گفت و گوی نوآوران با مدافع ملی‌پوش پرسپولیس

سیدجلال حسینی: نه پولکی ام و نه استقلالی

سیدجلال حسینی بعد از دو فصل دوری از پرسپولیس در لیگ شانزدهم بار دیگر با پیراهن این تیم در خط دفاعی به میدان خواهد رفت و برانکو امیدوار است اکنون با حضور او و همچنین علیرضا بیرانوند مشکلات خط دفاعی تیمش کاملا کاهش یابد. حسینی که در لیگ سیزدهم و در ترکیب پرسپولیس موفق شده بود عنوان برترین خط دفاعی لیگ را به نام این کند، بعد از آن با توجه به پیشنهاد قطری اش از تیم الاهلی ترجیح داد پرسپولیس را ترک کند، اتفاقی که اکنون به بزرگترین چالش او تبدیل شده است و در نهایت نیز در فصل گذشته علیرغم بازگشت به ایران مورد توجه برانکو ایوانکوویچ قرار نگرفت تا مجبور شود در نفت تهران و همراه علیرضا منصوریان کار کند. او اواخر هفته گذشته با حضور در دفتر باشگاه پرسپولیس قرارداد خود را به مدت یک فصل با این تیم به امضا رساند و اکنون نیز به سوالات ما در خصوص شرایط اخیر خود پاسخ داد.

  1. ۱ سال،۲ ماه قبل
  2. ۰
سیدجلال حسینی: نه پولکی ام و نه استقلالی
نوآوران -

دو فصل گذشته را در پرسپولیس نبودی و بعد از حرف و حدیث فراوان در نهایت قراردادت را با این تیم به امضا رساندی. درباره مسائلی که باعث این حرف و حدیث های شد صحبت می کنی.

من مشکلی برای عقد قرارداد حتی در فصل گذشته هم نداشتم و زمانی که به ایران برگشتم صحبت های زیادی درباره حضورم در پرسپولیس بود اما برخی موانع باعث شد تا نتوانم به این تیم بازگردم و مجبور شدم به پیشنهاد نفت تهران پاسخ مثبت دهم و یک فصل را در این تیم پشت سر گذاشتم. در فصل جدید هم پیشنهاد پرسپولیس جدی شد و بعد از اینکه متوجه شدم از نظر کادرفنی هم مشکلی برای حضورم در این تیم وجود ندارد پای میز مذاکره نشستم و خیلی زود تمام مسائل برای حضورم در این تیم برطرف شد.

فصل گذشته گفته می شد برانکو ایوانکوویچ نظری روی تو ندارد و همین مساله باعث شد تا نتوانی پرسپولیسی شوی. در این فصل چه اتفاقی رخ داد که نظر او بازگشت. به هرحال صحبت های زیادی در این باره می شد که او سیدجلال را به خاطر سن و سال و اینکه عقب بازی می کند نمی خواسته. اما با گذشت یکسال چطور نظر او برگشت؟

من درباره این صحبت ها حرفی ندارم. فصل گذشته مذاکرات ما نتیجه نداد و نتوانستم به پرسپولیس بیایم و در فصل پیش رو همه چیز همانطور که مدنظر دو طرف بود پیش رفت و قراردادم را امضا کردم. سیدجلال حسینی هیچ وفت با مربیان خود مشکلی نداشته و این را می توانید در سال هایی اخیر کاملا متوجه شوید. من تمام تلاشم را برای نتیجه گرفتن تیمم انجام می دهم و فصل گذشته نیز در تیم نفت هم همین مساله برایم رخ داد. علیرغم مشکلاتی که در این تیم داشتیم هم در لیگ قهرمانان و هم در لیگ برتر تمام تلاش مان را به کار گرفتیم و در نهایت نیز عنوان خوبی کسب کردیم. دومین خط دفاعی برتر لیگ نیز بعد از استقلال خوزستان شدیم و اکنون نیز آمدم به پرسپولیس کمک کنم و امیدوارم شرایط همانطور که مدنظرمان است شود. من با آقای برانکو و طاهری صحبت کردم و حرف های مان را به هم زدیم و مشکلی برای همکاری وجود نداشت و اکنون خوشحالم در خدمت پرسپولیس و هواداران این تیم هستم.

اما برخی هواداران پرسپولیس بعد از اینکه در پایان فصل شانزدهم این تیم را ترک کردی به شدت از دستت ناراحت بودند. ناراحتی‌هایی که ترکش آن به همین روزها نیز کشیده شد و معتقدند به خاطر پول پرسپولیس را ترک کردی و به قطر رفتی.

من می خواستم بمانم اما برخی عوامل کاملا به ضررم بود و ناچار به ترک پرسپولیس شدم. اینکه می گویند به خاطر پول و مسائل مادی بوده  هم چندان درست نبود. من در این مدت دور از خانواده ام بودم و هیچ چیز نمی تواند جای این مساله را بگیرد. البته دوست داشتم مدتی فضای خارج از فوتبال ایران را نیز تجربه کنم و با توجه به پیشنهاد این تیم و شرایط سنی ام به آنها جواب مثبت دادم اما من به هیچ وجه به خاطر مسائل مالی این تیم را ترک نکردم. نمی خواهم همان پولی که الاهلی به من داد را می توانستم از پرسپولیس یا تیم های دیگر بگیرم اما رقم نزدیک به آن را می توانستم دریافت کنم و در عوض در کنار خانواده ام در ایران باشم. پس مسائل مالی در رفتن من به قطر تاثیری نداشت و من به قول برخی ها پولکی نیستم. مسائل مالی برایم اهمیت دارد و برای آن بازی می کنم اما اینطور نیست که همه چیز را زیر پا بگذارم.

