گفت‌و گوی نو‌آوران با فخری سرمربی شمشیربازی

ایران می‌تواند موفقیت های بیشتری کسب کند

فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی شرایط این تیم را خوب ارزیابی کرده است. او امیدوار است که تیم ملی بتواند موفقیت‌های بیشتری کسب کند و در مسابقات بیشتری مدال‌آوری کند. تیم ملی‌ایران در حال حاضر شرایط خوبی را دارد و می تواند یکی از بهترین‌های جهان معرفی شود.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
عابدینی
نوآوران -

سرمربی تیم ملی درباره این‌که او می گوید که این موفقیت در شمشیربازی ربطی به این که او دبیر فدراسیون است ندارد و این تلاش بچه ها برای رسیدن به این موفقیت بوده است.

عابدینی ماه دیگر در مسابقات مکزیک برای ماندن در رنکینگ 6 خود تلاش می‌کند تا این رنکینگ را نگه‌دارد.

         سطح مسابقات چطوربوده است؟

همانطور که می‌دانید بازی‌های جام‌جهانی در چهار دوره طی سال انجام می‌شود که رده‌بندی جهانی را تشکیل می‌دهند. تیم‌ها در این بازی‌ها سعی می کنند برای این‌که در جایگاه خود بیمانند در این مسابقات شرکت می‌کنند. ایران در این بازی‌های خود را به جهان نشان داد.

         بازی‌های بازیکنان تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

بچه‌های ما یک طلبی از شمشیربازی در المپیک از جهان داشتند. یک بغضی بود که مدال را به م ندادند و در اینجا بدست آورند و خودباوری بود که بچه‌ها داشتند.

عابدینی باعث امیدواری و انرژی در بچه‌ها بود که او باعث شد که همه به خودباوری برسند که می‌توانند در این مسابقات قهرمان شویم و این اتفاق هم رخ داد. و بچه‌ها بازی های خوبی را به نمایش گذاشتند.

         دربرخی از مسابقات امتیازات بین رقبا خیلی کم بود.

تیم‌های بزرگی در این مسابقات حضور داشتند.خیلی وقت‌ها امتیازات خیلی نزدیک می‌شد و ما از رقیب عقب می افتادیم و بعد دوباره برنده می‌شدیم.

درحال حاضر ما با اینکه اتفاقاتی پیش می‌آمد که باعث می‌شد بچه‌ها فکر کنند که ما بازی را به رقیب واگذار کردیم اما با این حال ما قهرمان جهان شددیم.

         شما هم دبیر فدراسیون هستید هم مربی رشته سابر در شمشیربازی. این باعث نمی‌شود که در رشته‌های دیگر شمشیربازی موفق نشود؟

خیر ، ما در دیگر رشته‌های شمشیربازی هم موفق هستیم و در آسیا رنکیگ پنجم را داریم. نمی‌توان گفت چون من سرمربی تیم ملی سابر هستم و هم دبیر فدراسیون این ایتفاق برای این رشته افتاده است. باید بودجه خاصی به رشته شمشیربازی بدهند تا بتوانند مربی‌های بهتری برای رشته‌های دیگر شمشیربازی آورد و به موفقیت‌های بیشتری برسیم.

         برای آینده برنامه‌ریزی هم دارید؟

یک ماه دیگر مسابقات مکزیک آغاز می‌شود که به صورت انفرادی برگزار می‌شود. در این مسابقات رنکینگ بچه‌ها مشخص می‌شود. عابدینی برای نگهداری رنکینگ 6 خود تلاش می‌کند تا در همین رنکینگ جهانی باقی‌بماند.