کاپیتان سابق پرسپولیس در گفتگو با نوآوران

محمد نوری: از قلعه نویی پیشنهاد دارم اما پرسپولیسی ام

کاپیتان سابق پرسپولیس که فصل گذشته را در لیگ ستارگان قطر پشت سر گذاشت، با پایان قرارداد به ایران بازگشته و در انتظار تماس مسوولان این تیم برای حضور در جمع سرخپوشان.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
از قلعه نویی پیشنهاد دارم اما پرسپولیسی ام
نوآوران -

کاپیتان سابق پرسپولیس که فصل گذشته را در لیگ ستارگان قطر پشت سر گذاشت، با پایان قرارداد به ایران بازگشته و در انتظار تماس مسوولان این تیم برای حضور در جمع سرخپوشان.

این در حالی است که گفته می شود برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات پرسپولیس از این بازیکن به دلیل جدایی اش در فصل گذشته به شدت دلگیر است و اعلام کرده نیازی به او ندارد. برانکو در فصل گذشته و بعد از اینکه نوری با مسیمیر قرارداد بسته بود از او خواست تا با فسخ قراردادش به پرسپولیس بازگردد که این اتفاق رخ نداد و نوری به همراه این تیم به لیگ دسته پایین تر قطر سقوط کرد. نوری در گفتگویی اختصاصی با نوآوران درباره شرایط آینده اش توضیح داده که در ادامه می خوانید.

سقوط به همراه مسیمیر خاطره ای بدی بود که برایت به عنوان کسی که دوست داشت در خارج بازی کند، اتفاق افتاد.

مطمئنا همین است. تجربه بدی بود و از همان روز اول که در تمرین این تیم حضور یافتم مشخص بود که توانایی فنی بالایی برای رقابت با تیم های دیگر را ندارند. همانطور که گفتید دوست داشتم تجربه حضور در فوتبال خارج از ایران را در کارنامه اش داشته باشم و شرایط سنی ام به گونه ای بود که اگر این پیشنهاد را قبول نمی کردم امکان داشت دیگر هرگز به آن نرسم. به هرحال در این فصل توسط سرمربی تیم در بیشتر پست ها با توجه به کمبودهایی که داشتیم به میدان رفتم و در نهایت نیز نتوانستیم جواز بقا در لیگ ستارگان را کسب کنیم و به دسته پایین تر سقوط کردیم. برای اینکه بگویم کیفیت تیم ما در چه حدی بود می توانم بگویم اگر آنها در مراحل اول جام حذفی ایران هم شرکت می کردند شاید شرایط حذف شان بیشتر بود. این تجربه تلخی برایم بود و در آینده در انتخاب تیم هایم دقت بیشتری خواهم کرد.

با این انتخاب حضور در پرسپولیس را هم از دست دادی. پرسپولیس در فصل گذشته فوق العاده بود و شاید اگر حضور داشتی با تجربه ات می توانستی به آنها کمک کنی.

رفتن من از این تیم دست خودم نبود و مشکلاتی به وجود آمد که در ابتدای فصل گذشته تصمیم گرفتم به خارج از ایران بروم. مدیریت باشگاه آقای نژادفلاح بودند و علیرغم حضور در نقل و انتقالات با من به عنوان کاپیتان تیم صحبتی نکرده بودند. در ضمن شایعاتی جدی درباره عدم بازگشت برانکو به ایران شنیده می شد که در نهایت باعث شد با این پیشنهاد به قطر بروم. در نهایت نیز برانکو به ایران بازگشت و از سوی باشگاه برای همکاری نیز دعوت شدم اما هیچ چیز دست خودم نبود و مسیمیر با فسخ قراردادم مخالفت کرد. من همه چیزم را مدیون پرسپولیس هستم و هواداران این تیم به گردن من حق دارند اما واقعا نتوانستم برگردم و از این وضعیت نیز ناراحت بودم.

برانکو هم به واسطه همین اتفاق در لیست امسال هم نامت را قرار نداد و برای حضور مجددت در این تیم به مشکل برخورده ای.

بعد از بازگشت برانکو با او جلسه ای داشتم. او از من خواست به قطر بروم و قراردادم را فسخ کنم و این کار را نیز دنبال کردم اما مسوولان مسیمیر برای فسخ قراردادم 650 هزار دلار تعیین کردند که نتوانستم آن را تامین کنم. بعد از آن نیز نتوانستم با برانکو در این باره صحبت کنم. من به ایران بازگشته ام تا برای پرسپولیس بازی کنم. تیمی که مدیون آن هستم و دوستش دارم، حال اگر شد خوشحال می شوم و تمام توانم را برای موفقیت آن به کار می گیرم و اگر هم نشد به عنوان هوادارش خواهم بود.

از تراکتورسازی و امیر قلعه نویی نیز پیشنهاد دریافت کرده ای؟

از 3-4 تیم داخلی و دو تیم قطری پیشنهاد دارم. برای امیر قلعه نویی نیز احترام زیادی قائلم و او همیشه به من لطف داشته و اینبار نیز صحبت کرده تا به تراکتورسازی بروم. اما تا روز اخر منتظر پرسپولیس خواهم ماند و دوست دارم بار دیگر پرسپولیسی شوم. اگر نشد درباره پیشنهادات تصمیم گیری خواهم کرد.