 

اما تو در پایان فصل سیزدهم در باشگاه حاضر شدی و حتی عکس یادگاری هم گرفتی اما ناگهان گفته شد بعد از اینکه چک مربوط به تسویه حسابت نقد شد راهی الاهلی قطر شده ای.

من همان موقع هم برای تسویه حساب به باشگاه رفته بودم و دوستان نزدیکم از این موضوع باخبر هستند. نمی خواهم همه چیز را در ارتباط با آن اتفاق بگویم اما فقط این را بگویم که جایگاه مدیریت قبلی چندان مستحکم نبود و من هم بعد از خروج از باشگاه نگفتم قرارداد بستم و ... . به هرحال نمی خواهم درباره اتفاقات گذشته صحبتی داشته باشم و به پرسپولیس برگشتم تا در حد توانم به این تیم کمک کنم.

ماجرای اینکه مهدی رحمتی به تو پیشنهاد حضور در استقلال را داده بود چیست؟ یک فصل حضور در کنار علیرضا منصوریان باعث شده تا نظر او را برای حضور در استقلال جلب کنی.

ماجرای پیشنهاد استقلال به فصل گذشته مربوط می شود. مهدی رحمتی از دوستان نزدیکم محسوب می شود و به من گفت می تواند زمینه حضورم در استقلال را فراهم کند. از نظر مالی هم شرایط خوبی داشت اما با مشورتی که با دوستانم داشتم از این پیشنهاد صرف نظر کردم و پاسخ منفی به او دادم. این پیشنهاد مربوط به این فصل هم نیست و من فصل گذشته در کنار آقای منصوریان روزهای خوبی داشتم و برای شان در سمت جدید آرزوی موفقیت می کنم. من اما همانطور که گفتم در مشورت با دوستانم به این نتیجه رسیدم که با توجه به پرسپولیسی بودنم نباید تصمیم به حضور در استقلال بگیرم و همان موقع جواب منفی دادم.

با توجه به اینکه باتجربه بازیکن پرسپولیس محسوب می شوی، بازوبند کاپیتانی این تیم را هم بر بازو خواهی بست؟

برایم بازوبند کاپیتانی هیچ وقت در اولویت نبوده و هیچ وقت برای آن صحبتی نکردم. چه در سپاهان، چه در پرسپولیس و تیم ملی و نفت تهران. همانطور که دیدید در تیم ملی هم علیرغم اینکه 100 بازی ملی دارم آقای کی روش بازوبند را به اشکان دژآگه داد و من هیچ بحثی در این باره نداشتم. در نفت هم یکی از بازیکنان باتجربه محسوب می شدم اما هیچ وقت صحبت بازوبند را نداشتم و در پرسپولیس هم همینطور خواهد بود و من صحبتی درباره بازوبند و کاپیتانی ندارم و تنها برای موفقیت این تیم تلاش خواهم کرد و امیدوارم در کنار هواداران فصل خوبی را پشت سر بگذاریم.

با محسن بنگر مشکلی داری؟ او و مهرداد کفشگری بلافاصله بعد از اینکه پرسپولیسی شدی مواضع عجیبی در صفحه اینستاگرام خود گرفتند و کنایه زدند برخی ها با پول می آیند و با پول هم می روند و ... .

محسن از دوستان نزدیکم محسوب می شود و سال ها در کنار هم در سپاهان و پرسپولیس بازی کردیم و هیچ مشکلی با او ندارم. مطمئنا او منظورش من نبودم و حتی روز گذشته مصاحبه ای در این رابطه از او خواندم که منظورش من نبوده ام. من در باشگاه تصمیم گیرنده نیستم و همانطور که گفتم محسن از دوستان نزدیک و خانوادگی ام محسوب می شود و هیچ مشکلی با او ندارم.

تیم ملی و کی روش می توانند بار دیگر تجربه حضور در جام جهانی را داشته باشند؟

تیم ملی اکنون بزرگترین سرمایه ها را از نظر بازیکن در اختیار دارد و همانطور که دیدید ما با تیم دوم خودمان هم شرایط خوبی برابر حریفان داریم و کی روش به دنبال این است تا تفکرات حرفه ای گری را در بین بازیکنان گسترش دهد و ما نیاز به حمایت و امکانات داریم. با همین دو عامل مطمئن باشید ما خیلی راحت به جام جهانی روسیه نیز خواهیم رفت و دومین حضور پیاپی در جام جهانی نباید برای ایران رویا باشد. حریفان سرسختی در انتخابی جام جهانی داریم و این را در نظر بگیرید که ما هنوز در تامین زمین تمرین مناسب هم دچار مشکل هستیم و این مساله باید یک مشکل اساسی برای تیم ملی باشد. مسلما همانطور که گفتم اگر دو عامل حمایت و امکانات را در اختیار داشته باشیم در کنار پتانسیلی که از نظر فنی، مدیریتی و بازیکن در تیم ملی می بینم در روسیه  و جام جهانی حضور خواهیم داشت.