هدف من و فدراسیون یکی است

دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان با بیان اینکه توقع نداشته رسول خادم به باشگاه او برود گفت:در این دیدار هیچ درخواستی از او نداشتم و یک گفتگوی دوستانه داشتیم.

  1. ۱ هفته،۳ روز قبل
  2. ۰
1
نوآوران -

اکبر فلاح در گفتگو با ایسنا، درباره دیدار با رسول خادم رییس فدراسیون کشتی و مباحث مطرح شده در این دیدار اظهار کرد: خادم محبت کرد و به باشگاه ما سر زد. البته به باشگاه پیشکسوتان آمد اما این قول را داد که برای دیدن تمرینات نوجوانان و جوانان اینبار به باشگاه کارگران بیاید. در این دیدار هیچ بحثی مطرح نشد و به احوالپرسی با یکدیگر پرداختیم.


دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان در پاسخ به این سوال که آیا انتظار بازدید خادم را داشته یا خیر گفت: نه چنین انتظاری نداشتم. البته لایق چند وقت پیش گفته بود که قصد داریم از باشگاه شما بازدید داشته باشیم اما توقع اینکه شخص رسول خادم به باشگاه ما سر بزند را نداشتم.


وی تصریح کرد: ما از قبل هم مشکلی با هم نداشتیم. من در این دیدار به خود خادم هم گفتم اگر هم انتقادی می کنم به هیچ وجه شخصی و از سر خصومت و این حرف‌ها نیست. من منافعی در کشتی نداشتم که با آمدن خادم آن را از دست داده باشم بنابراین اگر گاهی اوقات انتقادی می‌کنم صرفا هدفم کمک به کشتی است. همانطور که بارها کارهای خوب فدراسیون را گفته‌ام اگر ایرادی هم ببینم می‌گویم. این فدراسیون نسبت به فدراسیون‌های قبلی موفقیت های بیشتری داشته و اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است.


فلاح در ادامه گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا در این دیدار درخواستی از خادم داشته یا خیر گفت:خیر. هیچ درخواستی از او نداشتم. مشکل خاصی وجود ندارد که دنبال حل آن باشم.


آزادکار سابق ایران درباره احتمال حضور او در کادر فنی تیم‌های ملی و اینکه آیا در این خصوص صحبتی شد یا خیر گفت: خیر. هیچ صحبتی در این خصوص انجام نشد و صرفا یک دیدار دوستانه بود. از من بهتر در تیم ملی در حال کار هستند و در همه رده‌ها حضور دارند. وقتی کار را به این خوبی پیش می‌برند دیگر چه نیازی به امثال بنده هست؟ ترجیح می‌دهم با نوجوانان و جوانان در باشگاه کار کنم و تجربیاتم را در اختیارشان بگذارم. اگر نیاز هم به حضور من در تیم ملی باشد آن را قبول نمی‌کنم.


فلاح تصریح کرد: برخی‌ها طی این چند سال سعی کردند بگونه‌ای نشان بدهند که من با فدراسیون کشتی مشکل و یا خصومتی دارم، در حالیکه اگر از اندکی هوش و درک برخوردار بودند می‌فهمیدند که من دقیقا در چارچوب سیاست‌های فدراسیون کشتی کار می‌کنم چرا که کار من ساختن کشتی‌گیر و معرفی ‌آن‌ها به تیم‌های ملی پایه است.


دارنده مدال‌های طلا و نقره جهان در ادامه درباره ارزیابی خود از نحوه برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد گفت: رقابت های انتخابی بسیار خوب و زیبا برگزار شد و برگزاری این رقابت‌ها به این شکل طی چند سال اخیر بی‌سابقه بود. قطعا ادامه این روند و قانونمند شدن انتخاب‌ها فواید زیادی برای کشتی ایران در آینده خواهد داشت.


وی درباره پیش‌بینی خود از نحوه نتیجه‌گیری تیم ملی در مسابقات جهانی با توجه به ترکیب جوان این تیم گفت: مسابقات جهانی جای مناسبی برای کسب تجربه نیست. اگر هدفمان کسب تجربه است باید این کشتی‌گیران را به تورنمنت‌ها و مسابقات درجه 2 می‌فرستادیم. مسابقات جهانی اهمیت زیادی دارد و جای کشتی‌گیرانی است که به دنبال رفتن بر روی سکو و کسب بهترین نتیجه باشند. کشتی‌گیران روس هم بارها در اولین حضورشان در مسابقات جهانی به مدال طلا رسیدند.


فلاح افزود: کشتی‌گیران ما هم حتی اگر برای اولین بار است که پا به این مسابقات می‌گذارند باید هدفشان رسیدن به مدال طلا باشد و انگیزه زیادی برای این مهم داشته باشند.باید از جلوی نام کشتی‌گیران اعزامی واژه بی‌تجربگی را برداریم. این همه زحمت کشیده شده تا تیم ملی در رقابت‌هایی مثل مسابقات جهانی نتیجه بگیرد.