علیرضا منصوریان: سال بعد هم من مربی استقلال خواهم بود

ضربه زنندگان به استقلال را خیلی زود معرفی می کنم

علیرضا منصوریان بعد از دو فصل که زمزمه حضورش در استقلال شنیده می شد، در لیگ شانزدهم روی نیمکت این تیم خواهد نشست و روز گذشته نیز اولین نشست خبری خود را به عنوان سرمربی این تیم برگزار کرد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
ضربه زنندگان به استقلال را خیلی زود معرفی می کنم
نوآوران -

علیرضا منصوریان بعد از دو فصل که زمزمه حضورش در استقلال شنیده می شد، در لیگ شانزدهم روی نیمکت این تیم خواهد نشست و روز گذشته نیز اولین نشست خبری خود را به عنوان سرمربی این تیم برگزار کرد.

منصوریان که با اعلام لیست خروجی تیمش حاشیه های بزرگی رقم زده بود در این گفتگو به شرایط و ایده آل های فصل آینده تیمش اشاره کرد و دورنمای استقلال را مشخص کرد که در ادامه بخش هایی از مصاحبه او را خواهید خواند.

برخی بازیکنان نمی‌توانند به استقلال کمک کنند

تغییرات همراه با مقاومت و ابهام است. من همیشه با افراد کارشناس مشورت می کنم. فضای انتخاب صرفا یک کار کارشناسی است و من رفاقت‌ها را لحاظ نکردم و به این نتیجه رسیدیم که شاید برخی از بازیکنان نتوانند به ما کمک کنند. فکر می‌کنم که بازیکنان بزرگ و قدیمی استقلال بازوی من خواهند بود اما اگر همین اول کار حدودها رعایت شود بهتر می‌شود.

رحمتی استقلال را نبسته است

هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده است. من با نسلی بازی کرده‌ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم. امسال ایده کادرفنی ما این است که شفاف صحبت کنیم. کسی بخواهد با منافع شخصی خود مسیر استقلال را عوض کند، آن را اعلام می‌کنیم. اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را قایم کرده است، آن را اعلام می‌کنیم.

زیر سقف قرارداد بسته ایم

نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته‌ام. ما وظیفه داریم بهترین‌ها را برای استقلال جذب کنیم چون این توقع هواداران است. تذکری هم که اشاره کردید به استقلال و پرسپولیس بوده است و ما سه بازیکنی که گرفته‌ایم، زیر سقف قرار داد بوده‌اند. قطعا سقف قرارداد را رعایت می‌کنیم ولی در روند جذب ستاره توقفی نخواهیم داشت.

افرادی که به استقلال ضربه بزنند را اعلام می‌کنم

اعتقاد دارم که در سال گذشته و سال گذشته تر از آن مدیریت تیم را همراهی کرده است و در آخر تیم ضربه خورده است. جای بهانه ای برای خودم نمی‌گذارم. من آستانه تحمل ندارم و به یکباره می‌گویم آقای ایکس به ما لطمه می‌زند تا بهانه‌ای برای خودم در آخر فصل نگذارم. هوادار خواسته اش از من تغییر روند نتیجه گیری و بازی کردن استقلال است.

سرنوشت قلعه نویی و مظلومی در انتظارم نیست

من در مدیریت حمایت کامل را دیدم. من آدم‌های محکمی در آن جلسه دیدم و آنجا هم ایده‌های خودم را گفتم و تلاش می‌کنم تا حمایت ها را حفظ کنم. من فرار نمی کنم و امیدوارم اخر فصل همین جا بنشینیم و بتوانیم مسیر را پشت سر گذاشته باشیم

استقلال خانه جباری و منتظری است

درباره جباری و منتظری هم بگویم که این دو قرارداد دارند و اخباری که من می شنوم را شما هم شنیده اید و نمی دانم به چه نتیجه ای رسیده اند. استقلال خانه این دو است و آنها کیفیت خوبی دارند.

مالک خصوصی وحید امیری من هستم

ما دو سوپرایز دیگر هم داریم ولی نخواستیم سر و صدا شود. وحید امیری با من از نفت آمده و مسیر بعدی اش را نمی دانم. دو سال پیش او مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافه داشت و حالا در تیم ملی حضور دارد. حالا اینکه او در این مسیر قرار گرفته دو پیامد دارد و اینکه ما برای جذب او یک رقیب پیدا کرده ایم. دوم اینکه قیمت او را بالا برده ایم. او به هر تیمی برود مالکیت خصوصی اش مال من است چون من او را به تیم ملی فرستادم.

برنامه یکساله ام را به باشگاه ارائه می‌دهم

ما چند کمپ خارجی را در نظر داریم. پنل یک ساله را فردا به باشگاه معرفی می کنیم. برای یک سال برنامه تیم ملی و لیگ را می دانیم و برای همین کار را آغاز کرده ایم. درباره دستیاران هم باید بگویم که کل گروه آنالیز نفت به استقلال می آیند. کیانوش فروزش، مهدی خانبان و سید صالح مصطفوی در کنار ما هستند. محمد خرمگاه و علی چینی هم کنار ما هستند. بابازاده هم به ما اضافه خواهد شد و یک دستیار خارجی هم به ما اضافه می شود که یک هفته بعد اسمش را می گوییم. هیچ علاقه ای ندارم که کسی بخواهد از روابط دوستی با من استفاده کند و کسی را به من معرفی کند. این خط قرمز من است. 25 خرداد کار را احتمالا آغاز می کنیم. اگر ببینیم جذب ستاره های ما چقدر زمان ببرد، شاید 30 خرداد آغاز می کنیم. اگر کسی هم بی نظمی بکند در طول فصل آسیب می بیند.