حسن تفتیان در خصوص تور چمنی آلمان به نوآوران گفت

رکوردهای جدیدی برای ایران خواهم زد

یکی از مهمترین اتفاقات ورزش ایران در المپیک ریو توسط حسن تفتیان و در دو 100 رخ داد جایی که این ورزشکار توانست به عنوان اولین دونده ایرانی پا به نیمه نهایی دو سرعت المپیک راه پیدا کند. با وجود رقم زدن این اتفاق مهم او همچنان می گفت از عملکرد خود راضی نیست و باید در فینال حاضر می شد و از همان ریو قول داد در آینده رکوردهایی جدیدی را رقم خواهد زد.

  1. ۶ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
تفتیان
نوآوران -

مسابقات لیگ در حالی آغاز شد که حسن تفتیان بهترین دونده ایرانی در این مسابقات حضور پیدا نکرد و این باعث شد تا به‌دنبال دلیل این موضوع باشیم، به‌همین دلیل با خود تفتیان در این خصوص صحبتی کردیم.

حسن تفتیان در حالی که آمادگی لازم برای حضور در مسابقات را داشته اما به خاطر نظر فدراسیون و برای پیدا کردن آمادگی بیشتر از دور مسابقات داخلی خارج شده است.

میگ میگ ایران این هفته در تور چمنی آلمان که با حضور 8 دونده برتر دنیا آغاز می‌شود شرکت می‌کند، او این مدت مسابقات داخلی شرکت نکرده است تا بتواند خودش را برای این تور آماده کند.

  چرا در مسابقات داخلـی شرکت نکرده‌اید؟

من به مسابقات تـــــور چمنی آلمان دعوت شده‌ام و برای آمادگی بیشتر تصمیم من و فدراسیون براین شد که در این مسابقات شرکت نکنم و مشغول به تمرینات بیشتر شود تا بتوانم در این تور موفق به کسب رکورد جدید شوم. صلاحدید فدراسیون هم براین بود که من در مسابقات داخلی شرکت نکنم. این هفته به آلمان می‌روم تا با 8 نماینده برتر دنیا در این تور به رقابت بپردازم و امیدوام که بتوانم رکورد جدید را برای ایران کسب کنم.

  شکست رکورد زیر 10 ثانیه در دو 100 متر که در حال حاضر تفتیان تا این اتفاق مهم فاصله چندانی ندارد، به نظر خودت می‌توانی با مربی جدیدت در مسابقاتی که پیش رو داری رکورد جدیدی را کسب کنی؟

مسابقاتی که خواهم رفت جزو معتبرترین مسابقات جهانی داخل سالن است اما من هنوز با مربی جدیدم تمرینی نکردم و هدف ما برای مسابقات قهرمانی آسیا در سال آینده گذاشته شده است. حضورم در این مسابقات برای حفظ شرایط مسابقه است اما نه خودم و نه مربی ام انتظار نتیجه نداریم و برنامه هایمان برای سال آینده خواهد بود. او شاگردان بزرگی را به دو سرعت معرفی کرده است و امیدوارم این راهی که ما شروع خواهیم کرد برای اول ایران و بعد خودم خبرهای خوبی را به همراه داشته باشد.