فدراسیون تلاش‌های لازم را برای به سامان رساندن فدراسیون انجام می‌دهد اما این تلاش ها بی‌نتیجه است.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
هندبال
نوآوران -

 چندی پیش خبرهایی حاکی از استعفای مربی تیم ملی به گوش رسید حال تیم ملی هم درگیر این نابسامانی ها شد.

اکبری، سرپرست فدراسیون هندبال ایران درباره این استعفا می‌گوید که فشار کاری زیادی داشته و این باعث استعفای او شده است.ا او امیدوار است که تیم ملی بدون مشکل بتواند در جام‌جهانی بازی کنید و نتیجه دلخواه خود را کسب کند.

     دلیل استعفای سرمربی تیم ملی هندبال به نظر شماچه بود؟

دقیقا مسئولیتی که در باشگاه سپاهان برایش به وجود آمد، موضوعی بود که ظرف یک ماه گذشته برای طاهری پیش آمده‌بود و او به سمت مدیرعاملی باشگاه سپاهان منسوب شد و این مشغله کاری و فشاری که روی او به وجود‌آمد باعث شد که استعفای خود را برای فئراسیون هندبال ارسال کند.

دلیلش هم در نامه نوشته شده بود که فشار کاری و مسئولیت جدیدی که در باشگاه برعهده او گذاشته بودند باعث این تصمیم شده است.

خدمت شما عرض کنم که طاهری یکی از متخصصین هندبال کشور است و من برای او آرزوی موفقیت می‌کنم، این‌که یک هندبالی تونسته مدیرعامل باشگاه بزرگی مثل سپاهان شود موفقیت بزرگی است و برای طاهری در سمت مدیریت آرزوی پیروزی دارم و ما باید از تجربیات او در هندبال ایران استفاده کنیم.

البته استعفای او هنوز قبول یا رد نشده‌ است. درباره این استعفا باید حضوری به فدراسیون بیاید و در آنجا تصمیم خواهد گرفته شد که می‌ماند یا خیر.

     مدتی است که فدراسیون هندبال در تلاطم است ، سرمربی تعویض می‌شود. بعضی از بازیکنان از نحوه برگزاری اردوهای ملی و نحوه برخورد فدراسیون با آنها اعلام نارضایتی کرده‌اند. شما فکر می‌کنید که آرامش به فدراسیون هندبال بازمی‌گردد؟

قطعا ما تلاش خود را خواهیم کرد. حالا در گذشته چه اتفاقاتی افتاده خارج از حوصله است. امیدوارم که با سیاست‌های لازم فدراسیون هندبال به یک پایداری برسد تا بتوانیم انتخابات فدراسیون را برگزار کنیم.

برنامه‌های فدراسیون درحال تدوین است و انشالله که طبق برنامه‌‌های اعلام شده پیش برویم و بتوانیم تیم ملی خوبی را جمع‌بندی کنیم برای بازی‌های جهانی که در آنجا بدون دغدغه فکری بازیکنان بتواند نتایج خوبی بدست‌آورند.

زمان برای اجرای برنامه‌هایمان بسیار کم است و باید اقدامات لازم هرچه سریع‌تر انجام شود تا نتیجه دلخواه خود را در بازی‌های جام‌جهانی بدست‌آوریم. انشالله که فدراسیون هندبال منشأ خبرهای خوب باشد.

         زمان انتخابات ریاست فدراسیون هنوز مشخص نشده است؟

فعلا که خبری داده نشده که زمان انتخاب کی هست. امیدوارم که هرچه سریعتر این اتفاق پیش‌آید و رییس فدراسیون هرچه سریعتر انتخاب شود.

       با آمدن سلطانی‌فر مشکلات هندبال حل خواهد شد؟

خداروشکر مشکل هندبال آنقدر زیاد زیاد نیست ولس امیدوارم که سلطانی‌فر بتواند در سمت وزیر موفق شود.

         مربی خارجی برای هندبال درنظر گرفته شده یا ایرانی؟

فعلا کسی را برای این سمت درنظر نگرفته‌ایم این تصمیم باید در جلسه کمیته فنی هندبال دنبال شود. در آنجاست که مشخص می‌شود مربی ایرانی بهتر است یا خارجی.


خبرنگار: مونا ربیعیان